הסימניות שלנו

לכבוד שבוע הספר בלוגריות סלונה בוחרות סימניות שהן אוהבות במיוחד - מעוצבות, נוסטלגיות וסנטימנטליות

מיכל יפה

14/06/2014


כל פאשניסטה יודעת שעם כל הכבוד לבגדים, מה שבאמת עושה את המראה הם האקססוריז. גם לספרים יש אקססוריז, ומדובר בסימניות.

כשהיינו ילדים היינו עושים "אוזניים" לספרים, אבל מאז גדלנו והיום עדיף להגיד שאתם רוצחים גורי חתולים מאשר להודות שאתם עושים אזניים בספרים. מה שמשאיר אותנו עם סימניות. אם נישאר עם מטאפורת האופנה, גם כאן יש את אלה שבעת הצורך סתם "יזרקו על עצמם משהו", כלומר ישתמשו בפיסת הנייר הקרובה ביותר בתור סימניה, ואחרים ישקיעו בעיצוב.

בשנה שעברה ביקשתי (וקיבלתי) מחגית אזולאי-רוזנס פוסט שבו המון סימניות מעוצבות ויצירתיות, אם כי אני חייבת להודות שהסימניות שהכי כבשו את לבי בפוסט שלה הן אלה הישנות והמהוהות, שהיו פעם לכל אחד מאיתנו בבית.

סימניות של פעם.

ואז חשבתי, שכמו שהבלוגריות שיתפו את העולם בנעליים ובשמלות שלהן, למה שלא נעשה פוסט דומה של סימניות? אז עשינו, והתוצאה המקסימה לפניכם:

הסימניות של עדה הן חלק ממתנת יום הולדת שהיא נתנה לחברה. 3 סימניות שעל כל אחת כתובה ברכה מיוחדת, אבל עם משמעות.

הסימניות של עדה

 .

גם הסימניות של יפית שזו הן מתנה, אבל אצלה זאת מתנה שהיא קיבלה מחברה טובה עם זוג ידיים טובות. אלה סימניות שהציור שעליהן לקוח מתוך עטיפת ספרה של יפית, "70 אבנים כחולות", והן הוכנו במיוחד, בלילה אחד, לכבוד ההשקה של הספר.

הסימניות של יפית

.

הסימניות של חן קלימן הן "זרקתי עלי משהו" עם טוויסט. כי נכון שמדובר בכרטיסי ביקור ולא בסימניות רשמיות, אבל אלה כרטיסי ביקור של מקומות מרחבי העולם שהיא אהבה ורוצה לזכור.

סימניות כרטיסי הביקור של חן

.

אפרופו כרטיסי ביקור, הסימניות של גלית סביליה הן בעצם כרטיסי הביקור שלה.

כרטיסי הביקור/סימניות של גלית

סימניות נוספות שגלית אוהבת במיוחד הן אלה שהיא עיצבה ללקוח בהפתעה לסיום פרוייקט ספר המשפחה שלו. אלה שיחזורים גרפיים של דוגמאות האריחים שיוצרו במפעל המשפחתי שלהם.

סימניות האריחים של גלית

.

ומאריחים לשטיח. הסימניה של שירה מייזנברג, שתוכלו לראות כאן את שני הצדדים שלה, היא מיניאטורה של שטיח אמיתי ומפורסם - "אגרה" (הודו) מסביבות 1735.

השטיח-סימניה של שירה

.

הסימניה של עלמה ורודה יקרה במיוחד ללבה כי היא קיבלה אותה במתנה בבית הדפוס שבו הדפיסה את ההזמנות לחתונה שלה, והיא תמיד גורמת לה לחייך.

סימניית החתונה של עלמה ורודה

.

הסימניה היצירתית של סיגל זהר היא שארית שרשרת שקיבלה עם המון אהבה, התפרקה ושאריתה היפה והצבעונית מזכירה לה איפה היא הפסיקה וגם אהבה בחרוזים.

סימניית השרשרת של סיגל זהר

.

הסימניות של יפה גביש הן סימניה שהיא הביאה מהודו (מימין) וסימניית פרחים.

הסימניות של יפה גביש

.

הסימניות של שלומית ליקה, מנהלת מועדון הקוראות של סלונה, מימין לשמאל: סימניה שקיבלתי מגלית סביליה, סימניה שקיבלתי מחברה שנסעה ליפן, שתי האחרונות סטארט אפ שלי, תוויות של בגדים בתור סימניות.

הסימניות של שלומית

.

ונסיים עם הסימניות שלי. הראשונה היא סימניית קרטון פושטית, שייחודה הוא בכך שהיא נקנתה לפני שנתיים בחנות המזכרות של בית האופרה של פריז שמאוד אהבתי. כן, יש אנשים שאשכרה קונים מזכרות בחנויות מזכרות.

הסימניה המוזיקלית שלי.

הסימניה השנייה היא חדשה יחסית ונכנסה היישר למקום הראשון במצעד הסימניות שלי בשל היותה מגניבה רצח. מדובר בסימניית פלסטיק, שכשמשתמשים בה זה נראה כאילו יש ריצ'רץ' על הספר.

סימניית הריצ'רץ' של מיכל