בלוג NLP ודמיון מודרך - הבלוג של איריס טנא

זרם… האושר

כשאנו צמאים נגשים אנו אל המתקן החכם ומוזגים אל נקלה מים צוננים או פושרים והרי לנו כוס מים הנכונה לנו ברגע זה! כמה נפלא שהרוונו את צימאוננו בהנאה. אם במקלחת חשקה נפשנו? מכוונים אנו את הזרם מן החמים ומן הקרים...איזה זרם נפלא של מים חמימים גולש על גופינו בדיוק בטמפ' והעוצמה הנכונים לנו כעת! והזרם הקולח פורץ ומתיז מים חמימים […]

איריס טנא

17/02/2014


כשאנו צמאים נגשים אנו אל המתקן החכם ומוזגים אל נקלה מים צוננים או פושרים והרי לנו כוס מים הנכונה לנו ברגע זה! כמה נפלא שהרוונו את צימאוננו בהנאה. אם במקלחת חשקה נפשנו? מכוונים אנו את הזרם מן החמים ומן הקרים...איזה זרם נפלא של מים חמימים גולש על גופינו בדיוק בטמפ' והעוצמה הנכונים לנו כעת! והזרם הקולח פורץ ומתיז מים חמימים השוטפים ומנקים אותנו, מבחוץ ובפנים. גם. כמה פשוט וקל לכוון לנו את זרם המים הנכון להרוות את צימאוננו או לשטוף ולהרפות את עמל היום... במים קולחים וחמימים. לו יכולנו באותה פשטות לכוון את "זרם האושר" בתוכנו לווסט אותו ולהפעיל אותו חליפות, לפי הצורך. תארו לעצמכם שהיינו יכולים לשלוט ב"זרם של האושר שלנו"

בואו נבדוק:

ממה עשוי האושר שלנו?

כולנו מכירים רגעים של אושר, שפשוט פורץ מתוכנו בחיוך, בצחוק ובאהבה.... כשאנו מסתכלים על תינוק רך, שמחייך או ישן... כשאנו מתחבקים חיבוק ארוך.... כשאנו מטיילים קרוב לים והרוח מלטפת את הפנים. כשאנו רוקדים ומתלהבים ביחד. כשחווים הנאה משותפת... כשנהנים מילד כשאנו מצליחים, כשפותרים או מבינים דבר מה...

כל אחד ואחת על פי דרכו ונטיית ליבו חווה מצבים כאלו ואחרים....

הרגע הקריטי

היפה הוא, שרגעים כאלו פשוט מתרחשים ופורצים לתוך שגרת חיינו. ואילו רק חלק מאתנו מאפשרים לחוויה לחלחל פנימה ולהעשיר את המהות שלנו – את תוכנו. לדוגמא: כשאנו עומדים מול השקיעה יש מי מאתנו שיהיה טרוד באיזה עניין וכלל לא יחווה מאומה. יש אחר שישים לב ויגיד "באמת זו שקיעה יפה עוד לא ראיתי כזאת?" כלומר יחשוב עליה ...ויש מי שיכול להפעיל את כל החושים ולהכיל את המראות ולאפשר לעצמו להתמזג עם יופי השקיעה ולתת לשקט הטבעי שלה להלך בו קסם וליהנות מאותה חוויה. זה בדיוק "הזרם של האושר" וכשחוויה כזאת נטמעת בתוכנו והופכת לחלק מאתנו אנו ממשיכים ללכת אליה באופן טבעי ולייצר עוד ועוד מצבים המפעילים את "זרם האושר".

התת מודע שלנו

כך הוא התת מודע שלנו הוא בעדינו ובעד החיים! ברגע שהתת מודע זהה את המטרה שאליה אנו מכוונים "זרם האושר"הוא מייצר עבורינו שלל הזדמנויות בחיי היומיום שלנו כדי שנחווה עוד ועוד חוויית של: רגיעה, שמחה,סיפוק, אהבה, בטחון בעצמנו ,אמונה בהצלחתנו, קשרים טובים עם כולם הנותן העצמה וחיזוק ל "זרם אושרנו ".

כל שנותר לנו זה לזהות את הרגע! לשים לב להרגשה של "זרם האושר" ולאפשר לה להיות בתוכנו...לרגע.... ולשמור את התחושה...

טיפול בדמיון מודרך ו- N.L.P מלמד אותנו כיצד לעשות זאת? כיצד לייצר לעצמנו רגעים של "זרם האושר" תחילה בדמיון ומהר מאוד ברגעים המשמעותיים של חיינו.

שלכם,

איריס טנא
מנחה ומטפלת
בדמיון מודרך ו-NLP