סוזן בר – הפקת אירועים וימי כיף לעובדים - הבלוג של סוזן בר

יום כיף וגיבוש לעובדים

יום כיף וגיבוש לעובדים עוברים עליכם ימים לחוצים בעבודה ואתם ורוצים לשבור את השיגרה, פיתרון מעניין של השנים האחרונות אשר נהוג בחברות ומפעלים רבים, הינו יום כיף לעובדים, ביום זה יוצאים כל העובדים עם המנהלים מחוץ למשרד לפעילות חוויתית ומגבשת בחיק הטבע, יום כיף מיוחד שכזה דורש תכנון מעמיק ומומלץ להיעזר בחברת הפקה מקצועית שתדע […]

סוזן בר

12/06/2016


יום כיף וגיבוש לעובדים

עוברים עליכם ימים לחוצים בעבודה ואתם ורוצים לשבור את השיגרה, פיתרון מעניין של השנים האחרונות אשר נהוג בחברות ומפעלים רבים, הינו יום כיף לעובדים, ביום זה יוצאים כל העובדים עם המנהלים מחוץ למשרד לפעילות חוויתית ומגבשת בחיק הטבע, יום כיף מיוחד שכזה דורש תכנון מעמיק ומומלץ להיעזר בחברת הפקה מקצועית שתדע לארגן ולהפיק ואף להוציא לפועל  יום מורכב בהחלט שהמטרה העיקרית שלו לחזק את הקשר בין העובדים להנהלה ובין העובדים הרבים אשר במפעל או בחברה, בין המחלקות השונות.

כיצד מתכננים יום כיף מגבש לעובדים שיענה לדרישות ההנהלה וכמובן יעמוד בתקציב שנקבע מראש,  בדרך כלל מנהלת משאבי האנוש אחראית גם על רווחת העובדים ומבקשת ממני הצעה ליום כיף מגבש לעובדים .

תהליך העבודה דורש ממני דבר ראשון לברר מספר דברים חשובים כגון: האם זאת הפעם הראשונה שהארגון יוצא ליום כיף, אם לא פעם ראשונה חשוב לדעת היכן היו בשנה שעברה, האם יום כיף שכזה  עמד במטרה לגבש בין העובדים, חשוב לי לדעת מה היה הכי כיף לעובדים באותו היום ועל מה היו מוותרים, הסקת מסקנות מכל יום כיף חשוב  מאוד ותורם רבות לתהליך הכנת ההצעה ללקוח.

מספר העובדים בארגון שיוצא ליום כיף מגבש חשוב מאוד ומשפיע על היערכות והלוגיסטיקה, אין ספק שיום כיף מגבש לעשרים עובדים מתוכנן אחרת מיום כיף המיועד למאתיים עובדים.

מספר העובדים משפיע על לוחות הזמנים של היום כיף לעובדים, לדוגמא עשרים עובדים שיורדים מהאוטובוס לארוחת הבוקר, עומדים בתור לשירותים, זה מסתכם בזמן קצר לעומת מאתיים עובדים שמגיעים לארוחת בוקר, פרק הזמן שמוקדש לארוחת הבוקר עבור קבוצה גדולה חייב להיות לפחות שעה וחצי, לוחות הזמנים ביום כיף לעובדים אינו גמיש בכלל, שעת ההגעה לאתר עם האטרקציות בנוי כך שיש עוד קבוצות באתר עצמו ולכן כל עיכוב ואי הגעה בזמן יוצר שרשרת של עיכובים במהלך היום, לכן אם נקבעה ארוחת הצהרים בשעה 14:0 יתכן מאוד שהעובדים יגיעו לארוחת הצהרים בעיכוב ניכר של שעתיים עד שלוש שעות דבר שבהחלט יכול ליצור כעסים אצל העובדים כלפי מי שארגן את היום כיף. חשוב מאוד לתת לחברה מקצועית אשר תארגן ותפיק את היום כיף לעובדים אשר מתפקידה לראות את התמונה הכוללת ולה הניסיון רב בארגון אירועים והעבודה בשטח לכן יודעת לתקתק את נושא הזמנים והלוגיסטיקה ולקשור את האירוע שיהיה מוצלח ויקצור מחמאות.

אחד הדברים החשובים מאוד בתכנון היום כיף לעובדים הינו הלו"ז, מחד גיסא חשוב מאוד שיהיה מדויק ומאידך גיסא חובה וצריך לקחת בחשבון איחורים, לדוגמא איחור בזמן היציאה, אומנם האוטובוס היגיע למשרדי החברה בזמן, יש כמה עובדים שמתעכבים אם זה בדרך למשרדי החברה כי יש פקקים, או היתה בעיה אישית בבית,  בכל זאת צריך לקחת בחשבון את זמן יציאת האוטובוס באיחור של חצי שעה מבעוד מועד. חברה שההתמחות שלה זה ארגון והפקת ימי כיף לעובדים יש לה הניסיון הרב בתכנון לו"ז ויודעת לתת מרחב זמנים בין האטרקציות והארוחות כך שגם ויש איחורים זה לא יפגע בלוחות הזמנים וכמובן העובדים בכלל לא ירגישו שיש עיכובים מבחינתם היום כיף מושלם.

מפעל או ארגון שיוצא ליום כיף בהסעה מאורגנת צריך לדעת את החוק של נהגי האוטובוס, מותר להם לנהוג עד 12 שעות. לכן אם היציאה מוקדמת והחזרה מאוחרת חובה להזמין שני נהגים מחברת ההסעות, דבר שמיקר את עלות ההסעה וצריך לקחת את זה בחשבון התקציב הכללי.

 

אירוע עיסקי

אירוע עיסקי