מג'נגלת - הבלוג של Ya'arit Trabelsi

חוזרים לבית הספר

איך אתם בוחרים ציוד לבית הספר? אישית, אני אוהבת ללכת על מקומות שיש בהם הכל ובדברים החשובים לא מתפשרת על איכות. הנה כמה המלצות..

Ya'arit Trabelsi

21/08/2014


וואו! לא יאומן שכל כך מהר עבר לו החופש הגדול הזה! באמת!!! נדמה כאילו רק אתמול עוד התחבטתי מה לעשות עם הנסיך הקטן בכל תקופת החופש ופתאום? פתאום אני קולטת שנשאר שבוע וחצי וזה נגמר- חוזרים לשגרת הלימודים.
וזה בדיוק הזמן לעשות סדר בספריות ובפינות העבודה של הילדים, להתאבזר כראוי לבית הספר ולהתחיל את השנה ברגל ימין.
אז נכון שאת ספרי הלימוד רכשתי כבר בתחילת החופש (לא כי אני כזו חרוצה, אלא הודות לוועד הכתה שארגן רכישה קבוצתית) , ועכשיו נשארו "הדברים הכייפים"- הציוד!
אני זוכרת שכשאני הייתי ילדה, רכישת הציוד היתה החלק הכי כיף בשנה. עפרונות, מחברות, טושים, תיקים וקלמרים. הכל חדש, מחודד, נקי ועושה חשק לכתוב. עד היום יש לי סוג של פטיש לציוד משרדי ואני מודה שאני מנצלת את קניות החזרה לבית הספר, גם קצת בשביל עצמי.
אז מהם הדברים הכי מגניבים ואיפה תמצאו אותם? הנה הרשימה הפרטית שלי:

קרביץ
בגלל העובדה שאני תמיד מעדיפה שהכל במקום אחד, מאשר להתחיל ולחפש כל דבר בחנות אחרת, ובעיקר בגלל העובדה שיש שם באמת הכל!
אני מודה שבמשך שנים כמעט והדרתי את רגליי לחלוטין מרשת קרביץ. אף פעם המבחר לא היה מספיק גדול בעיניי והכל היה נורא יקר ביחס לרשתות מקבילות. אבל השנה (לפחות השנה אני התוודעתי לזה) עשתה הרשת שינוי והבינה שזה שאתה מציע מוצרים בזול, לא הופך אותה ללא איכותי.
לכן, מציעה הרשת היום מוצרים בכל טווחי המחירים- ממותגים יוקרתיים, דרך מותגי "אמצע" ועד מוצרים זולים תחת המותג הפרטי 'קרביץ'.
השינוי הזה לא רק הביא לאפשרויות בחירה בין המחירים השונים והוזלת הסל הכללי, אלא בעיקר הביא לכך שההיצע גדול בהרבה ולצד מותגים מוכרים אפשר למצוא גם המון פריטים לא ממותגים, איכותיים לא פחות.

מגוון מכשירי כתיבה- מותג קרביץ

מחברת סיכה 0.8 שח ליחידה

גם תיקים אפשר למצוא ברשת, וגם כאן- נמצאים כל התיקים. מהמותגים של קל גב, מודן ודומיהם ועד למותגי הבית שמוצעים באמת, אבל באמת במחירים מגוחכים כמעט, יפים, איכותיים ונוחים.

ילקוט אורתופדי ניקי לכתה א-ב בלעדי בקרביץ מחיר- 239 שקלים  (1)

תיק פול פראנק 199 שקלים להשיג בקרביץ

מעבר לציוד "הרגיל" פיתחה הרשת מאוד את המחלקה הממוחשבת, כך שבאמת אפשר להכנס לחנות ולאבזר ב 100% את פינות העבודה/ לימודים- אוזניות, מחשבים, טאבלטים וכו'.

DCP-J152W FrontENGOutput-small

she3570pk_10

SHO3300CLASH_00-RTP-global-001

גם כאן- העקרון זהה וקיימים במלאי מותגים יוקרתיים לצד זולים יותר.
ובקיצור- הכל מהכל! יש כמובן מבצעים, אז שווה לכם להתעדכן!

