מג'נגלת - הבלוג של Ya'arit Trabelsi

כל כלב צריך ילד..

כל הזמן אנחנו מדברים על כך שהכלב הוא חברו הטוב ביותר של האדם. אני מתה על כלבים ולצערי (עניינים טכניים) לא מגדלת אחד בעצמי. אבל אני חושבת שכלבים הם קצת כמו ילדים- הם אוהבים אותך ללא תנאי, נאמנים, מתפנקים וגם מעצבנים לפעמים. אבל ככה הם וזה מה שהופך אותם לבעל חיים מדהים, לחברו הטוב ביותר […]

Ya'arit Trabelsi

05/03/2014


כל הזמן אנחנו מדברים על כך שהכלב הוא חברו הטוב ביותר של האדם. אני מתה על כלבים ולצערי (עניינים טכניים) לא מגדלת אחד בעצמי. אבל אני חושבת שכלבים הם קצת כמו ילדים- הם אוהבים אותך ללא תנאי, נאמנים, מתפנקים וגם מעצבנים לפעמים. אבל ככה הם וזה מה שהופך אותם לבעל חיים מדהים, לחברו הטוב ביותר של האדם!

סרט הילדים "מר פיבודי ושרמן" שיוצא לאקרנים היום (13.3), מביא לכל העניין הזה זווית ראייה אחרת- מהצד של הכלב.

PEABODY&SHERMAN_1SH

גיבור הסרט הוא מר פיבודי- כלב מדען חכם במיוחד שמאמץ את שרמן, ילד גמלוני וחמוד.
הוא מתייחס אליו כאב ומגדל אותו.

MPS_sq400_s1_f317_4k_final_RGB_v3.מר פיבודי שורמן0 (Copy)

שרמן מגיע לגיל בית ספר ושם הוא נתקל בפני- מלכת הכיתה החכמה ש..איך לומר, לא ממש מחבבת אותו. כשהיא משפילה אותו מול כל השכבה בהפסקת האוכל הוא מחליט להוכיח לה שהיא טועה ולוקח אותה למכונת הזמן שבנה אביו- מר פיבודי.

ההרפתקאה הקטנה הזו יוצרת אנדרלמוסיה גדולה, כשהם בטעות יוצרים חור ביקום והופכים את פני ההיסטוריה.

הסרט מלא באירועים היסטוריים משמעותיים כמו ציור המונה ליזה על ידי דה וינצ'י, המהפכה בימי מרי אנטואנט בצרפת, מלחמת טרויה ועוד.

MPS_sq1475_s103.5_f124_4k_PS_RGBמר פיבודי ושרמן_v4.1 (Copy)

וזה גם מה שהכי אהבתי בסרט!
בצורה מותחת (היו קטעים שהקטן שלי ממש רעד מפחד), מרגשת (תוך כדי התפתחות מערכת היחסים בין שרמן למר פיבודי ובין שרמן לפני), מצחיקה (קלמזי- אמרתי..) ומלאה מלאה באינפורמציה, מעניק הסרט הצצה חשובה ומקסימה להיסטוריה.

הסרט הזה הוא בדיוק מסוג הסרטים שאני חושבת שאם יקרינו בבתי הספר ואז ידברו על כל אחד מהאירועים, הילדים שלנו יידעו היסטוריה הרבה יותר טוב ולעומק מאשר אם הם יקראו מתוך ספר.

ממליצה בחום!