דניאלה - הבלוג של דניאלה

הצפון זה הבית שלי

כשכל עם ישראל מגיע לצפון , אני מרגישה שהוא מגיע אלי הביתה - ברוכים הבאים...

דניאלה

31/03/2013


כשכל עם ישראל מגיע לצפון , אני מרגישה שהוא מגיע אלי הביתה...אני מרגישה גאווה, מרגישה מיוחדת...מראה לילדים שלי שכל עם ישראל מגיע אלינו כי זה המקום הכי יפה בארץ, מזכירה לגדולה שלי שעם כל הכבוד לכיף של הקניונים, הנה אנשים בוחרים לעמוד שעות בפקקים רק כדי להגיע אלינו.

פתאום רואים כמות גדולה של אנשים ועומס. זה מראה מאוד לא רגיל במושב שלי, ואמנם ברחתי מכל זה כשעברתי מהעיר למושב...אבל מידי פעם נחמד לראות את זה ולהיות "חלק מההמון".

סוף סוף אני רואה פקק ולא בגלל פרות על הכביש ואני מוצאת את עצמי מצלמת את הפקק ואת שיירת המכוניות החונות בכניסה למושב שלי כאילו היו מינימום פיסול סביבתי.

שומעת אנשים מסתובבים ואומרים "המדרחוב מקסים" ,שומעת ומתענגת.

מידי פעם זולגת הפוליטיקה, ושומעת מס' אנשים אומרים: "את זה לתת? בחיים לא...אני נלחמתי פה...מקום מדהים..מטורף מי שנותן דבר כזה", בתוכי מקווה שיזכרו זאת גם כשיסיימו את הטיול, ויזכרו שמעבר לטיול שלהם...זה הבית שלי...

יש כאלה שעושים "סיבוב" במושב, מה שנקרא "סיבוב בתים". אני מודה שגם   אני הייתי עושה את זה מידי פעם. היום זה נראה לי מוזר. מצחיק במיוחד כאשר רואים אוטובוסים מסתובבים ואנשים צופים עלינו... לפעמים  הילדים שלי עושים להם שלום ( בכל זאת לא כל יום עובר אוטובוס ב"שכונה"...) .

מאז שעברנו לצפון הרחוק, הפכנו עצלנים, ואנחנו בקושי מטיילים  ובמיוחד בחגים, כי בכל זאת נחמד לראות פקק מידי פעם. אבל להיות חלק ממנו...זה  כבר לא בשבילנו. גם פיקניק או על האש... למה צריך לנסוע בשביל זה? בשביל מה יש גינה...אז אנחנו תושבי הצפון, או שמתחבאים בבתים/ ביישובים  או שנוסעים בניגוד לפקקים-לכיוון המרכז.

ובעודי כותבת, הילדים שלי מצאו אטרקציה...ילדים שהגיעו לצימר של השכנים. ואני מצוטטת לבת שלי שנותנת לחברה החדשה שלה לטעום סטיבה מהגינה, ומסבירה לה שזה ממש טעים, ושיש אנשים שמשתמשים בזה במקום סוכר, ומזהירה אותה שרק תבדוק אם אין חרג'וקים לפני שהיא מכניסה לפה...מצחיקה אותי המושבניקית הקטנה שלי ( שבכלל נולדה בעיר).

וכמובן , כולכם מוזמנים להמשיך ולבקר...