גדעון סער, עזוב לי את תל אביב

"יש לי הפתעות בשבילך ובשביל יועציך, מר סער. תל אביב היא לא ירושלים, בה אתה רגיל ללהטוטים פוליטיים ולדילים עם ש"ס. תל אביב היא עיר מהמופלאות בעולם". אודי פרידן לא מתכנן לוותר לשר הפנים על סגירת המרכולים בת"א בשבת

אודי פרידן

06/07/2014


שלום כבוד השר גדעון סער,

את תל אביב שלנו אתה רוצה לקחת לנו? לא ילך.

אתה מזכיר לי את הסנאטורים האמריקאים הנואמים בשצף קצף על מוסר ומשפחה,  עד שהם מתגלים במערומיהם, מתגוללים עם זונות ממין זכר במוטלים עלובים.
מוסר כפול קוראים לזה. תמיד אתה עוטה על פניך ארשת רצינות, לבושך מוקפד, מגולח למשעי ודיבורך חלקלק. לא נותן לעצמך להיתפס לרגע כ"לא מתאים להיות ראש ממשלה".

ואני- כבליין תל אביבי - דווקא זוכר אותך  בשעות הקטנות של הלילה בתל אביב,  בתמונות לא כל כך תואמות את האימג' שאתה חפץ לטפח. ועכשיו את תל אביב שלי אתה רוצה להקריב על מזבח ריצתך לצמרת.

יועציך הפוליטיים סבורים שיש לקרוץ לדתיים, ויש הטוענים שאתה בכלל משדר "התחזקות רצינית" לקראת המאבק על ראשות הליכוד. הפסקת לנסוע בשבת, הפסקת לראות טלווזיה בשבת ואף לדבר בטלפון. ואו! ממש מרגשת הטלטלה הרוחנית שלך. שכחת שהיו שרי פנים דתיים שכיבדו את השבת אבל כיבדו גם את הסטטוס קוו בתל אביב.  חיה ותן לחיות. ואתה שהבנת שביבי לא לנצח ולמה שלא לדוג כמה ליכודניקים ע"ח התל אביבים, הטלת את הפצצה התורנית שלך: החלטת להורות לעיריית תל אביב על סגירת המרכולים בשבת.

ככה אתה חושב תצליח למחוק את "כתם" הבליינות התל אביבית. ואם מישהו תמה עד לאן הרחקת לכת ברדפתך את חילוניות תל אביב הרי שאתה עצמך מסביר שיש סכנה שערים אחרות ילכו בעקבותיה, רחמנא ליצלן, ואז מה יהה על שבת קודשנו.

אז יש לי הפתעות בשבילך ובשביל יועציך.  תל אביב היא לא ירושלים, בה אתה רגיל ללהטוטים פוליטיים ולדילים עם ש"ס. תל אביב היא לא עיר חשוכה עם מנשקי זקנים ומתבטלים בפני הרב. תל אביב היא עיר מהמופלאות בעולם. עיר עם אנשים צעירים וצעירים ברוחם.

אנשים יגעים, מתפרנסים וגאים. אנשים עליזים, צבעוניים ללא תוויות ומוסר מתחסד.

אנשים שנולדו בעיר או הגיעו אליה מכל קצוות הארץ על מנת לחיות במקום נורמלי.

אנשים שיוצאים לבלות ברחובות ולא ספונים בביתם מעומלנים וחרדים מהממסד.

תל אביב היא עיר של 24 שעות ביממה. 7 ימים בשבוע. 24 שעות ביממה של הכל. כולל קניות לשבת.

העיר היחידה בישראל שבה כל אדם יכול למצוא לעצמו כסא ושולחן לסעוד את בטנו בחברת אנשים ולא חשוב מה היום ומה השעה.
העיר היחידה בישראל שבה אם חד הורית יכולה לרדת למטה ולמצוא לה ולתינוקה סימילאק גם בליל שישי.
העיר היחידה בישראל שבה זוג צעיר יכול לצאת למרכול ולשוב עם כל טוב, לארח חברים שהגיעו בהפתעה בשבת מטבריה, מירושלים מהגליל ומעפולה.
תל אביב הקסומה שלנו שהופכת עבורנו את החיים בישראל לקצת יותר קוסמופוליטיים.
לקצת פחות פרובינציונלים ועלובים.
תל אביב שאלולא היא, רבים לא היו חיים בישראל.

כן אדוני שר הפנים. עד כדי כך. תבדוק.

superpost

ועכשיו אתה רוצה לקחת את אחד המוטיבים החזקים של העיר שלנו: קנייה חופשית בחנויות המזון והבית.

זה לא ילך. תל אביבים הם לא פראיירים. בטח לא שלך.

הרבה מצקצקים על "מדינת תל אביב" שתושביה נהנתנים ולא מסוגלים להתגייס לשום מטרה נעלה. אז הנה הזדמנות לכולנו לבחון את הנושא. האם  ניכנע ונתרפס בפני שר כמוך שחושף תפיסה שמרנית חשוכה ומישנה סדורה מימי הביניים, או האם נקום ונתאגד נגד רודן מסוכן, נראה לך את הדלת ונגיד לך "לא בעירנו"?

יש לנו התלאביבים הזדמנות לעשות מעשה. לעזור לחולדאי ראש העיר המופלא במאבק נגד התקנה ההזויה הזו של גדעון סער. בינתיים אומר לך מר סער, אני שמח שחשפת את פרצופך האמיתי. אדם שמתנכר לעברו כדי לקדם את עתידו, לאיש כזה בטוח שלא אצביע.