inbal343 - הבלוג של ענבל

איך לצאת לחופש בלי לשלם יותר ממה שיש צורך ולבלות יותר!

כסוכנת נסיעות לשעבר (כן.. היו חיים לפני ההיטק..) מדהים אותי כול פעם מחדש איך שהצרכן הישראלי יכול לבזבז 20 דקות בלמשש עגבניות לפני שהוא לוקח אחת, אבל כשהוא מוציא אלפי דולרים, לא טורח להשקיע את הזמן לבדוק את המוצר. אז הנה הא-ב של חופשות, כדי שכשהסוכן שלכם מדבר איתכם תוכלו להבין מה ההבדלים ובמה מדובר, […]

ענבל

06/06/2013


כסוכנת נסיעות לשעבר (כן.. היו חיים לפני ההיטק..) מדהים אותי כול פעם מחדש איך שהצרכן הישראלי יכול לבזבז 20 דקות בלמשש עגבניות לפני שהוא לוקח אחת,

אבל כשהוא מוציא אלפי דולרים, לא טורח להשקיע את הזמן לבדוק את המוצר.

אז הנה הא-ב של חופשות, כדי שכשהסוכן שלכם מדבר איתכם תוכלו להבין מה ההבדלים ובמה מדובר, או אפילו - רחמנא לייצן - לעשות זאת בלעדיו ולחסוך כמה עשרות עד מאוד דולרים.

טיסות:

דבר ראשון -

טיסת שכר וטיסת צרטר הן אותו דבר, זה לא אומר עצירת ביניים וזה לא תמיד אומר חברה פחות טובה, זה פשוט אומר שזו חברה שלא התחייבה על כמות וימיי הטיסות שלה לשנה מראש לשדה התעופה.

היא לרוב תטוס טיסות ישירות ותהיה זולה יותר. לעיתים בצ'רטר מוזלים צריך לבדוק את התנאים יותר טוב (כמה מזוודות מותר והאם יש ארוחה).

לאחר שהבהרנו את זה, בוא נבהיר גם את המשמעות הכספית.

בקיץ גם טיסות שכר הן יקרות, אבל לרוב עדיין יהיו זולות בכ 100$ לאדם , לעיתים השעות שלהן יהיו קצת פחות נוחות אבל אם לזוג עם 2 ילדים אתם חוסכים 400$ רק על הטיסות - אולי זה שווה (סעו ערב לפני ותשתמשו בכסף לעוד לילה..)

בחורף הן משמעותית יותר זולות, לדוגמא, מצאתי בחברת איזי ג'ט (אחת מחברות השכר) טיסות שיוצאת יומיים לפני הסילבסטר לשבוע ללונדון ב 350$ לאדם, טיסה ישירה הכי זולה שמצאתי מהסדירות (כמו אל על ובריטיש) היית 686$ לאדם.

חשבון פשוט - זוג + 2 חוסכים למעלה מ 1200$ רק על טיסות.. לאחר מכן שאלתי את עצמי - מה עם מי שמעדיף חברה סדירה גם אם זה עם עצירת ביניים? (שהרי מיקום המושב והארוחה הנהדרת במטוס פשוט אינם משהו שאני רוצים לוותר עליו.. אמרה בציניות..). עם החברה הכי זולה שמצאתי עדיין משפחה תרוויח כמעט 400$ ותטוס ישיר ולא 12 שעות עם עצירה באמצע.

איי פעם ניתקלתם בסוכן נסיעות שהציע לכם חברת שכר לא ישראלית אגב? לא? זה גם לא יקרה - כי אין להם שם עמלות ותמריצים.

בואו נעבור לנושא הבא

דילים - יש 2 סוגיי דילים, יש את הדילים הזולים מאוד של הרגע האחרון (לרוב תורכיה, קפריסין, רודוס ועוד יעדים יחסית זולים), שלרוב מבחינת מחיר הם באמת האופציה הכי טובה. אבל, 2 דברים לבדוק:

א. המלון, כנסו ל tripadvisor.com, שימו את שם המלון בקוביית החיפוש ותראו איזה ציון קיבל (זה העיגולים לא הכוכבים), תוכלו לקרוא שם ביקורות, אם תלחצו על המפה תראו את מיקום המלון ואת המלונות מסביבו, ואם אין לידו שום מלון אחר, תבינו שמה שהוצע לכם כ"שכונה שקטה רק נסיעה קצרה למרכז העיר" היה מילים יפות לתאר מלון בקיבינימאט, ואם הסוכן חס וחלילה השתמש במילים "מלון פשוט"  - יש 2 אפשרויות - או שלא משתלם לו שתקחו אותו, או שתראו כבר בביקורות שארוחת בוקר היא קוראסון עבש וקפה מאתמול ושלמעשה אתם בקומה רביעית בלי מעלית.

