לא סוגרת ת'פה - הבלוג של יעל מוריס

להתחיל את הבוקר עם קפה בכוס של זהב

ארוחת בוקר שונה וטעימה, באוירה קסומה, ובחברתה של פייה, מה עוד אפשר לבקש כדי לקבל את השבת?

יעל מוריס

12/12/2010


את תאריך יום ההולדת שלי יש לי הכבוד לחלוק עם אומנית אפייה כשרונית ברמות בינלאומיות, פיית העוגיות. ואני לא אסתפק בלינק על השם שלה, אלא אגדיל ואספר שיש לה את אחד הבלוגים המדהימים ביותר שקיימים ברשת, וששווה להיכנס אליו ולו רק בשביל לצפות בתמונות של פירות עמלה. אז אחרי ההקדמה המתבקשת, הנה הלינק לבלוג המרשים הזה: פיית העוגיות. אבל פיית העוגיות היא אדם מאוד עסוק, ולכן היא הפסיקה לכתוב בבלוג. זאת גם הסיבה שהצלחנו בסופו של דבר לחגוג את השמחה המשותפת באיחור אופנתי של חצי שנה.

החלטנו להיפגש לארוחת בוקר, וכמו בהרבה מקרים, גם הפעם הוטלה משימת בחירת המקום עלי, "כי את המומחית". התחשק לי למצוא ארוחת בוקר במקום שעוד לא הייתי, משהו שיפתיע אותי. ניסיתי להיעזר במייל שקיבלתי באוקטובר מהדיוור הישיר של על השולחן. ארוחות הבוקר הטובות בישראל, זאת היתה כותרתו. שמרתי אותו בדואר הנכנס שלי מתחילת אוקטובר, בתקווה למצוא הזדמנות להיעזר בו, והנה הגיעה הזדמנות כזו. תריסר ארוחות בוקר מומלצות בו, רק שכל הלינקים שלהן אינם עובדים עוד (הדף לא נמצא (שגיאה 404)). אז נאלצתי לחפש את המסעדות ברשת, וגיליתי לתדהמתי שבחלקן בכלל לא מוגשת ארוחת בוקר. אבל בטאצה ד'ורו כן.

המיקום, בואכה נווה צדק, קסם לי, ובמיוחד שזה מעבר לפינת ילדות אבודה שלי, היכן ששכן בית המרקחת של סבא שלי, מקום קסום בפני עצמו. גם המנות בתפריט הבראנץ' קרצו לך, אז קבענו שם. חניה לא קל למצוא באזור ב-11 בצהרים, וגם החניונים מלאים, אבל בסוף הסתדרתי.

למרות שלא ניתן להזמין מקום מראש, זמן ההמתנה שלנו היה רק כמשך הזמן שלקח למארח המצודד להושיב את שתי הבחורות שהגיעו רגע לפנינו. האוירה קסומה, בחצר סגורה של בית ישן בנווה צדק. האקוסטיקה מצויינת, ולמרות ריבוי האנשים אין תחושה של רעש.

השירות קצת מבולבל, כשבכל רגע יוצאים מלצר או מלצרית חסרי אונים, ומנסים להבין לאיזה שולחן צריך להגיש את הכבודה שעל המגש שבידם. ומצד שני, כשמנסים לתפוס את עינו או עינה של מי מבין המלצרים הרבים שמסתובבים שם, לא תמיד זה מצליח. אבל אפילו כל אלו לא הצליחו לקלקל את הבוקר המקסים שהיה לנו שם.

הפייה לקחה בוקר יער - ביצי עין על פטריות יער, פורטובלו ושמפיניון. מוגש עם סלט ירוק (62).

ואני לקחתי בוקר ירק - ביצי עין על מנגולד, תרד, בצל וגבינת ריקוטה (58).

שתי המנות היו טעימות, מיוחדות, והצליחו לספק את הצורך שלנו בטוויסט מיוחד של המקום.

ארוחות הבוקר מוגשות עם סלט הבית גס בשמן זית לימון ומלח ים, מבחר לחמים מצויינים, חמאה, ריבה ושתייה אחת לבחירה.

לקחנו מיץ תפוזים טרי לפתיחה, שנסחט במקום והיה נפלא.

ואיך מתקשרת לפה כוס הזהב מהכותרת? זה פשוט כי המשמעות של Tazza D'oro זה כוס זהב באיטלקית. למרות זאת, את הקפה איתו קינחנו לא שתינו בכוס של זהב, וגם נאלצנו להוסיף עליו תשלום, כי המחיר הלא מועט של ארוחת הבוקר כלל שתייה אחת בלבד.

ובכל זאת, זו דרך מעולה לקבל את השבת, ואני אשמח לחזור לשם.

ופייה יקרה, בשנה הבאה חוגגים גם יומולדת עגול וגם חצי, כי לא מספיק להיפגש פעם בשנה...

טאצה ד'ורו Tazza D'oro
אחד העם 6,
תל אביב
9443434–057
אתר הבית
ארוחות הבוקר מוגשות בכל יום עד 17:00