התיקים של מודן

אחרי שסיימנו את החלק הזה נשאר לבחור תיק. כאן אני תמיד מתלבטת. מצד אחד- אני לא חושבת שצריך להחליף לתיק חדש כל שנה, בייחוד לאור העובדה שאם אתם קונים תיק טוב ואיכותי, הוא מחזיק להרבה זמן.
מצד שני, נו... הכי כיף זה להתחיל שנה חדשה כשגם התיק חדש :-)
אז את ההחלטה אם לקנות או לא ובאיזו תדירות, אני משאירה לכם..
במידה והחלטתם לקנות, המלצה שלי- אל תתפשרו על איכות, בייחוד לא בגילאים הקטנים יותר. הקפידו לרכוש תיקים אורטופדיים עם תמיכה לגב ורצוי עם גלגלים מובנים או עם עגלה. גם ככה יש לפצפונים האלו משקלים לסחוב, שלא היו מביישים את אלי האנה בחדר הכושר (נשבעת לכם שהתיק שלו כבד לי..). לפחות תדעו שעשיתם את המיטב כדי לשמור על הגב שלהם.
באופן אישי אני אוהבת את התיקים של מודן. היה לו בעבר תיק של מותג אחר, עם עגלה מובנית שהידית נשברה באמצע השנה, הריצ'רצ' הקדמי נקרע והיו עוד "תקלות" שביאסו והכריחו אותנו להחליף תיק באמצע שנה.
התיקים של מודן (זה כבר התיק השני של מודן שיש לו), הם באמת אמינים. הם חזקים ויציבים ולא נקרעים/ נשברים בקלות.
הדוגמאות מגוונות כך שכל אחד יכול להתחבר למה שהוא אוהב.

ביתר ירושלים

הלו קיטי סמארט טרולי

הנסיכה סופיה- ספרינג סיסטם

הפועל תל אביב

מטוסים- ספרינג סיסטם

צבי הנינגה- ספרינג סיסטם

בגלל שהקטן שלי קצת בעייתי עם העגלות החיצוניות, התיק השנה יהיה עם עגלה מובנית, שזה יתרון כי זה בילד אין והוא לא צריך להסתבך עם זה ומצד שני, זה מוסיף משקל לתיק (כך שלמשל במדרגות וכאלו, כשצריך להרים את התיק) זה כבד יותר. אז גם כאן- לשיקולכם.

יומן אישי של 'וואלה שופס'

הקטן העדיף יומן של "סופר סטרייקה" שמצא בקרביץ. אני לעומת זו (כן, אני עדיין משתמשת ביומנים מנייר) העדפתי גם השנה ללכת על יומן בעיצוב אישי. כזה שהתמונה של הנסיך שלי תתנוסס עליו ובכל פעם שאפתח אותו, יעלה לי חיוך על הפנים ואזכר בשביל מי אני עושה את כל זה :-)

הממשקים של וואלה באמת באמת קלים לתפעול. בוחרים את הפריט שרוצים (לוח שנה/ יומן וכו'), את הגודל, סגנון העיצוב, מעלים תמונות מהמחשב ומתחילים לסדר.

cal_demo2015hirezA

cal_demo2015hirezC

cal_demo2015hirezD

ההתעסקות בזה היא נורא כייפית (תירוץ לפשפש באלבומים) והתוצאה לגמרי שווה את זה.

אלו היו הבחירות שלי השנה.. יש כמובן עוד אופציות רבות ומגוונות להכל וכמעט כל סופר מוכר גם ציוד לבית הספר, אבל אני אוהבת מסודר, רשמי ובעיקר- לקנות פעם אחת לכל השנה בלי שאצטרך כל יומיים לחדש מלאי שנפגם.

ולסיום- קבלו ממני את הטיפ הכי פרקטי: שתפו את הילדים במידה. נכון שיותר מהיר ונוח לקנות לבד (וגם בד"כ יותר זול), אבל אני עוד זוכרת את החוויה שלי כילדה- השיטוט בין המדפים, הבחירה, הריח של הנייר החדש, רשרוש השקיות והתחושה החדשה הזו שעושה פרפרים בבטן.
כדי לא להגיע למקומות של כאב ראש "אמא, תקני לי", הגדירו עם הילדים בבית מה הם יכולים לבחור ממותג (אני הלכתי על קלמר, תיק ויומן) ובכל השאר- אתם בוחרים את הפירמה והם את הצבעים.
תאמינו לי- זה עובד!

והעיקר- עשו את זה בכיף. תנו לילדים את התחושה שחזרה לבית הספר זו הנאה ולא סבל..

בהצלחה :-)