מג'נגלת - הבלוג של Ya'arit Trabelsi

חיפזון וזהירון

יש הצגות שכיף לראות ויש הצגות שחובה! לראות.. ההצגה "חיפזון וזהירון" היא הצגה כזו

Ya'arit Trabelsi

21/02/2013


אחד הדברים המפחידים, במיוחד כשיש לך ילדים הם הדרכים. מסוכן שם בחוץ וילדים, חכמים כפי שיהיו לא מספיק מבינים את ההשלכות ויודעים לחזות את הנולד.

לצמד החמוד "חיפזון וזהירון" נחשפנו לראשונה דרך ה DVD שבדרך חביבה במיוחד לימד את הילדים להזהר בכביש.

למי שלא מכיר, חיפזון הוא התמרור העגול הכחול, קצת קלמזי וקצת או בעיקר פזיז. זהירון הוא תמרור האזהרה המשולש, והוא, כמשתמע משו- זהיר מאוד.

יחד חושפים השניים את הילדים לסיטואציות בחיי היום יום, בהם עושים הילדים את הטעויות הנפוצות ביותר ומסבירים להם למה זה מסוכן ומה כן צריך לעשות ועל מה חשוב להקפיד.

ההצגה, "זהירון וחיפזון", שרצה בימים אלו, דומה מאוד ל DVD. גם בה, הפעם חי על הבמה, עם תפאורה מושקעת שכוללת רמזור מדבר, שוטר חביב, טישו- מנקה השכונות המצחיק, חיפזון וזהירון, טופי המוכרת וכמובן- המפקח שסביב הגעתו לשכונה מתנהלת כל המהומה.

בהצגה נחשפים הילדים לדרך הבטוחה לחציית הכביש, למגנים והקסדה שיש לחבוש בעת רכיבה על אופניים, איך מתנהלים בחשיכה, מה עושים כשהרמזור לא פועל ועוד.

הסיטואציות ממשיות כל כך ומשולבים בהם קטעי שירה קליטים. הסצינות השונות מתובלות בהומור וכשהמפקח מגיע סוף סוף לשכונה, נערך לו חידון זה"ב (תבינו למה אני כותבת ככה כשתהיו בהצגה) שבו, מעבר להצגה עצמה, נהנו הילדים לצעוק בקול את התשובה ולהבהיר היטב למבוגרים שהחומר אכן נלמד והובן כהלכה.

ההצגה הזו, והפרוייקט הזה בכלל, מזכיר לי שוב שיש חינוך אחר ושאם באמת רוצים שיופנם החומר, כדאי להעביר אותו בדרך חווייתית.

זו הצגה שמעבר להיותה משעשעת, היא סופר חשובה. לכו עם הילדים שלכם, תחפרו להם עם הנושא, קנו להם את ה DVD ותכינו אותם לעולם האמיתי שבחוץ.

כתיבה: מאיה גוזלי
בימוי: עופר שפריר
ניהול מוסיקלי ולחנים: חיים גוזלי
משתתפים: יפעה מימון הר-קט, רונית בקרמן, רמי ציון, מתן קליגר, שגיא לוי, שיפי אלוני.

משך ההצגה: שעה וחצי כולל הפסקה.

מחיר הצגה: 69 ₪.

להזמנת כרטיסים: 03-6819154