מבט לעבר העתיד: בדרך לשוויון מגדרי - הבלוג של עו"ד מירית ענתבי

הצעות חוק חדשות | מהפכה בדיני משפחה | הורות שיוויונית

עכשיו זה קורה! שתי הצעות חוק שנכתבו על-ידי הוגשו היום בכנסת והן אומרות, פשיטא, אחד - אחריות הורית וכלכלית שווה של ההורים לילדיהם, ללא הפליה מיגדרית ומכל סוג שהוא. שמחה לבשר על ראשיתה של מהפכה! אולם העבודה עוד רבה.

עו"ד מירית ענתבי

24/06/2015


 

איילת שקד

יוסי יונה

כנס

עכשיו זה קורה! שתי הצעות חוק שנכתבו על-ידי הוגשו היום בכנסת והן אומרות, פשיטא, אחד - אחריות הורית וכלכלית שווה של ההורים לילדיהם, ללא הפליה מיגדרית ומכל סוג שהוא. אימוץ נוסחה (ועדת שיפמן עם התסתייגויות שלי), ברורה, פשוטה ושאינה מאפשרת שיקול דעת של שופט זה או אחר.
שמחה לבשר על ראשיתה של מהפכה! אולם העבודה עוד רבה.
מזה תקופה ארוכה מאד צוות משרדי ואני שוקדים על תכנית למהפכה בתחום דיני המשפחה; ובין היתר, על כתיבה וגיבוש הצעות חוק לבקשת גורמים שונים, זאת כמלאכת קודש במסגרת ״פרו בונו״.
מהרגע שפנו אלי וקיבלתי על עצמי באהבה ובהתנדבות את המשימה, עמל צוות משרדי ימים ולילות, גם במהלך הסופ״ש, כמעט ללא שינה, ללא בית וילדים, ועל חשבון דחיית לקוחות ותיקים חדשים, על הכנת הצעות חוק בנושאי המזונות, קיום הסדרי שהייה (ראיה), אבהות ללא הסכמה ועוד.
בחרתי לעשות שימוש בכלי עריכת הדין לצורך עשיה חברתית, ולו על מנת לשמש דוגמא לילדיי, וחשוב מכך להותיר להם עולם טוב יותר לחיות בו. זה מה שמוביל ומניע אותי, אני מאמינה בעשייה שמניבה תוצרים, להבדיל מדיבורים.
כאמור, חלק הארי בעשיה בוצע, ועתה נותר למקבלי ההחלטות להחליט אם המהפכה תתרחש אם לאו, אולם! הכח הוא אך ורק בידיכם, הציבור, להשפיע על החלטותיהם.
זה עתה קיימנו פגישה עם ח״כ יואב קיש הידוע בעשייה, להבדיל מדיבורים, אשר הרים את הכפפה מיד. בנוסף קיימנו שיחות קצרות עם שרת המשפטים, איילת שקד, חברי הכנסת יצחק הרצוג, רויטל סוויד, אורן חזן, בארון איציק שמולי, יוסי יונה, בצלאל סמוטריץ ועוד.
זוהי רק ראשיתה של המהפכה, בדמותן של שתי הצעות חוק, והיד עוד נטויה לעבר הצעות חוק נוספות שכבר משרדי שוקד עליהן, לבקשת גורמים בכנסת. אנו לא נחים על זרי הדפנה...אך חשוב שגם אתם תצטרפו למלאכה!
״האנשים הנכונים״ עוקבים אחר דעת הציבור, ורק אתם תקבעו אם המהפכה תתחולל אם לאו.

הכותבת הינה בעלת משרד עורכי דין המתמחה במשפט אזרחי-מסחרי, לרבות דיני משפחה, גירושין וירושה, תיקי גנבת זרע, תיקי נזיקין בתוך המשפחה, פשיטות רגל והסדרי נושים בשילוב דיני אישות, הקמה וליווי חברות בכל תחומי המשפט, עריכת עסקאות מקרקעין, הסכמים מסחריים, תקשורת ולשון הרע. בנוסף, הכותבת גיבשה והגישה תביעה תקדימית בארץ שעילתה גניבת זרע ומתמחה בתביעות נזקים והפחתת מזונות קטינים במקרים אלו.