אסיה - הבלוג של אסיה

עמים ותורות רוחניות ומהו יהודי

נשמה היא כלי, כלי שהוא אוסף של רצונות, ונשמת יהודי מושכת המון אור. לו עם ישראל היה מודע לכוח שיש לו, פרצופו של העולם היה שונה ממה ש . . .

אסיה

27/09/2010


היהדות אינה דת אלא, דרך חיים כיוון שלא נכתבה אלא, ניתנה. היהדות שלא כדתות אחרות שנכתבו על ידי בני אדם, ניתנה למשה בהר סיני על ידי בורא עולם בכבודו ובעצמו, ועשרת הדיברות נכתבו בחריטת אש בלוחות הברית.

מהו ההבדל בין יהודי ללא יהודי?

על מנת להבין מהו ההבדל בין יהודי ללא יהודי, בואו נבין תחילה את המושג נשמה. נשמה היא כלי, כלי שהוא אוסף של רצונות. וההבדל בין יהודי ללא יהודי איננו בגוף בלבד אלא, בעיקרו בנשמה ובאוסף הרצונות של היהודי שרוצה לקבל.

נשמת יהודי היא כמעין בחינת נשמה יתרה. היהודי מושך תמיד המון אור אך אם הוא מקבל את אותו האור על מנת לתת, טוב לו. ואם הוא מקבל לעצמו הוא לחוץ יותר לדוגמא: ככל שיהיה לו יותר ישאף ליותר מזה, ולא יהיה שבע רצון, אינו מסתפק בחלקו.

ליהודי תפקיד חשוב מאוד בזה העולם אשר משפיע על העולם כולו דרך קיום תרי"ג מצוות. והמשפט: "אור לגויים" אינו דבר של מה בכך, אלא טומן בחובו משמעות גדולה ועמוקה מאוד בכך, שעם ישראל, העם היהודי הוא זה שאחראי במידת מה להביא את האור והשלום לעולם, דהיינו הגויים ע"י שלום ואחווה בין איש לרעהו כמצוות רבי עקיבא במשפטו הידוע: "ואהבת לרעך כמוך".

מעצם אחדות העם היהודי ואהבת איש את אחיו באהבת חינם, ללא תמורה, תככים, קינאה, מריבות ושנאה, מעצם כוח תדר אנרגטי חזק זה של אהבה, יתגלה אור עצום שיביא לשינוי תפישה מחשבתית אצל הגויים, וימיס ויפיל כל התנגדות וכוח שלילי ויתפשט אור חיובי וידע העולם שלום ושקט. זהו האור לגויים אשר עם ישראל אינו מודע לו ולכוחו העצום והאדיר שה' חנן אותו מעצם בחירתו בו מלכתחילה. לו עם ישראל כולו היה מודע לכוח שיש לו שקיבל מאת ה', והיה שם בצד את ענייני דיומא על כל תכניו הפוליטיים ויתר הבל ההבלים, פרצופו של העולם היה שונה ממה שהוא כיום. הרבה סבל וכאב היה נחסך מהאנושות כולה יהודים ולא יהודים כאחד.

אדוני אחד

מאז אלפי שנים

כבר אין בעולם

אף אחד מנביאך.

כל הזמן הזה שעבר

כדי ללמוד לאהוב אותך

כדי ללמוד להתפלל אליך.

שמע ישראל אדוני אלוקינו

שמע ישראל אדוני אחד

אתה הדוגמא היחידה

לאהבה ולטוב לב

בפני הנצח

הצלת את עמך

כדי לתת לו את חוקותיך

ולשיר את תפילותיך.

אלפיים שנה עברו

ואנשים לא השתנו

נשמותיהם חטאו מדי

רק הדין האחרון

יוכל להזכיר להם

את החוקים האבודים.

אתה תשלח שוב

לארץ את נביאיך

האם ידעו להקשיב

הם יזעקו את האמת

לעולם האובד

בתפילה אחת

ישירו את שימך.

זהו מסר שהתקבל ע"י איש הרוח אברהם בן טולילה, שאומר, מזכיר ומתריע שיש לעם ישראל כל כך הרבה הוכחות וניסיונות עם בורא עולם, שתמיד היה שם בעבורו והצילו מבור תחתית, ועדיין מסרב להאמין ולקבל שיש אדון לעולם והוא כל יכול, וממשיך להיות קשה עורף ובוחר בקרע עם ובשנאת אח את אחיו במקום ואהבת את רעך כמוך.

אז להיות יהודי זה ייחודי, וזה טוב להתפלל ולבקש רחמים בדמעות, אך אין זה מספיק ולא די בזה. להיות יהודי וייחודי זה לרצות לקבל על מנת לתת לאחר בדיוק כפי שהאדם רוצה לקבל לעצמו. בדרך זו של אחווה ואהבה יבוא אור לעולם ומי ידע, אולי תשקוט הארץ ארבעים שנה כפי שהיה בימי שלמה המלך.