עלילות אנה בעיר הקודש - הבלוג של אנה בבקין לוי

סכנת הסליים

ילדים רבים התמכרו ללהיט התורן: הסליים הדביק. זה קריר, זה נעים, זה כיפי, זה מנצנץ ונמכר בכל פינה. איך יכולנו לדעת שטמונות סכנות במשחק התמים הזה?

אנה בבקין לוי

09/10/2018


ילדים רבים התמכרו ללהיט התורן: הסליים הדביק. זה קריר, זה נעים, זה כיפי, זה מנצנץ, זה נמכר בכל פינה. הסליים נוטף בין האצבעות כשמנסים לאסוף אותו ובכל זאת לא נדבק לעור. אבל מתברר שהסליים הוא לא רק טוב, יש צדדים אפלים במשחק הזה, איך יכולנו לדעת שטמונות סכנות במשחק התמים הזה?

סליים: קריר, דביק, נעים (צילום: שאטרסטוק / Ory Gonian)

יעל תדמור לב שיתפה בפוסט כואב בפייסבוק  את המקרה  שקרה במשפחתם החודש. הכלב אכל סליים מפח הזבל, הרופאים לא הצליחו להציל אותו:

יש לציין כי זו לא פעם ראשונה שמשחק לכאורה תמים מתברר כמסוכן:רק לפני חודש פסטיבלי מוזיקה באנגליה אסרו על שימוש בנצנצים: ולא רק הם, מקומות רבים בעולם כבר מבינים שחתיכות הפלסטיק והמתכת הקטנות מזהמות את הסביבה, אחרי כמה שעות של השארות על הגוף הן נשטפות אל תוך מי הביוב והיישר לאוקיינוסים, שסובלים מזיהום גם בלי התוספת המיותרת הזו, ונשארות שם אלפי שנים עד לפירוק מלא. במים חתיכות הפלסטיק אוספות סביבם כימיקלים רעילים שנכנסים אל תוך הדגים שאוכלים אותן, ואז אל בני האדם שאוכלים אותם.

בפוסט שכבר זכה למעל 3,000 שיתופים, יעל מבקשת מכולנו ללמוד ממה שקרה לה ולהעלות את המודעות לסכנת הסליים. חיפוש קצר בגוגל מספק את רשימת הרכיבים של הדביק-הדביק הזה:

דבק פלסטי (דבק לבן- C4H6O2) - מיוצר מפולימר סינתטי צמיגי ומשמש לרוב להדבקת מוצריי נייר ועץ, בוראקס (Na2B4O7·10H2O) - תרכובת כימית של מלח נתרן וחומצת בור, וסליים עשוי להכיל לעיתים גם פרסיל-ג'ל, המשמש ג'ל לכביסה, שכן גם הוא מכיל בוראקס. מסוכן ביותר.

אנא מכם, פתחו את העיניים ושמרו על ילדיכם ועל עצמכם. בואו נמנע את האסון הבא.

מוזמנים לעקוב אחריי בפייסבוק לעוד סיפורים, סקירות והפתעות!