אובדת בבית - הבלוג של מאיה רענן

מרתון

היא מוצפת. מוצפת הצעות לשיפור עצמי, להתפתחות, לשינוי, להצלחה. מוצפת ביקורת מוצפנת מאנשים זרים שאומרים לה “את לא טובה מספיק, את יכולה יותר”. מה שהם לא יודעים, האנשים האלה, זה שהם לא הראשונים שאומרים את הדברים האלה והם גם לא החשובים ביותר. היא אומרת אותם לעצמה כבר שנים. היא מוקפת. מוקפת נשים וגברים מצליחים יותר […]

מאיה רענן

18/01/2018


היא מוצפת. מוצפת הצעות לשיפור עצמי, להתפתחות, לשינוי, להצלחה. מוצפת ביקורת מוצפנת מאנשים זרים שאומרים לה “את לא טובה מספיק, את יכולה יותר”. מה שהם לא יודעים, האנשים האלה, זה שהם לא הראשונים שאומרים את הדברים האלה והם גם לא החשובים ביותר. היא אומרת אותם לעצמה כבר שנים.

היא מוקפת. מוקפת נשים וגברים מצליחים יותר ממנה, הורים רגועים יותר, אנשי קריירה מצליחים, אין להם מינוס בבנק והשיניים שלהם תמיד לבנות בוהקות. הם מתעמלים לפחות שלוש פעמים בשבוע ובשבתות נוסעים עם כל המשפחה לתריאטלון של הילד בצפון.

התחרות מעמיקה עם השנים ובדרך כלל היא עומדת בקצב, מתנשפת במאסף, אבל לא פורשת. ואז ברגע אחד היא עוברת למקצה אחר- היא מחפשת עבודה.

חיפוש עבודה זה לא רק מקצה אחר, זו תחרות אחרת לגמרי. המתחרים עומדים על קווי זינוק אחרים ומתקדמים בקצב שונה זה מזה. היא רצה ורצה, אבל היא לא מגיעה. מדי פעם תחנות בדרך ומיד אחריהן המירוץ ממשיך. זה מירוץ כפול- הנשים שמתחרות בה מגיעות לקו הסיום האישי שלהן לפניה, היא מתחרה בהן והיא מתחרה בכל האחרים שכבר עובדים. אלו שיודעים בדיוק לאן הן הולכים בכל יום ומאיזה מקום הם חוזרים לבית החם.

זה מרתון, כולם אומרים לה, לא מאה מטר, אל תתחילי הכי מהר שלך, קחי אוויר בין תחנה לתחנה. זה מרתון. אבל היא, היא מתעבת את הריצה ואת התחרות. היא לא מצליחה לדמיין את קו הסיום שלה. היא רואה קווי סיום אחרים, היא רואה את המתחרים במקצים האחרים וכולם נראים לי מנצחים ורק היא, לא מצליחה להדביק את הנשימה.

אבל אז היא רואה אותו, ניצב עצום בצד הדרך- שלט חוצות עם מילים בוהקות- ההצלחה היא אחרת. ההצלחה אישית. קו הסיום שלך מחכה לך! קו הסיום הזה הוא שלך ורק שלך. אל תסתכלי על סיפורים של אחרים, אל תסתכלי על קווי סיום של אחרים, הם לא רלוונטיים, הם בכלל ממירוץ אחר.

קו הסיום שלך ייראה בדיוק כפי שהוא צריך להראות- מקום עבודה שתואם את הכישורים שלך, את היכולות שלך. מקום עבודה שיקדם אותך, יאתגר אותך שבו לא תרגישי שאת מתחרה אלא שאת פשוט את.

ההצלחה שלך היא אחרת. הצלחה היא היכולת להרים עיניים לשמיים ולראות את הצבע העז שלהם גם כשאת מתתנשפת במירוץ. הצלחה זה ראיון מרתק גם אם הוא לא מוביל בסופו של דבר לקו הסיום. הצלחה היא הידיעה שקו הסיום יהיה זה שאת תבחרי. את לא מחכה שיבחרו בך, את יוצאת לדרך כדי לבחור. זו ההצלחה. זה המירוץ.

ככל שהדרך מתארכת, את מבינה שלא את זו שרצה, אלא הם, האחרים. הם רצים ומחפשים אותך.

מיקלה