גם אתם צריכים זמן איכות זוגי?

שי אביבי ומיכל ליבדינסקי, הורים לילדים, מוצאים סוף סוף זמן לדייט שובר שיגרה. אחרי צפייה בסרט היין נמזג לכוסות, הידיים נשלחות זה לזו. לא תבואו לראות אותם מדברים על זה?

מיכל ליבדינסקי

10/12/2013


כבר שנים אנחנו אומרים שחייבים לעשות זמן איכות – לקבוע ביומן תאריך  ולצאת יחד. רק שנינו. אני והוא. ואנחנו באמת קובעים, פעם בשבועיים היומן מודיע, האייפון מנצנץ: "דייט זוגי" אבל איכשהו החיים נכנסים כל הזמן במלוא הדרם, ואיכשהו זמן האיכות הזוגי הוא הראשון שמוותרים עליו ואיכשהו זה לא קורה.

מיכל ליבדינסקי ושי אביבי בדייט זוגי

לא קורה למרות שכבר מזמן הבנתי לעומק את העניין הזה, שהבית עומד על יסודות הזוגיות, ושזוגיות טובה תלויה בניצוץ הראשוני שיבער ולא יכבה, וכדי ללבות את הניצוץ הראשוני חייבים להקדיש זמן ליחד הזוגי. שזה שווה את הכסף (שלא תמיד יש), ואת הזמן (שתמיד אין), או רגשות אשם מול הילדים (שתמיד יש), ולמרות שאני יודעת שזו ההצלה של הבית, והמשפחה, וגם לילדים זה יעשה טוב, ולמרות שאני יודעת את כל זה לעומק, עדיין, כמה קשה לקבוע את הזמן הזה ולא לוותר עליו. לעשות.

חייבים ליהנות כמו פעם

לעשות. אבל מה? איזה לחץ של המה – מה לעשות?? לאן הולכים, על מה מדברים. יש לנו פלוס מינוס ארבע שעות, כשברקע מתקתק מונה הבייביסיטר, ובזמן הזה חייב לקרות משהו משמעותי בינינו, חייבים ליהנות. כמו פעם. אבל שום דבר כבר לא כמו פעם. לא אני, לא הוא, לא החיים, לא הזוגיות.  אחרי שכבר התרגלנו לחלק את הזמן שלנו ואת עצמנו בין המוני אחרים, פתאום צריך לחזור ולהיזכר בביחד. איך זה להיות יחד רק אני והוא. לא ישעמם לנו? אנחנו עוד יכולים לקסום קסמים יחד?

החודש עשינו את זה. קבענו זמן ביומן, הזמנו בייביסיטר ויצאנו לשייט בחוץ. התחלנו בללכת לסרט, וכדי להכניס לזה גורם הרפתקני, נסענו לראות אותו בקולנוע בחיפה. בהתחלה אנחנו מנומסים, משתדלים, מתאמצים. לאט לאט ערפל השגרה מפנה את מקומו מהעיניים, ואנחנו יכולים להתחיל לראות שוב אחד את השנייה, לא רק בתור מאמה ופאפה, הכינויים הזוגיים העייפים שלנו, שהחליפו את הבייב והשוג הלוהטים של לפני בוא הילדים. אנחנו רואים אותנו  - שי ומיכל. ולאט לאט המגע משתנה, והדיבור משתנה, והצחוק נכנס, ושוב אנחנו מושיטים יד זה לזו וזו לזה ונכנסים לתוך בועת הזמן שלנו, מרחפים לתוך הרפתקאה בה הכול יכול לקרות.

עד שנתעורר מהערפל

סשן צילומים עם פרחי אור סגולים, עצירה בפארק חיפאי המשקיף על נוף של מפרץ מטורף, ספירת עטלפים נודדים, ריקוד לצלילי הרוח המנגנת על עלים של עץ צפצפה מנצנץ, כניסה לבר יין חיפאי, שתית יין לבן מתוק, מבטים עמוקים בעיניים, ושמחה שקטה בלב. ואז קרוב לחצות, מתחילים לדהור הביתה, לשחרר את הבייביסיטר, קצת לפני שהכרכרה תהפוך לדלעת, הנסיכה תחזור להיות מאמה עייפה, והנסיך יחזור להיות פאפה יעיל. ורגע לפני שהערפל יחזור וימלא את העיניים, את הנחיריים, ואת הטירה, קצת לפני שנלך לישון, נעמוד ליד מיטות הילדים, נסתכל עליהם ישנים, והלב יתמלא על גדותיו, יחשב להתפקע מאושר. לא רק שיש לנו זה את זו את זה, הלב עוד יותר מלא, כי יש גם אותם.

ובבוקר כשנקום, נתחיל להתרחק. ויעבור זמן, ימים, שבועות, אולי אפילו חודשים, עד שנתעורר מהערפל, ובקול עייף נגיד צריך לקבוע זמן איכות זוגי. ונפתח יומנים, ונשלוף עטים, והידיים יתחילו לסמאס בכבדות בחיפוש אחר בייביסיטר. מי שייטיב להביט יגלה בתוך האישונים, אי שם במעמקים, מרחפת רועדת שלהבת מרקדת.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

אם בא לכם על זמן איכות זוגי, או זמן איכות עם חברים וחברות, מוזמנים לבוא להופעה שלנו: 'באושר ועושר' - מערכונים מתוקים מרירים על זוגיות! מערכונים שמדברים וצוחקים על הכל - ההתפנקסויות, השתיקות במסעדות, המין האדיר, התשוקה לאחרים ואחרות, הפחד מזמן איכות, והרצון להשאר יחד למרות הכל, בטוב וברע ובטוב.

שתי ההופעות הקרובות של 'באושר ועושר' :

רביעי 11/12, 20:30, תאטרון הידית פרדס חנה, מחיר כרטיס: 70 שקלים, טלפון להזמנות: 077-5301381

ראשון, 15/12, 20:30 - חוגגים שנה להופעה עם הופעה חגיגית במיוחד ב 'מועדון האזור' בתל אביב! מחיר כרטיס: 70 שקלים, רחוב הרכב 13 תל אביב. כרטיסים ניתן להזמין בטיקט סנטר