picanteria - הבלוג של כרמל מילנר-סער

במקום בו שורפים תינוקות, נשרפות כל התקוות

עמירם בן אוליאל ואלישע (שם בדוי) שרפו במעשים, חבריהם שורפים במילים

כרמל מילנר-סער

21/06/2018


מילים יכולות להרוג, אבל לצערי, הן לרוב לא יכולות לשלוח לכלא את מי שאמר אותן. 

זוכרים את פיגוע הטרור היהודי שקרה לפני כמעט שלוש שנים בכפר דומא, בו שרפו למוות כמעט משפחה שלמה? עלי סעד דוואבשה שהיה אז בן שנה וחצי בלבד, נשרף למוות מבקבוקי התבערה שהושלכו לתוך הבית. אמו ואביו, סעד וריהאם, נלחמו עוד מספר ימים על חייהם בבית החולים, אך הכוויות הקשות והפגיעה האנושה, הכריעה אותם בזה אחר זו. ליטרלי. הפיגוע הנוראי היה ביולי 2015, אבי המשפחה נפטר מפצעיו באוגוסט ואם המשפחה הצליחה להחזיק מעמד עד ספטמבר. אחמד דוואבשה שהיה אז בן 4 בלבד, נפצע קשה, אך נלחם ושרד, היחיד ממשפחתו. הוא שוחרר מבית החולים ביולי 2016, לאחר שיקום ארוך וקשה.  מאז ועד היום, מגדל אותו לבדו סבו, חוסיין, שאיבד כמעט את כל היקר לו באירוע המזעזע, שבעיניי עדיין לא נתפס, אפילו ממרחק של כמה שנים.   

בני משפחת דוואבשה שנשרפו למוות בפיגוע (צילום מסך)

 שלשום, חבורת צעירים נאלחים שלא אנקוב בשמם, כי הם בכל זאת פושעים לכל דבר, עשו את הבלתי יאומן. החייכן שהופיע בכל התמונות (הצית בזמנו את ביה"ס הדו-לשוני) וחבריו, הגיעו להביע תמיכה בנאשמים ברצח ועמדו בחבורה של כמעט 20 צעירים, מחוץ לבית המשפט בלוד. הם החזיקו שלטים: "עמירם ואלישע (שם בדוי), העם איתכם (נראה לי שהם טועים בעם), הם שרו ואף צעקו אל עבר סבו של אחמד דוואבשה: "הנכד שלך על הגריל", תוך צחוקים פרועים ברקע, לבסוף הגדילו לעשות וגם צעקו לו בערבית: "איפה עלי? אין עלי, עלי נשרף", שוב צחוקים מרושעים של נבלים חסרי לב, מול מצלמות, ללא בושה.

הם למדו ערבית אך לא למדו דרך ארץ, לא למדו אנושיות וחמלה מהן, איפה ההורים של חלאות האדם האלה? מה שמתם להם בחלב פרט לשנאת ערבים? או שאולי זו האווירה הרווחת במחשכי יהודה ושומרון וזה לא מההורים/ מהבית? מאיפה שזה לא הגיע, זו עדיין בושה שאין כדוגמתה. לילד שכזה אף הורה לא מפלל, אני מקווה. חבורת פעילי ימין קיצוני, תומכי הרוצחים המתועבים עמירם בן- אוליאל וחברו הקטין אלישע (שם בדוי), עמדו ופשוט לגלגו וירו צרורות של מילים לעבר הסבא ההמום, מילים שלגמרי יכולות להרוג. הסב הלך לאחר תום הדיון ושמע בחצי אוזן את המילים הקשות, לחלוחית עלתה בעיניו. לא יכולתי להישאר אדישה לתמונה ופרצתי בבכי פתאומי ובלתי נשלט. ואז נתקלתי במקרה בסרטון וידאו של האירוע המדובר, התלבטתי דקותיים אם לצפות ובצער רב, החלטתי שכן.

זה היה מחריד אף יותר מכל כתבה בנושא. שוטרים וקציני משטרה עמדו ממש מול האירוע ולא עשו דבר, הקשיבו ושתקו. שמטו כתפיים כשחבר הכנסת אחמד טיבי פנה אליהם וביקש לעשות משהו עם צעקות האימה. איך אפשר? האם הסב והילד לא סבלו מספיק? הרי שאם חלאות האדם האלה היו כותבים את המילים הקשות האלה בפייסבוק, מזמן היו מתייגים בפוסט את משטרת ישראל, שהייתה יוצרת איתם קשר ומזהירה אותם במקרה הרע ובמקרה הטוב, אפילו עוצרת אותם. על מה? על הסתה. על פגיעה בכבוד המת. על עידוד טרור יהודי. על שמחה על מותו של עולל בן שנה וחצי, שכל שעשה היה להיות תינוק ערבי, שנוא כל כך על פעילי הימין, המתנחלים והקיצוניים שיושבים על ספסל הנאשמים וגם על חבריהם החייכנים. אין להם אלוהים ושום כיפה לא תוכיח לי אחרת. הרי ברור שגם הנ"ל משתייכים לאותה התארגנות יהודית שחפצה להקים שלטון יהודי קיצוני ולסלק מכאן או אפילו להרוג, את כל הערבים שחיים בקרבנו. ברור לי ואני מאמינה שגם לכם, ששריפת משפחה בדומא יכולה לקרות שוב אפילו בקיץ הקרוב. ולמה לא בעצם כשתחנות הצדק פועלות כ"כ לאט? כשצעירים מסיתים ושמחים על מותו של תינוק שנשרף למוות בגלל השנאה המעוורת שלהם ואיש אינו עוצר אותם מלעשות כן, או מעכב אותם בתחנת משטרה לפחות ליממה? הסב ביקש ובצדק שהבחורים המדוברים יענשו. הוא ללא ספק כבר נענש מספיק.

תומכים בגלוי ברוצחי תינוק בן שנה וחצי (צילום מסך)

 

מי שצריך לעלות על הגריל זה לגמרי הם,  גריל בתי המשפט, גריל אכזרי ונחרץ, שיפסוק גם למי שהרגו באמצעות בקבוקי התבערה וגם למי שהורגים באמצעות מילותיהם, פסק דין חמור, שירחיק אותם מאזרחי ישראל הערבים לתמיד, אבל גם מיהודיה שכמותי. אני בושה ונכלמת שהם נמנים על העם אליו אני משתייכת. העם היהודי, שברובו ידוע כעם מוסרי ורחום, כזה ששואף לשלום או לפחות לשקט ובטח שלא מפנטז על שריפת אנשים חיים בזמן שהם ישנים ובטח ובטח שלא מצליח להגשים זאת.

בן אוליאל וחברו הקטין שרפו כמעט משפחה שלמה למוות, רק בשל היותם ערבים. עלי, בן שנה וחצי בלבד עולה בלהבות תוך כדי שינה, נשרף למוות ואין מי שיציל. דמיינו את זה. אם אתם יכולים לדמיין את זה, הם יכולים לעשות את זה שוב. ושוב.

"איפה עלי? מת עלי"- חלאות אדם בכניסה לבית המשפט (צילום מסך)

 

רציתם עונש מוות למחבלים? אז דאגו שיהיה כזה גם למחבלים יהודים!

 

embedded by Embedded Video