קמות מהספה - הבלוג של קמות מהספה

10 טיפים לחיים שהייתי שמחה לומר לעצמי הצעירה

לאכול כמו מלכה, לשתות יותר מים במקום זירו ולחייך מול המראה בלי לחפש פגמים - אלה חלק מהעצות שדיתי תמיר נותנת לעצמה הצעירה ב-10 שנים. לקרוא ולאמץ

קמות מהספה

20/11/2016


דיתי תמיר. צילום: שאטרסטוק

 

מבחינה טכנולוגית אנחנו עוד לא שם, אבל לו יכולנו לחזור בזמן, רובנו היינו משנים לפחות דבר או שניים בעברנו. אולי היינו פועלים אחרת; לוקחים החלטה שונה, או בוחרים באופציה השנייה שאז התלבטנו לגביה. זכרו, אין באמת על מה להתחרט או להצטער, מה שנעשה כנראה פעל לטובתנו והוביל אותנו בדרך הלימודית שהכי מתאימה לנו. ביקשנו מדיתי תמיר, (51) מנחה קבוצות ומעבירה תהליך הרזייה בשיטה שפיתחה ונקראת No More Diet, ללכת 10 שנים לאחור, להיפגש עם עצמה בת ה-40 ולתת לה עצות לחיים טובים יותר.  

1. ללמוד משהו חדש שמרגש, מעורר ומאתגר אותי (נרשמתי לתואר שני בהנחיית קבוצות בשילוב אמנויות ומאז דה רסט איז היסטורי).

2. לצאת ממכוני הכושר הדחוסים ולהתחיל לרוץ בחוץ - בשדות מול הבית, בפארק וכמובן בים.

3. להתחבר למוזיקה, למצוא את הפלייליסט הפרטי שלי ולהיות העורכת המוזיקלית של חיי.

4. לסדר את הארון פעם בחודש ו"לשחרר", פשוט למסור ולהעביר הלאה את מה שכבר לא מתאים, לא מונח, לא שימושי. משהו שיעשה טוב למישהי אחרת ואצלי מתפנה מקום ואוויר.

5. לשתות מים. נגמלתי מדיאט קולה ועברתי למים של הטבע. מוסיפה להם פלחי לימון, תפוז, נענע או פסיפלורה. מעדן.

6. לאכול כמו מלכה. לא עוד על השיש, באוטו, בהיסח הדעת ובין לבין. עורכת לעצמי שולחן לפי כל כללי הטקס. האוכל יותר טעים והפלא – ככה זה אף פעם לא משמין.

7. 8 שעות שינה. כי זה טוב לעור הפנים, כי אני במיטבי כשאני עירנית, כי אין כמו מגע הסדינים הקרים על הגוף, ועל שנ"צ, ועל יקיצה טבעית ואין כמו להתעורר ליום חדש אחרי שינה טובה.

8. לחייך לעצמי כשאני עוברת מול המראה. לא לחפש פגמים, מה לא טוב, מה השמין, מה התקמט, מה לא נראה טוב אלא פשוט לחייך - המראה מחייכת חזרה. זה אדיר.

9. סקס. בבוקר לפני שממש מתעוררים, בערב כשכבר ממש עייפים או פתאום בין לבין באמצע היום. לא משנה מתי. כמה שיותר, אם זה גם משולב באהבה אז בכלל הרווחתי.

10. ליהנות מהחיים. הרי אין תכלית ומטרה. בסוף מתים אז הכי חשוב זה למצות וליהנות ולזכור שהחיים יפים ופשוטים "ומותר ומותר לאהוב..." 

דיתי תמיר. צילום: אלבום פרטי

1.