תשאלו את אמא של… - הבלוג של שיר

דרור אדום

המלצה לסרט: דרמה מרתקת על הכשרה בשירות הביטחון של רוסיה, הונאה ונאמנות

שיר

01/03/2018


 

Red-Sparrow-10

 

הסרט “דרור אדום” בכיכובה של ג'ניפר לורנס השאיר אותי מרותקת למסך מהרגע הראשון ועד לרגע האחרון. המשחק בשילוב הסיפור על בניית הדמות של לורנס כפתיינית מאומנת לצד הקשיים שהיא עוברת כדי לשמור על שפיותה מדביק אותך למסך. הסרט מותח, מעלה שאלות ותהיות לגבי השיטה וצורת החשיבה במודיעין הרוסי ומצליח להפתיע עם טוויסט בסיפור. למרות שהיו גם רגעים קשים לצפיה, שאפילו גרמו לי להסיט מבט, נהניתי מאוד מהסרט.

promo_long

הסרט מספר את סיפורה של דומיניקה אגורובה, שנאלצת לוותר על קריירה כרקדנית בלט ובעל כורחה מקבלת הכשרה להפוך ל"דרור", פתיינית מאומנת היטב בשירות הביטחון של רוסיה. היא מצליחה לעבור את הקורס למרות הקשיים הנפשיים ולמרות שהמדריכה שלה לא מאמינה בה. העובדה שדוד שלה נמצא בתפקיד בכיר במודיעין הרוסי עוזר לה לייצב את כוחה בתוך הארגון הכוחני, אך הוא מטיל עליה גם אימים והיא חוששת מקרבתו. היא משתמשת בחושיה הטבעיים ולומדת להפוך את הגוף שלה לנשק תוך כדי מאבק תמידי בשמירה על שפיותה ואנושיותה. הבריאות של אמא שלה עומדת כל הזמן מול עיניה ועוזרת לה להתקדם לעבר המטרה ששמה לעצמה.

Red-Sparrow-14

היא מקבלת משימה להתקרב אל נייט נאש, קצין CIA שמטפל בנושאים הרגישים ביותר של המודיעין הרוסי. היא מצליחה להשיג את אמונו ותוך כדי התהליך מתגבשת בליבה החלטה לנצל את הקשר איתו לטובתה. גם נייט וגם דומיניקה רוצים להצליח במשימה שקיבלו, אך הם נדרשים להתעמת עם הנאמנות שלהם, עם סכנת הקריירה של כל אחד מהם ועם הביטחון האישי שלהם ושל מדינתם.

איך דומיניקה מצליחה להשתמש בסיטואציה שנקלעה אליה לטובתה? על מי משפיעים המהלכים שלה? ומה קורה בסוף? ממליצה ללכת ולראות בבתי הקולנוע החל מה-1.3.18

הצצה לסרט

embedded by Embedded Video