שיק אקספרס – כך קונים היום משקפיים בסופר-פארם

בלי בדיקת ראייה, עם מגוון מסגרות ובמחירים שווים - רביד גולדשטיין התנסתה בשירות שכפול המשקפיים בסופר-פארם, עברה חוויה מתקנת ויצאה עם שני זוגות מושלמים

רביד גולדשטיין

21/08/2014


  רביד גולדשטיין באופטיק אקספרס. צילום: הדס רנדלר

תמיד נורא קינאתי באנשים שכל זוג משקפיים מתאים לפנים שלהם. לצערי, מעולם לא נמניתי עליהם. כשגיליתי בכיתה ז' שאני רואה מטושטש את עברו השני של הרחוב, וכבר פחות מזהה בבירור אנשים שמנופפים לי לשלום ובשעות החשיכה אפילו עוד פחות – הבנתי שאני חייבת לנקוט בצעד חריג. לזייף בדיקות ראייה.

אחת לשנה ביצעה אחות בית הספר את הבדיקה בנוהל הקבוע, ואני למדתי לקראתה כל אות וכל סיפרה. שיננתי היטב את הספרות הגדולות בשורות העליונות, ובעיקר את הזעירות שלמטה, רשמתי לעצמי על כף היד את הכל למקרה שאתבלבל – וניגשתי למבדקים. לא יכולתי לשאת את המחשבה שאהיה הראשונה במשפחתי שחמושה במשקפי ראייה.

בבדיקה נכשלתי חרוצות. אמא שלי סחבה אותי בניגוד לרצוני לאופטימטריסט. בשלב ההוא עוד קיוויתי שימצאו עבורי משקפיים חינניים, אבל לבסוף התפשרנו על מסגרת די סטנדרטית. בתור סגנית מלכת הכיתה, הנפילה הייתה קשה. לימים חברותיי ניסו לשדל אותי לעבור לעדשות מגע. "מה את יוצאת כמו איזו משקפפורית לפאב? את לא מבינה שהעיניים הן החלון לנשמה? מי יתחיל איתך ככה?". אבל העדשות נשארו מחוץ לתחום.

למה להסתפק בזוג אחד?

עד היום, רכישת זוג משקפיים חדש נחשבת אצלי למטלה שאני מעדיפה לדחות ואם אפשר, להתעלם ממנה. אחרי הכל, אני משתמשת בהם רק כשאני חייבת: מול המחשב, בנהיגה, לטלוויזיה, בקולנוע, מול הסמארטפון, בקיצור – כל היום. כמה קשה לקנות משקפיים? מאוד. החוויה מתסכלת כי כשהמחירים כל כך גבוהים, את נאלצת לבחור לעצמך מסגרת שתלווה אותך לפחות לשנתיים הקרובות.

כשהגיעה ההזמנה מסלונה וסופר-פארם להתנסות בשירות החדש – שכפול משקפיים במחלקת האופטיקה, אמרתי לעצמי "כמה שנים עוד אמשיך להסתובב עם הזוג שיש לי משנת 2011?", ומיד הסכמתי. השירות מאוד פשוט – בוחרים מסגרת, מכשיר מיוחד הקרוי לנסומטר קורא את נתוני העדשות הקיימות באופן אוטומטי (כולל עדשות מיוחדות כמו צילינדר ומולטיפוקל) ותוך עד 48 שעות מקבלים את המשקפיים החדשים. תהליך קצרצר ונוח, בלי בדיקת ראייה ובמחיר החל מ-199 ₪.

סופר-פארם שכפול משקפיים רביד. צילום: הדס הנדלר

סופר-פארם שכפול משקפיים רביד. צילום: הדס הנדלר

סופר-פארם שכפול משקפיים רביד. צילום: הדס הנדלר

לא האמנתי כשיועצת המכירות קארין אמרה לי: "איך כל זוג יפה עלייך! יש עוד אחד שאת חייבת לנסות". קנזו, ריי באן, פולורויד, טריבקה – אולי אני ארכוש כמה ולא רק אחד, כמו שהתרגלתי כבר שנים? עם מסגרת אחת הרגשתי כאילו אני בפרק של מד מן, עם השניה נראיתי כמו ספרנית מתוחכמת, עם השלישית כמו נערת בוהו שיק בפסטיבל ברנינג-מן במדבר. בסופו של דבר בחרתי במשקפי הקרן של ריי באן, עם מסגרת עליונה שחורה (499 שקל לעדשות רגילות, 100 ₪ תוספת לעדשות דקות, הכל עם ציפוים). במחירים כאלה, פרגנתי לעצמי בעוד זוג משקפי שמש אופטיים על חשבוני (699 שקל) של המותג קנזו, שנתקלתי בו לראשונה בסופר-פארם והוא כולל דגמים רבים.

התהליך לקח רק כמה דקות ונחסכה לי בדיקת הראייה שאני מתעבת עוד מימי חטיבת הביניים (למרות שצריך מפעם לפעם לבדוק שהמספר לא עלה...). קארין הכניסה את זוג משקפי הראייה שלי למכשיר השכפול, ויצאתי משם שמחה וטובת לב. אחרי 48 שעות התקשרו אליי מסופר-פארם לבשר לי שאני מוזמנת לקחת את שני הזוגות המוכנים.

סופר-פארם שכפול משקפיים רביד. צילום: הדס הנדלר

לא בכל יום מתחדשים במשקפיים, גם לא בכל שנה אם נודה על האמת. אבל ביום הזה התחדשתי בשניים, לא פחות. שיק אקספרס!

סופר-פארם שכפול משקפיים רביד. צילום: הדס הנדלר

צילומים: הדס רנדלר