mp4dorit - הבלוג של דורית הלפרין

מי אני, ואיך הגעתי להיות יועצת שינה

הורות לשלישייה בת ארבע ותינוקת בת שנה יכולה להיות מאתגרת ורצופה לילות לבנים, איך יוצאים מזה?

דורית הלפרין

08/11/2013


נריץ את העולם קדימה 33 שנים. אני נשואה קצת יותר מחצי שנה, עובדת כמדריכת פילאטיס ומרגישה על גג העולם. יש לנו אינסוף תוכניות על מה נעשה אחרי שנביא ילד לעולם ואיך נמשיך להתקדם כזוג וכזוג+ילד+ שני יורקשיירים שהיו לנו עד אז כילדים. אני חוזרת מיום עבודה, יוצאים לטיול הסטנדרטי של יום שישי בחולות הרצליה /כפר שמריהו לאורך המסילה והשדות, רק כדי לגלות שאני לא סוחבת... אני חושבת שאני מאחרת, אבל לא בטוחה, חוזרת הביתה וקורסת למיטה. יתר השבוע עבר עליי עם כמה ימי מחלה, בדיקת דם אחת, סופשבוע של הקאות אצל חברים בצפון (קראנו לזה וירוס...), חוזרים מוקדם בשבת כדי לגלות שהבדיקה חיובית. אני בהריון. יש...

חוזרת לעבודה רק כדי להרגיש מה זה רע.... מקיאה את נשמתי כל הדרך חזרה הביתה, יוצאת למוקד, מקבלת עירוי. בדיקת א.ס. תאומים. שוק. מגיעים הביתה. השוק גדל. השבוע ממשיך ואני בחופשת מחלה, מה שנותן לי יותר זמן לחשוב ולהילחץ מהגילוי. החצי מרגיע בדרכו המיוחדת- אם לא תירגעי ימצאו את השלישי. יום שישי גוררת את עצמי לעבודה. הריון זה לא מחלה גם אם יש תאומים. מסיימת שעתיים הדרכה כשאני דורכת על הלשון ובדרך מקיאה את כל מה ששתיתי (כי לאכול כבר לא העזתי). עירוי. א.ס. שני דפקים+ שק. עוד א.ס. – 3 דפקים. לעזעזל. החצי צדק. הייתי צריכה להירגע קודם.... 28 שבועות אחרי אותו יום שישי אני אמא. בשבוע 34 מלא, בלילה בין שישי לשבת , בניתוח חירום בהרדמה מלאה, יצאו 3 אינסטנטים לעולם. משפחה. אינסטנט. לא יודעת איך, או למה, אבל היה לנו ברור ששם לא מפסיקים. מחכים קצת ומביאים לעולם עוד ילד/ה. אז נעים מאוד, אני דורית הלפרין, אמא לאדם, דניאל ונטלי- בני ארבע ולגאיה בת שנה.

כאם לשלישייה נתקלתי בלא מעט קשיים בהרדמה של השלישייה, בחשש הבלתי פוסק שזה יאיר את זו והיא את ההוא, בקושי להתמודד עם הרצון להתחשב בצורך האישי של כל אחד מהילדים מחד, וברצון לנשום ולהתאוורר מצד שני, ולישון.... כמה רצינו לישון. את הקושי פתרנו בהמלצה על יועצת שינה, שבאה, עזרה לנו לעשות קצת סדר, נתנה לנו עצות שעזרו לנו מאוד ודרך כך, נתנה לנו לילות שקטים. לא אומר שהילדים לא התעוררו עוד לעולם באמצע הלילה, הם כן. היו עוד אי אלו לילות לבנים בדרך- אבל היו לנו הכלים להתמודד איתם ולדאוג שיהיו אפיזודות חולפות ולא אורח חיים.

לקראת הלידה של גאיה, הייתי מלאת ביטחון שאדע להתמודד עם הדברים, כבר הכרתי את כל מה שצריך- סדר יום, זמני השכבה... הכל. כל התוכניות היו שם והיה צריך רק ליישם... אבל כמו תמיד, אני מתכננת ומישהו למעלה מכתיב תנאים שונים . גיליתי שעם כל הניסיון שצברתי עם שלישייה, אני עדיין נתקלת בקשיים של אם טרייה בהתמודדות עם הלידה , הגידול ובעיקר- השינה של גאיה. אז בחרתי ללכת וללמוד מה? למה? ואיך לעזעזל- איך?! וכך, ביררתי ובחרתי ללמוד ייעוץ שינה, כדי לעזור לי ולאמהות אחרות לחזור לישון, ואגב כך- לחזור לעצמן...

בחרתי בגישה של הורים באור טבעי כי מצאתי ששם שמים דגש על מה שאינטואיטיבית כל אמא ואם בדרך יודעת, אבל נוטה לשכוח הלכה למעשה כשצריך להתחיל להרדים את הילד או ללמד אותו לישון בלילה- שכל ילד וכל תינוק הוא אינדיבידואל- נולד עם מטען שכל מה שנותר לנו לעשות הוא לתת לו קווים מנחים, חופש בתוך גבולות כדי שיוכל לקבל את הביטחון ולהתפתח בתוכם. אז למה כשזה מגיע לשינה זה לא זורם כמו בחיים?

דורית הלפרין
יועצת שינה, מתמחה בתאומים ושלישיות.
0526204221