יומנה של סטייליסטית - הבלוג של דניאל לוזון

איזה עגילים מתאימים לי? טיפים לסטיילינג אישי מנצח

עגילים, נו הדבר הקטן הזה שצמוד לאוזן, אמנם הרבה לא מעריכות בערכם (ויש גם כאלו המסתובבות חופשי ללא חורים באזניים השם ישמור) אך העגיל הוא אחד האביזרים הכי נפלאים, וזאת למה? * "יושבים" ממש על הפנים ומושך את תשומת הלב אליהם. * מוסיפים צבע, סגנון, עניין, וטאצ' אישי, אמנם ב"קטנה" אך מיקומם האסטרטגי מעניק להם […]

דניאל לוזון

12/02/2013


עגילים, נו הדבר הקטן הזה שצמוד לאוזן, אמנם הרבה לא מעריכות בערכם (ויש גם כאלו המסתובבות חופשי ללא חורים באזניים השם ישמור) אך העגיל הוא אחד האביזרים הכי נפלאים, וזאת למה?
* "יושבים" ממש על הפנים ומושך את תשומת הלב אליהם.
* מוסיפים צבע, סגנון, עניין, וטאצ' אישי, אמנם ב"קטנה" אך מיקומם האסטרטגי מעניק להם הרבה עוצמה. ראו את אלו של אנג'לינה בתמונה איזה עבודה מופלאה הם עושים. אני זוכרת שאחרי שראיתי אותה איתם - מייד רצתי וחיפשתי לי זוג בסגנון.(שאולי גם אני אהיה דומה אליה וידבק בי זוהר הוליוודי)
* ועוד דבר חשוב לא פחות - הם יכולים לעזור לנו לאזן את מבנה הפנים שלנו.

אז איך אפשר לדעת אילו עגילים מתאימים לאיזה מבנה פנים?
כמו בהתאמת גזרות הבגד למבנה הגוף, כך ניתן להתאים צורה של עגילים למבנה הפנים.
השלב הראשון
זה לדעת מה מבנה הפנים שלי? לרובנו יש אחד מהמבנים האלו: אובלי, עגול, ארוך, מרובע, לב/משולש הפוך,

מומלץ מאד להכיר את מבנה הפנים שלך גם להתאמות אחרות (תספורת, משקפיים, איפור) אם לא בטוחה מה המבנה שלך עמדי עם הפנים קרוב לראי עם אודם/עפרון/איילנר ובלי לזוז סרטטי את קו המתאר של הפנים שלך וראי מה יצא.
דרך נוספת היא למדוד את אורך הפנים מול קווי רוחב כמצויין בתמונה כאן:

שלב שני,
אחרי שאת כבר יודעת מה המבנה הפנים שלך, אפשר בקלות להתאים את העגילים הנכונים, הנה הקווים הכלליים:

פנים עגולות
על מנת ליצור איזון נעדיף עגילים ארוכים וצרים שיצרו אשליה של מבנה ארוך יותר גם אלו עם זוויות שישברו את המראה העגול.
עדיף להמנע מחישוקים, עגילי כפתור/פנינה קטנים העלולים ליצור מראה של פנים גדולות ועגולות יותר.

פנים אובליות
אובלי נחשב למבנה הפנים האידיאלי, היות והוא מאוזן מאד. לכן כל סוגי העגילים יכולים להתאים.

פנים מרובעות
על מנת לרכך את הזויות החדות בלסת, עדיף משהו עגול יותר כמו חישוקים וכן אם אנו לא רוצים להדגיש את קו הלסת עדיף עגיל שיהיה קצר או ארוך יותר מקו הלסת.

פנים ארוכות
פנים אלו הם יותר ארוכות מאשר רחבות ועל מנת לאזן אנו נרצה להוסיף מעט רוחב וללא להדגיש ההאורך. לכן המומלצים הם השנדלירים הגדולים, חישוקים וכל מה שיוסיף נפח. ואילו שעדיף שלא הם הארוכים והצרים

פנים במבנה משולש הפוך/לב
במבנה זה המצח רחב והלסת מחודדת וצרה ועל מנת ליצור איזון עדיף משהו עגול, אובלי או משהו בצורת A  ולא משהו שפיצי, או מחודד בקצה.

 

ועוד כמה המלצות:

  • גודל הפנים: כמו תמיד לשמור על פרופורציות - לפנים גדולות לא יחמיא עגילים מאד קטנים (שידגישו גודל) או מאד מאד גדולים (שיגרמו לפנים להראות עצומים) עדיף משהו באמצע. כך גם בפנים קטנות, לא גדול (ידגיש קוטן) ולא קטן מידי, משהו בגדול בינוני יוסיף נוכחות ונפח לפנים.
  • אורך הצוואר: בהחלט מומלץ להתייחס גם אליו. אם יש לך צוואר קצר, עדיף עגיל קצר יותר, ארוך רק ידגיש את הצוואר הקצר. בצוואר ארוך: עדיף עגיל עם יותר נפח לאזן האורך.
  • להתאים למראה הכללי - אם את לובשת בגד מנצנצץ עם הרבה צבעים, לכי על עגילים רגועים נטולי צבע (פנינה או משהו מכסף למשל) ולהפך, קצת יותר מידי זה יותר מידי.
  • צבע - אם את מוסיפה עגיל בצבע - הקפידי שהצבע מחמיא לגווני העור שלך.
  • לא (!!!) לעשות סטים עם השרשרת/צמיד/חגורה וואט אבר. זה משעמם טיכו.
  • אזניים רגישות - אם האזניים שלך לא מגיבות טוב למתכות שאינן כסף או זהב יכולה למרוח לק שקוף על השפיץ שנכנס לתנוך, זה בדרך כלל עובד ומונע גירודים ורגישויות.
  • הדגשה - אפשר להדגיש עם צבע העגילים את החלקים הטובים שלך בפנים. זוכרת פעם ששמתי אודם אדום משגע והוספתי עגילים באותו צבע, זה יצר מראה מדליק והבליט את השפתיים.
  • העיזי עד כמה שבא לך - העגילים הם תוספת מדליקה ונהדרת ואפשר לשחק איתם, והיות והם יחסית קטנים כך גם ה"נזק" שעלול להגרם לך אם תבחרי את העגיל הלא נכון, אז בהחלט אפשר להשתולל חופשי, זה הכי כיף.

דניאל לוזון, סטייליסטית מומחית בעיצוב הגוף על ידי בגדים

www.onlystyling.co.il

וגם בפייסבוק: http://www.facebook.com/Onlystyling