אמא ירוקה - הבלוג של מיה מיטב-מגן

צומחים ביחד

אמא ירוקה מראיינת את מיה מיטב-מגן, מיוזמות יריד 'צומחים ביחד' בבית תמי, ת"א

מיה מיטב-מגן

30/01/2012


לקראת יום המשפחה עולות וצצות פעילויות ילדים-הורים כפטריות לאחר הגשם. מונחים כמו 'קשר הורה-ילד', 'בונדינג' ו'חוויה לכל המשפחה' מתעופפות להן ברדיוס של קילומטרים סביב כל גן, כיתה או מרכז חוגים. הפעם אני מקדישה את הפוסט ליריד ראשון מסוגו במרכז ת"א – 'צומחים ביחד' – חגיגה של פעילויות לכבוד יום המשפחה, (תזכירו לי מה היה רע ב'יום האם'?) שנתפרו מתוך מחשבה על סביבה ידידותית ומצמיחה אפילו בלב תל אביב. ביריד קובצו הרצאות וסדנאות עם דגש על תנועה ובריאות, פינות ייעוץ ייחודיות ודוכנים של מוצרים באווירה טבעית - צעצועים וחומרי יצירה אקולוגיים, מוצרי תינוקות שונים, מנשאים ובגדי הריון, אביזרים ומשחקים בעבודת יד, מאפים בריאים ועוד - הכל ביזמתן ובניצוחן של נשים.

הי מיה. אהלן, לכבוד הוא לי להתארח כאן

ספרי מאיפה הרעיון של 'צומחים ביחד'? אני גרה במרכז ת"א, ואנשים מבחוץ תמיד שואלים אותי 'איך אפשר לגדל ילדים בעיר'? אז אפשר ועוד איך, זה אפילו די אקולוגי בתפיסה שלי – כלי הרכב העיקרי שלנו במשפחה הוא אופניים, את האוטו מזיזים בימים גשומים או ביציאה מחוץ לעיר, אנחנו מפרידים את הזבל ומטפחים ערימת קומפוסט בחצר ואפילו ערוגת ירקות קטנה, ועוד. מבחינת הילדים – נכון שחסרות פה גינות ושטחים ירוקים, אך זכינו לגור בין גן מאיר לחוף הים, כך שיש איפה לרוץ, לשכשך או לטפס והילדים (וגם ההורים) מרוויחים שפע של פעילויות מכל סוג, אירועי תרבות ואמנות – יש פה מכל וכל.

רציתי לשתף עם עוד הורים כמונו, שחיים בלב ת"א ומגדלים פה משפחות לתפארת בתפיסה הזו, העולה בקנה אחד עם הגישה הבריאותית וההוליסטית שלי לחיים, ולכן פניתי לאורית ארבלי, מנהלת המתנ"ס השכונתי שלנו, בית תמי – שנענתה לפרוייקט בהתלהבות, ויחד אנו מארגנות יום שכולו מכוונן לגידול ילדים באורח חיים בריא לגוף ולנפש.

את מי נפגוש באירוע? נפגוש הרבה נשים מוכשרות, אשר רובן בחרו בדרך עצמאית המאפשרת להן להיות אחראיות על הזמן שלהן ולבלות יותר זמן עם ילדיהן, שרואות בעבודה שלהן שליחות ושאיפה לתמוך בילדים ובהורים בכל שלבי הגדילה – החל מהריון בריא, דרך לידה תומכת ומכילה, טיפול טבעי ועיסוי תינוקות וכן פעילות ילדים-הורים לחיזוק הקשר והנאה.

בשעות הבוקר תוכלו לשמוע הרצאה של כרמית מטלון-גולדברג בנושא שינה לתינוקות, להתנסות בשיעור פילאטיס לנשים אחרי הלידה או ללמוד איתי את הבסיס לעיסוי תינוקות, ואחה"צ יהיו  הרצאה של חיה פיק בנושא תזונה בריאה לכל המשפחה, שיעור יוגה או רפלקסולוגיה משותפים לילדים-והורים, שיעור התעמלות להריוניות עם יערה קריספל ועוד. במקביל יהיה מתחם דוכנים ופינות ייעוץ, בו אפשר לקבל ייעוץ מדולה, בנושא פרחי באך או התאמת מנשא, ועוד, ולרכוש בהנחה מיוחדת ליריד מוצרים טבעיים ו/או אקולוגיים לתינוקות וילדים מבית 'בראשית' או Natural Baby Care, בגדי הריון מבית 'גילגול' וצעצועים יחודיים בעבודת יד, מאפים בריאים ועוד.

מה עוד? בית תמי התגייס לרעיון, ומעבר לאירוח החם והלבבי יפתח את ה'טפטופיה' לכניסה חופשית, ויקדיש את קיר האמן לתערוכה 'בחיל ורעדה', המציגה שתי אמניות העוקבות אחר ילדיהן במבט אימהי מתפלא ומשתאה, של מלי דה-קאלו ודינה שנהב. והכי נחמד - לכבוד חג פורים הממשמש ובא יחדש מסורת נושנה של שוק קחתן תחפושות – מוזמנים להביא תחפושות משנים קודמות ולתת לילדים לבחור להם תחפושת חדשה-ישנה.

בקיצור, כדאי לבוא? בטח! מאמינה שכל אחד מבני המשפחה ימצא את עצמו באירוע והולך להיות ממש כיפ.

יום רביעי, ה-22/2/12 בין 10:00-13:00 - אמהות ותינוקות, ובין 16:00-19:00 - כל המשפחה.
בית תמי, גינת שנקין, ת"א, הכניסה מרח' בעלי המלאכה 16. כדאי להירשם לפעילויות מראש, בטלפון: 5288827/9.