ב. תדעו שלפעמים, במיוחד בשיא הקיץ הטיסות האלו מתאחרות, ולפעמים, במיוחד בשיא החורף הטיסות האלו מתבטלות. (לא שזה לא קורה לפעמים גם בטיסות רגילות אגב, זה פשוט עניין של למי שדה התעופה נותן עדיפות).

עם זאת, למי שיכול לצאת ברגע האחרון ולא אכפת לו לגלות שהוא לא יוצא כי במקרה אותו שבוע לא יצא דיל טוב - זו אחלה אופציה.

סוג דיל שני - דילים יקרים, כמו לונדון, פריז ואמסטרדם. הדילים האלו לעיתים קרובות פשוט לא משתלמים!

תמיד - אבל תמיד לבדוק מה תעלה לכם טיסה ומלון בנפרד (ועדיף דרך האינטרנט אצל חברות התעופה), לעיתים תכופות תגלו שאתם יכולתם להשיג דיל יותר טוב.

מה שמוביל אותנו - ניחשתם - מלונות.

למלונות יש מעט ספקים יחסית שעובדים עם סוכני נסיעות.

90% מהמקרים שאתם צריכים מלון בלבד או שאתם מרכיבים לכם חופשה - יותר משתלם להכנס ל expedia.com או booking.com או לאתר המלון עצמו (שלפעמים יש בו דילים שאין לסוכנים, אבל זה תלוי באנגלית שלכם ועד כמה בא לכם לפשפש) ולהזמין משם, אני מדברת על (לרוב) מינימום של 10% פחות.. זה לא תמיד המון אבל זה בהחלט מצטבר - במיוחד כשמדברים ביורו. לפעמים תמצאו שם גם הטבות שאפשר לקבל שהסוכן המקומי לא מודע אליהם, או שמוצעים רק למי שסוגר אונליין (מגמה הולכת וגודלת) כמו שידרוג חדר חינם או הנחה למזמינים מראש.

ולא לשכוח - לפני הזמנה תמיד אבל תמיד להסתכל בביקורות ובמפה ב tripadvisor.com,מכיוון שהאתר לא ממומן על ידי אף אחת מהרשתות וגם יש להם שם לפעמים דילים שלהם.

מה עוד יש לנו?

טיולים מאורגנים -

טיול מאורגן הוא דבר מאוד נוח, למרות שלא מתאים לכולם, חיפוש קל באינטרנט יפנה אתכם לכמה וכמה אתרים, לרובם יש הנחה למזמינים מראש, הנחות ילדים, הנחות למבוגרים (לרוב מעל גיל 60) ולעיתים הנחות ללקוחות חוזרים.

לכמה דברים צריך לשים לב:

א. האם הטיול מובטח - אם הוא לא מובטח 3 שבועות לפני הטיסה - סבירות טובה שהוא כבר לא יצא.

ב. כמה ימים וערבים פנויים יש - ערב פנוי עולה כסף

ג. רמת ומיקום המלונות

ד. כמה ארוחות ביום? האם רק ארוחת בוקר או חצי פנסיון - זה הבדל של בין 10-40 יורו ליום.. טיול הוא בסביבות 10 ימים.. עשו את החשבון..

ה. כמה טיוליי בחירה בתשלום יש? כול טיול כזה הוא בסביבות 50 יורו לא כולל טיפ! האם זה כולל את כול הכניסות? ולאיזה אתרים נכנסים?

ובקיצור, לפעמים משתלם לשלם כמה שקלים יותר ולקבל מוצר מובנה וסגור כך שאת יודעת כמה הוצאות יהיו לך (למעט הדיוטי פרי שהוא תמיד משתנה בלתי ידוע)

ונסיים בהעברות

כול סוכן ממוצע יכול לסדר לך העברות, במידה ולא, בחלק נכבד משדות התעופה ברגע שתרדי מהמטוס תראי שלטים של נהגים מקומיים במחירים מוזלים, זה דווקא דבר שלא רצוי לסדר דרך המלון כי זה בדרך כלל יצא יקר יותר.

זהו, זה מה שהיה לי להגיד, שיהיה קיץ מלא ים וטיולים!!