picanteria - הבלוג של כרמל מילנר-סער

כשהשף חושב שהפולנטה זורחת לו מהתחת

הרבה ביצים. מעט כבוד. מה קורה בעולם הקולינריה הישראלי?

כרמל מילנר-סער

12/01/2018


יונתן רושפלד. ממממ.. אני ממש לא מתכוונת לתת לו במה. מניחה שאת התחקיר המלא והחשוב של רז שכניק ושל אנה בורד, תקראו היום ב"7 לילות". אני החלטתי כבר לפני שנים להצביע ברגליים ולא לדרוך במסעדה בה השף/ הבעלים נוהג בעובדיו בזלזול, בבוטות, בצורה מטרידה או משפילה. כשזה יפגע להם/ן בכיס, אולי אז יבינו שפרסום, יח"צ טוב ותהילה, כבר מזמן לא מספיקים!

מפרנסת רק את המקומות הראויים צילום סלפי

מפרנסת רק את המקומות הראויים צילום סלפי

אני כבר שנים עוסקת בעקיפין או במישרין גם בתחום הקולינרי, מכל מיני כיוונים. זוגתי עבדה 17 שנה בתחום הזה, ניהלה את מיטב מסעדות ישראל. לשמחתי לפני 3 שנים עזבה את התחום הקשה והתובעני הזה. מעבר לכך, אני מצלמת אוכל כבר שנים http://www.facebook.com/Haerech.hamusaf וכותבת עליו רבות בבלוג הזה ממש. אני מלאת ידע בתחום, אוהבת מסעדות שוות, מעריכה שפים/ות מוכשרים/ות ויותר מהכל, יודעת שיש בתחום הזה לא פחות רע מטוב. יש כל כך הרבה אנשים מוכשרים בתחום, אנשים שעובדים קשה, שפים/ות ובעלי/ות מסעדות שמעריכים/ות את העובדים/ות, את הלקוחות ומבינים שבחרו באחד התחומים המורכבים והלא יציבים. או שהתחום פשוט בחר בהם. לצערי מכירה היטב ולא משמועות, לא מעט שפים ובעלי מסעדות שהקאווה עלתה להם לראש ושחושבים שהפולנטה זורחת להם מהעכוז. ובכן, בחרתי כבר לפני שנים לעשות דבר פשוט. כל שף או בעל מסעדה שנוהג בעובדיו כמו עבדים, מזלזל, משפיל, מלין שכר, צועק, זורק הערות מיניות וקללות, (או עושה לפחות אחד מכל הנ"ל), לא יזכה שכף רגלי תדרוך במקום שלו ולא יראה שנקל מכיסי. ויש לא מעט כאלה לצערי. (אותו כנ"ל לגבי האזנה לאייל גולן למשל מאז הפותמוביל). שפים/ות ששכחו מאיפה הגיעו ובעיקר שכחו שלאן שהם יגיעו, תלוי לגמרי בגיבוי של העובדים/ות שלהם/ן ובשביעות הרצון של הלקוחות שלהם/ן. מה שעצוב זה שאותם/ן שפים/בעלי מסעדות ממש, לפעמים זוכים בכל הקופה. לא רק מסעדה מצליחה (שאף אחד לא באמת יודע מה מתרחש בה תוך כדי סרוויס), תוכניות בישול ואפייה, ריאליטי עתיר רייטינג.

אם זו הסחורה שאתם מוכרים לי, דרך שפים שדורכים ופוגעים באחרים, אני לא קונה!!

צילום: הערך המוסף-כרמל מילנר-סער

צילום: הערך המוסף-כרמל מילנר-סער

שף הודח מתוכנית מצליחה עקב התנהגות פוגענית ואף מינית? לא נורא, ניתן לו תוכנית אחרת, אפילו באותו ערוץ ממש. אז זהו שלא! לא צופה ב.. ולא אוכלת אצל מי ששכח/ה שדרך ארץ קדמה לטקס פרסי האוכל ושקצת ענווה ברמה האישית ומעט הערכה לעובדים/ות, לא תגרע במיל מהכישרון או מההילה סביבו, להיפך!

לא ידעתי את לבי מאושר ביום שזוגתי בישרה לי שדי, נגמר לה מהתחום, דקה לפני שהתחום גמר אותה! (יצויין כי היא לא עבדה אצל רושפלד, אלא אצל רבים ומוכרים אחרים).

תודה שקראתם/ן. מוזמנים/ות לפרגן/ לשתף ובעיקר לאכול וליהנות רק אצל מי שראויים לכספכם/ן והערכתכם/ן.

כישרון ותהילה כבר מזמן לא אמורים להספיק! 

(ותודה חשובה למנטורית שלי מאז ולתמיד דורית מנו טלאור המוכרת לכם/ן אולי כ- sweet dooly, שהמליצה לי בחום לשתף את פוסט הפייסבוק עתיר התגובות שלי גם בבלוג ולהביא אותו גם לקוראים/ות שלי).

http://sweetdooly.co.il/

והנה לינק לתחקיר המדובר של רז שכניק ואנה בורד מידיעות אחרונות:

https://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-5068325,00.html

תגובתה של מיכל אנסקי לחלק בו היא מוזכרת בתחקיר המדובר:

תגובת מיכל אנסקי צילום מסך מהפייסבוק

תגובת מיכל אנסקי צילום מסך מהפייסבוק

 

וכדי שלא ישאר לכם/ן טעם מר לאחר קריאת הפוסט, פרגנתי לכם/ן מתכון משגע לשלגיות קלות הכנה.

למתכון לחצו על הקישור:

http://saloona.co.il/picanteria/?p=1099

שבת שלום ובתיאבון!

כרמל.