תמונה אחת וסיפור - הבלוג של Rivka Kofler

אחריות

מה זה הקמפיין התקשורתי הזה שאנחנו עדים לו בימים האחרונים, שאומר שזה עלול/עשוי לקרות לכולנו? כולנו? האמנם?

Rivka Kofler

16/07/2013


מה זה הקמפיין התקשורתי הזה שאנחנו עדים לו בימים האחרונים, שאומר שזה עלול/עשוי לקרות לכולנו? כולנו? האמנם? כולנו עשויים להזניח את ילדנו עד כדי כך שנשכח אותם 6, 7 שעות ויותר במכונית לוהטת מחום, למות במוות מיוסר? אם מישהו היה אומר לי את זה לפני שהחלטתי שאני רוצה ילדים – הייתי מפחדת פחד מוות. מפחדת מכובד האחריות שהרעיון הזה מטיל עלי.

מרגע שנולדה בכורתי, ידעתי שחיי השתנו לעד. לא רק בגלל העול שהאמהות הטילה עלי, אלא גם בשמחה שבאחריות. האחריות הזו, משמעותה להפוך אותה לאדם הכי טוב שרק אפשר אבל גם להשגיח עליה בכל צורה ובכל מצב מכל רע שעשוי/עלול להופיע. כך הבנתי את תפקידי כאמא. מאותו יום, אני לא יכולה להזכר ולו ביום אחד שלא חשבתי עליה ועל אחיה שנולד אחריה, במשך 6, 7 שעות רצופות... כלומר, נניח והיה משהו שהסיח דעתם של אותם הורים, ובגלל ההסחה הזו נעלו את דלת המכונית והשאירו את ילדם שם. כל כך הרבה שעות לא חשבו עליהם??? כי הרי אם היתה עולה מחשבה כזו, הילד ההוא שנשכח היה חי היום, כי היו מבינים מה קרה וחוזרים אליהם. וזו בעצם התובנה הכי קשה בנושא.

ומה זה הרעיון הזה שצריך כל מיני מכשירים וגדג'טים ש"יזכירו" לנו שיש ילד במושב האחורי? האם זו לא עוד דרך להוריד מהאחריות של ההורים, כי הם מסכנים, לא יכולים לזכור אחריות מהי??? האם לא יותר פשוט לסגור את כל המכשירים מסיחי הדעת ברגע שנכנסים למכונית??? אם כל המחקרים שמצוטטים השבוע בעתונים טוענים שיש לנו תשומת לב מאוד מוגבלת – אז לי ברור שתשומת הלב לילדים קודמת לכל השאר.

הילדות החמודות שנקלטו בעדשתי בברלין הן ילדות זרות שאיני מכירה, והפעם רק מעטרות את שורות הכעס שהייתי חייבת לכתוב.

________________________

לצפייה באלבום התמונות שלי

הצטרפו לעמוד התמונות שלי בפייסבוק

_________________________________

  • אם אהבתם את התמונה הזו והסיפור שלה ותרצו לא לפספס את התמונות הבאות והסיפורים שלהן,
    לחצו על כפתור ה- עקבו אחרי - למעלה משמאל – הכניסו את כתובת המייל שלכם
    (תידרשו גם להסכים לקבל ניוזלטר של סלונה – גם זו לטובה) ותקבלו הודעה למייל בכל פעם שאפרסם משהו חדש.