חופשה - הבלוג של אילאיל קופלר

מתכון לאריזה לקראת הטיסה

המטרה הראשונה של הפוסט הזה היא לבדוק שאני מצליחה להעלות תכנים לבלוג גם מהאייפד שלי (תודה ניצן!) אבל המטרה השניה ואולי החשובה יותר היא גם לספר לכן/ם שבעוד פחות מעשרים וארבע שעות אהיה על המטוס לברלין והבלוג הזה יוכל להצדיק את שמו ולהוכיח לי את מה שאני כבר יודעת - שאפילו אם אנסה להכניס את […]

אילאיל קופלר

08/04/2014


המטרה הראשונה של הפוסט הזה היא לבדוק שאני מצליחה להעלות תכנים לבלוג גם מהאייפד שלי (תודה ניצן!) אבל המטרה השניה ואולי החשובה יותר היא גם לספר לכן/ם שבעוד פחות מעשרים וארבע שעות אהיה על המטוס לברלין והבלוג הזה יוכל להצדיק את שמו ולהוכיח לי את מה שאני כבר יודעת - שאפילו אם אנסה להכניס את עצמי למשמעת כתיבה בזמן ימי העבודה האינטנסיביים או אפילו אתחייב לפרוייקט חמש מאות המילים של רוני גלבפיש, הכתיבה לא תגיע ללא המרחק. אני צריכה את הזמן הזה, שבו אני מתנתקת. לפעמים אני יכולה לשקוע לתוך חופשה רגשית גם אם לא יצאתי מהבית, ואז הכתיבה תגיע והמילים יחגגו, אבל בדרך כלל אני צריכה את הנסיעה המרגשת הרחק, גם אם זו נסיעה לספריה העירונית (יעד חופשה מושלם בשבילי) או נסיעה אמיתית לעיר אחרת. ומחר אוכל סוף סוף להתחיל בחופשה המתוכננת שמהווה גם את מתנת יום ההולדת השלושים שלי לעצמי. ואני מקווה לכתוב בה הרבה ולקרוא עוד יותר.

imageטיפים לאריזה

אני חושבת שהרבה מאוד א/נשים יופתעו לדעת שאני אורזת בצורה יעילה ולא לוקחת איתי את כל הבית. בתור מי שאוהבת מאד להתלבש, הארון שלי בהחלט מלא בגדים רבים שרכשתי ותפרתי אבל כשאני אורזת לנסיעה, בין אם מדובר בטיול בית ספר (כשאת מורה הטיולים השנתיים לא נגמרים לעולם), או לחופשה בחו״ל, הכלל הוא לקחת כמה שפחות. ההגיון שלי אומר שככל שאשאיר יותר מקום במזוודה, כך אוכל למלא אותה ביותר דברים משמחים בדרך חזרה ללא תשלום על משקל עודף. אני חושבת שהכלל הוא לקחת מספיק מכנסיים או חצאיות לחצי שבוע ולא להפריז בשאר הדברים. הנה המתכון שלי לשבוע הקרוב, למזג אוויר אירופאי אביבי. מוזמנות להעתיק:

3 חצאיות (ניתן להמיר במכנסיים)

1 שמלה

5 גופיות קצרות ללבישה מתחת לבגדים

7 זוגות גרביים

7 גרביונים

8 תחתונים

2 חזיות

5 חולצות ארוכות

2 סוודרים קלים

1 סוודר רציני שנסגר עם ריצ׳רץ׳

1 מעיל קל

1 פיג׳מה

1 צעיף

מטריה (אלא אם צפוי גשם.... ואז כדאי שהיא תהיה בתיק הקטן)

 תיק נוסף

בתיק רחצה אני ממליצה לשים כמה שפחות דברים, הכל כל כך זול בגרמניה וגם ברב הסופרים במדינות אירופה השונות ואפשר לקנות בפחות מחמישה שקלים סבון וכל דבר אחר שצריכות/ים, כך שכדאי לקחת רק את מה שאתן יודעות שחייבות.

בתיק הגב אני לוקחת ארנק, מסמכים חשובים,כרטיס טיסה, דרכון, המון ספרים, ג׳ל חיטוי אלכוהולי, מכשירים אלקטרוניים, מחברת, עט, תרופות, דיאודורנט, ג׳קט, בקבוק מים וסנדוויצ׳ים, היות ואני נוסעת בטיסת לואו-קוסט שלא מגישה מזון.

שתהיה חופשה נעימה לכל מי שזוכה להתנתק קצת מהשגרה ומטלות היום-יום.