מיכל סדן הפקת אמנות - הבלוג של סדן

כל / קול אשה דממה-תערוכתן המרתקת של גילי וולמן קליין ומירית הרטמן גטניו נפתחת השבוע בבית ציוני אמריקה

גילי ומירית הן נשמות תאומות שרק לאחרונה התחברו מחדש בחיים אלה. לפני כמה שנים הן נפגשו בסדנת ציור ומיד חשו חיבור ביניהן, חיבור שמתעלה על הכאן והעכשיו, משולח שורשים בעמקי הנשמה. לשתיהן רקע דומה: שתיהן בסביבות גיל 50, שתיהן עסקו באדריכלות (גילי היא אדריכלית, מירית מעצבת פנים ומעצבת נוף) עד הרגע בו כל אחת מהן החליטה שאמנות היא לא רק תחביב אלא בעיקר שליחות. שתיהן מאמינות שאחריות חברתית, נתינה לחברה ותרומה הם מרכיבים חיוניים בחייהן. כאמניות הן חולקות את הצורך לחשוף, לדבר בקול ולנקוט עמדה בנושאים מטרידים בחברה.

סדן

01/07/2018


גילי ומירית - כל / קול אשה דממה

גילי וולמן קליין ומירית הרטמן גטניו – תערוכה משותפת
thumbnail_מירית וגילי - הזמנה לתערוכה
פתיחה חגיגית: יום שלישי, 3.7.2018 בשעה : 20:00
מוצגת בימים אלו בגלרייתZoa בבית ציוני אמריקה תל אביב
רח' דניאל פריש 1, תל אביב

אוצרת : ורד דיה
מירית תמונה 2

מירית תמונה 3
גילי ומירית הן נשמות תאומות שרק לאחרונה התחברו מחדש בחיים אלה. לפני כמה שנים הן נפגשו בסדנת ציור ומיד חשו חיבור ביניהן, חיבור שמתעלה על הכאן והעכשיו, משולח שורשים בעמקי הנשמה.
תמונה 2 גילי
לשתיהן רקע דומה: שתיהן בסביבות גיל 50, שתיהן עסקו באדריכלות (גילי היא אדריכלית, מירית מעצבת פנים ומעצבת נוף) עד הרגע בו כל אחת מהן החליטה שאמנות היא לא רק תחביב אלא בעיקר שליחות.
שתיהן מאמינות שאחריות חברתית, נתינה לחברה ותרומה הם מרכיבים חיוניים בחייהן. כאמניות הן חולקות את הצורך לחשוף, לדבר בקול ולנקוט עמדה בנושאים מטרידים בחברה.
תמונה 3 גילי - Copy
למרות שאינן עובדות יחד על אותם ציורים, הן חולקות סטודיו, אוהל מונגולי בחצר ביתה של גילי. בעבודה זו לצד זו הן נהנות מהשראה ומהשפעה הדדית.
הן מחליפות ביניהן הערות, רעיונות, חומרי עבודה ואת המחשבות והתהליכים הנפשיים שעולים בתוכן תוך הבעת רגשותיהן כל הבד. הן מגיבות אחת לעבודות רעותה ומשתפות באסוציאציות שהעבודות מעלות בהן.

גילי ומירית תורמות מזמנן, ציוריהן ויצירות אחרות, כמו גם חלק מהכנסותיהן ממכירת עבודות, לשני פרויקטים. הראשון הוא מיזם בשם "תודעה בתנועה", שבמסגרתו ילדים מקלנסווה ומבית יצחק הקימו מסגרת זמנית ללהקת מחול, במסגרתה הם יוצרים ומופיעים ביחד. הפרויקט השני הוא במסגרת עמותה ששמה "הופכות את היוצרות" (www.yotsrot.org) שמסייעת לנשים לצאת ממעגלי הזנות ולהתחיל חיים חדשים, באמצעות העצמת היצירתיות שלהן (במיוחד בתחום עיצוב אופנה) ובמתן סיוע לשיווק עבודותיהן.

התערוכה הנוכחית היא ההתחברות של כל מרכיבי הקשר הקוסמי שבין גילי ומירית, של כל הדברים שהן חולקות זו עם זו ושל השאיפה המשותפת שלהן לחלוק עם אחרים את האמנות שלהן ואת התשוקות, הרעיונות והאמירות שלהן.

ניתן לרכוש את העבודות בתערוכה זו וחלק מההכנסות ייתרמו על ידי האמניות.

בתקופת התערוכה יתכן שיוצגו זמנית ציורים של ילדים שמשתתפים בשיעורי העצמת יצירה שגילי מעבירה. ניתן יהיה לרכוש את הציורים וההכנסות ישמשו לצרכי תרומות.

"לחייו של אדם יש ערך כל עוד הוא מעניק ערך לחייהם של אחרים באמצעות אהבה, רעות, מחאה וחמלה".
סימון דה בובואר
נעילה התערוכה : 31.7.2018

שעות פתיחת הגלריה: כל ימות השבוע בין השעות :22:00-:08:00
ימי שישי 14:00-8:00, ובמוצ"ש עד השעה 23:00