ליאורה בסלון של סלונה - הבלוג של liorit

משפחה בהפתעה-התגלגלתי מצחוק וגם קצת דמעתי ...סרט מעולה!

    דני בון! הו דני! גם הבמאי,גם התסריטאי וגם השחקן הראשי! מתה עליו! סקסי,מוכשר בטירוף,מצחיק או לה לה כמה מצחיק! החלטתי לקחת פסק זמן ולראות סרט צרפתי,הטריילר הדליק אותי והסינמטק המפנק פיתה לשוב ולשקוע על הספות הרכות אך היודעות מה טוב לי. דני בון הוא ולנטין,הוא  מעצב רהיטים פלצני,החי בפלצנות פרימיום עם זוגתו,קונסטנס,מעצבת גם […]

liorit

04/12/2018


 

משפחה בהפתעה1

 

דני בון! הו דני! גם הבמאי,גם התסריטאי וגם השחקן הראשי!
מתה עליו!
סקסי,מוכשר בטירוף,מצחיק או לה לה כמה מצחיק!

החלטתי לקחת פסק זמן ולראות סרט צרפתי,הטריילר הדליק אותי והסינמטק המפנק פיתה לשוב ולשקוע על הספות הרכות אך היודעות מה טוב לי.

דני בון הוא ולנטין,הוא  מעצב רהיטים פלצני,החי בפלצנות פרימיום עם זוגתו,קונסטנס,מעצבת גם היא ,שהכינוי 'המוזה שלו' מעליב אותה,יען כי היא מבקשת אחר הכרה ציבורית כמו של ולנטין.
ולנטין מתנכר לעברו האנטי אריסטוקרטי ולבני משפחתו 'הפרימיטיביים' מהצפון ,אך תאונה שגורמת לפגיעת ראש מחזירה אותו לגיל 17,הוא חוזר לדיבור בניב צפוני 'ברברי' ,
מה שמייצר כמובן בלאגן שלם שסופו טוב והדרך-הורסת מצחוק!

כבר מזמן לא התגלגלתי כך מצחוק,לא רק אני-כל האולם מסביב,וזה כלל זוכי פרס ישראל ,בוהמת בסיס ישראלית והרבה מאוד אושיות תרבות.

הסרט מעולה,עשוי היטב,ערוך באופן מושלם,משחק שהוא התעלות,הקצב נפלא והוא כולל גם נגיעות של כאב ,רצינות ורגש הנוגעים למשפחה,משמעותה וכוחה.

השורה התחתונה היא שברגע האמת בני משפחה יעשו הכל עבור בן משפחתם על אף הכל,ובת הזוג תמצא את האמצע החדש כדי להיות עם הגבר שהיא אוהבת,על אף שהדברים השתנו.

הסרט,מעבר לבידור מצויין (ולא אמריקאי) נותן נקודות למחשבה הקשורות להעמדות פנים,עוצמת המשפחה לטוב ולרע והיכולת לשבור את העבר ולהתחיל מחדש תוך השלכת מה שכבר לא מתאים.

שורה תחתונה: הכי מומלץ!

שחקנים: דני בון,לורנס ארני,ולרי בונטון,ליין רנו,פייר ריצ'רד.

לטריילר:  https://www.youtube.com/watch?v=06o2i2-S_Ik&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2ixUHg3nnmO9qeC-GLOIdnahthN61hvryY7MYEcoJfsZz_660G3gRvrVY

תקציר
ולנטין וקונסטנס ברנט הם כוכבי השעה בתחום העיצוב והארכיטקטורה בפריז. הם מתכוננים
לתערוכה כוללת על יצירתם במוזיאון הצרפתי היוקרתי פלה דה טוקיו. כשאמו אחיו וגיסתו
מופיעים בהפתעה בתערוכה, ולנטין נאלץ להודות ששיקר בנוגע למוצאו, אזור נידח בצפון
צרפת בו הצרפתית מדוברת במבטא משעשע ומשונה. המפגש בין שני העולמות יוצר
התנגשות מצחיקה שמתעצמת לאחר שולנטין מאבד את הזיכרון בתאונה וחוזר להיות
הבחור הצעיר מהצפון שלא מכיר ולא יודע דבר על חייו של ולנטין המעצב המצליח.
קומדיה מצחיקה עד דמעות על זהות, שפה, אהבה ומשפחה.