עניינימים - הבלוג של מיכל יפה

איך עיריית תל אביב-יפו שמה עלי פס

אבל בקטע טוב! או: סיפורה של אזרחית קטנה וקטנונית ועירייה גדולה שהיתה קשובה למצוקה שלה

מיכל יפה

02/08/2017


מעשה שהיה כך היה: שלוש פעמים בשבוע צועדת האזרחית מ' מגן העיר לחוף גורדון, ושלוש פעמים בשבוע היא, כלומר אני, נתקלת במחזה המזעזע של מכסה ביוב על המדרכה, בדיוק איפה שפס לבן מסמן שביל אופניים. אין לי בעיה עם המכסה ולא עם הביוב, אלא שמתישהו היה צריך לפתוח את המכסה הזה, והפועל שסגר את המכסה התעלם לחלוטין מהעובדה שהיה עליו חלק מהפס הלבן. התוצאה: הפס נקטע ונוצר מראה שמגרד בעין לכל מי שחובב סדר קוסמי.

אז התיישבתי ושיתפתי את אומת הפייסבוק במצוקה שנגרמת לי בכל פעם שאני רואה את העיוות הזה. הנה, תראו:


 

התמונה והסטטוס זכו ללא מעט לייקים ותגובות. חלק מהאנשים לא הבינו מה לא בסדר בתמונה. אני, לעומת זאת, לא הבנתי מה לא בסדר איתם. אבל רוב האנשים בהחלט הבינו ללבי והזדהו. ואז הגיעה גם תגובת העירייה, אחרי שתייגתי אותם בסטטוס וביקשתי שיטפלו במחדל הזה.

 

נכון שזה נראה כמו בדיחה? ככה גם אני חשבתי (ומלכתחילה גם הסטטוס שלי לא סבל מרצינות יתר). אבל איך תסבירו את העובדה שמקץ שבועיים, באחד הבקרים שעברתי שם, גיליתי שהפס הלבן נצבע מחדש וכעת הוא עובר, גאה, בוהק וישר מעל המכסה.


 

נכון שזאת לא בדיוק היתה כוונתי. אני רציתי שפשוט מישהו יפתח את המכסה ויסובב כמו שצריך, בלי לצבוע הכל מחדש. ונכון שהפס האלכסוני הסורר עדיין נמצא שם, דהוי אך מתריס, אך מבחינתי זה מספיק טוב ובעיקר נותן תחושה שעשיתי את המעשה הטוב החודשי שלי.

אגב, העירייה הגיבה גם לסטטוס נושא הבשורה בתגובה חמודה שבעיקר גרמה לי לתהות מי עושה להם את הסושיאל והאם מחפשים שם עוד עובדים.

תגובת העירייה:

20616019_1661309557215540_7566964641893347590_o