חגית אזולאי-רוזנס - הבלוג של גם וגם וגם

לכבוד שבוע הספר: סימניות

אני לא זוכרת את הרגע המדויק שבו הפסקתי לקפל אוזניים בספרים ולהשתמש בסימניות, אבל אני יודעת שזה היה בעקבות הערה ש"ספרים צריך לכבד!" במהלך השנים עברתי תהפוכות רבות בקשר ל"כבוד" שלי לספר הפיזי. כן לכתוב בתוכו, לא לכתוב בתוכו, כן להשאיל, לא להשאיל, לעשות אוזניים או לא לעשות אוזניים. בסופו של דבר ההחלטה שלי היא […]

גם וגם וגם

05/06/2013


אני לא זוכרת את הרגע המדויק שבו הפסקתי לקפל אוזניים בספרים ולהשתמש בסימניות, אבל אני יודעת שזה היה בעקבות הערה ש"ספרים צריך לכבד!" במהלך השנים עברתי תהפוכות רבות בקשר ל"כבוד" שלי לספר הפיזי. כן לכתוב בתוכו, לא לכתוב בתוכו, כן להשאיל, לא להשאיל, לעשות אוזניים או לא לעשות אוזניים. בסופו של דבר ההחלטה שלי היא שספר נועד שייהנו ממנו, ולכן מותר לי לכתוב בתוכו, ולהשאיל אותו, גם אם אני יודעת שהוא לא יחזור אליי. על זה שאני גם מחרבת ספרים (רק אם אספתי אותם מהזבל!), נדבר בהזדמנות אחרת. ובכל מקרה, שבוע הספר הוא הרי הזדמנות מצויינת לתת ספר במתנה (כן, גם לעצמכם!), ואם כבר נותנים ספר למתנה, אפשר לצרף לו סימניה.

לכן אספתי מקבץ סימניות מעניינות ויצירתיות, הדרכות לסימניות שונות, וסימניות להדפסה, בשביל מי שממש מתעקשים שיש להם "ידיים שמאליות".

ראשונה ברשימה היא סימניית התכשיט האלגנטית, שהיא מאוד פשוטה להכנה. בפעם היחידה שהכנתי משהו דומה לזה, פשוט נכנסתי לחנות חרוזים וביקשתי הסבר, קיבלתי סרט קטיפה, תליון מעניין ושני פסי מתכת לסיומת, ובתוך עשר דקות יצאתי עם סימנייה מהודרת כזאת!

Source: Uploaded by user via Hagit on Pinterest

ויש אינספור אפשרויות לסימניות נייר. זו סימניה שהכינה ענת דביר ממעטפה משרדית פשוטה! לחצו על הקישור להדרכה ברורה וידידותית:

Source: tapuz.co.il via Hagit on Pinterest

ועוד אחת מנייר, כוס תה. אפשר גם לצרף אליה תיון אמיתי, אם נותנים כמתנה.

Source: diaryofamadcrafter.wordpress.com via Hagit on Pinterest

ועל נייר אפשר גם לרקום, אז...

Source: flickr.com via Hagit on Pinterest

וסימניות אפשר גם לסרוג!

Source: liveinternet.ru via Hagit on Pinterest

ויש דבקיות (Post Its) חמודות כאלה, שיהפכו את הספרים שלכם ל"מר דשא" שכזה:

Source: yuruliku.shop-pro.jp via Hagit on Pinterest

ומכירים את דוגמיות הצבע האלה? אפשר לצייר עליהם, להוסיף סרט, ויש לכם סימניה! אגב, יש עוד המון רעיונות ליצירה עם דוגמיות צבע כאלה, אספתי חלק מהם כאן.

Source: justlove.ly via Hagit on Pinterest

וכמובן, שכל אטב פשוט יכול להפוך לסימניה מרהיבה, עם תוספת קטנה:

Source: goodideasforyou.com via Hagit on Pinterest

ואתם זוכרים את הסימניות האלה? אפשר לראות שאצלי הן כבר פרומות ובלויות, בכל זאת, אני שומרת עליהן כבר שלושים שנה, פחות או יותר!

IMG_3860

ואני ואופיר בכלל משתמשים בסימניות האלה, מאז שאופיר מצא אותן בחו"ל, לפני כמה שנים. ככה זוכרים לא רק את העמוד, אלא את השורה שבה הפסקתם לקרוא!

Source: flickr.com via Hagit on Pinterest

ואם אתם לא מתכוונים לשבת ליצור עכשיו סימנייה, יש לכם המון אפשרויות חינמיות להדפסת סימניות צבעוניות ומעניינות. כמו זאת, למשל:

Source: howaboutorange.blogspot.co.il via Hagit on Pinterest

או החתולים החמודים האלה:

Source: mrprintables.com via Hagit on Pinterest

והסימניות האלגנטיות האלה:

Source: jenkrebs.blogspot.co.il via Hagit on Pinterest

ואם לא שבעתם מרעיונות לסימניות, יש לי פה לוח שלם של סימניות נוספות.

ולסיום, סימניית דומינו מקורית שהכינה רחל, שהשתתפה בסדנת דומינו אצלי. אם גם אתם רוצים, בשבוע הבא יש סדנה, ונותרו בה מקומות אחרונים!

IMG_7270_4

ומה אתכם? מסמנים אוזניים, משתמשים בפתקי נייר מזדמנים, או בסימניות?