חסה חוסכת - הבלוג של חסה חוסכת

תרי זוזי

איך קרה שחוץ מלהיות חסה חוסכת, ואדונית הארונית, אני עכשיו גם בעלת בית המכירות הפומביות "תרי זוזי"

חסה חוסכת

30/10/2018


נתקלתי בתופעה מעניינת בעבודה שלי:

אנשים מחזיקים בפריטים משום שהם עלו להם הרבה כסף. או שפעם הם היו מאד שווים. או שהם שמעו על חבר של חברה שמכר כאלה באי ביי והפך למליונר. אז הם מחזיקים חולצות טריקו, פרוות, אלבומי בולים, הדפסים או ציורי שמן כעורים,  כי הם יודעים מעל לכל ספק שיום אחד הם יתישבו ליד המחשב, יתעסקו בזה קצת ויביאו את המכה.

מכאן, אני מאחלת להם הצלחה מרובה, כמובן, אבל חייבת להוסיף הסתייגות זהירה - סביר להניח שלא. גם שלא תתישבו ליד המחשב ותעשו את זה, כי אתם לא סוג האנשים שמתיישבים ועושים, כי אם הייתם כאלו - כבר הייתם גומרים עם זה מזמן. וגם - שלא תעשו את המכה. כי מה שהיה פעם מאד נחשב, פריט לאספנים, שווה כסף - לא בהכרח שווה כסף גם היום. ותמיד אותה אכזבה נגרמת לאנשים שאם הם כבר מצליחים לענין מישהו בקניה של הפריט - הרי המחיר שהמתעניין יהיה מוכן לשלם, הוא קטן בהרבה ממה שציפו לו.

מהצד השני, יש אנשים, במיוחד כאלו שצריכים לפנות בית, בין אם זה כתוצאה של רילוקיישן מפתיע, או מעבר לדיור מוגן, או פטירה של קרוב משפחה. ואותם אנשים בדרך כלל בלחץ של זמן, כי לכל חודש שעובר יש משמעות כלכלית של אי ניצול הנכס, או תשלום של שכירות. ובאותה סיטואציה, בגלל הלחץ, והפרידה, והאבל, ורבוי העוסקים מפספסים הרבה אפשרויות רווחיות, וזורקים בעצם כסף - לפח.

יש לי חבר טוב בשם עילאי. עילאי הוא הבעלים (יחד עם אחיו, אלון לי), של חנות הספרים המשומשים "האחים גרין" בכיכר רבין בתל אביב. בכל בית שמצריך פנוי - אני מציעה לאנשים לקרוא לעילאי. הוא מגיע, בוחר ספרים לחנות, משלם עליהם וככה כל הצדדים שמחים - בעיקר האנשים שגם הרוויחו כסף וגם שמחו לתת לספרים עוד בית, במקום לזרוק אותם למיחזור.

בנוסף,  עילאי ואני עושים אחת לכמה חודשים טיול בארץ, לספריות במקומות קטנים, ולוקחים מהן ספרים שהן לא רוצות יותר - אני בוחרת בספרי ילדים ישנים לאוסף שלי, ועילאי בוחר ספרים לחנות. בדרך יש לנו המון זמן לדבר, ומטיול לטיול התגבשה בנו ההבנה שאנחנו יכולים יחד לעזור לאנשים לברור את המוץ מתבן החפצים הרב שיש סביבם ולמצוא קונים לחפצים שהם מעונינים למכור.

ככה נולד "תרי זוזי", בית המכירות האינטרנטי שלנו.

אנחנו מגיעים לאנשים הביתה, רואים יחד איתם אלו פריטים הם חושבים שמעניינים, ומראים להם פריטים הם בכלל לא העלו על דעתם שיש מי שיקנה מהם. אנחנו מעריכים את הפריטים, שומעים עליהם סיפורים, ואז לוקחים אותם איתנו, מנקים ומצלמים וממשיכים לחקור, ואחת לחודשיים שלושה מפרסמים קטלוג ותאריך מכירה.

המכירה עצמה נעשית באינטרנט, וזה כיף לשבת בבית, ליד המחשב, ולראות איך המחירים קופצים למעלה כל כמה שניות.

אז אם גם אצלכם יש: ספרים ישנים מאד, מסמכים ופריטים מתקופות העליות השונות, ההעפלה, המחתרות והפלמ"ח, כלי כסף, מטבעות ומדליות, אוספים שונים ומדליקים, עבודות אומנות, חפצים הקשורים לתרבות הישראלית (הגשש החיוור, למשל, פריטי אל על, כלי לפיד ונעמן) - או כל דבר אחר - אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

הכי טוב - דרך המייל [email protected]

בתמונה: פריטים מהמכירה הקודמת שלנו.

collage