- הבלוג של קרן סרדם

סרטן השד לא ינצח אותנו !!

לרגל חודש המודעות לסרטן השד , רציתי לספר את סיפור מחלת סרטן השד שחוו  הנשים המשמעותיות בחיי וזהו סיפור עם סוף טוב לשמחתי . בפעם הראשונה בה נתקלתי במחלה הנוראית הזו הייתה כעוד הייתי רק נערה מתבגרת ,המחלה הנוראית הזו התגלתה אצל סבתי האישה המשמעותית הראשונה בחיי ואז בשנות התשעים נשים רבות היו נפטרות מהמחלה הזו בעיקר […]

קרן סרדם

20/10/2014


לרגל חודש המודעות לסרטן השד , רציתי לספר את סיפור מחלת סרטן השד שחוו  הנשים המשמעותיות בחיי וזהו סיפור עם סוף טוב לשמחתי .

בפעם הראשונה בה נתקלתי במחלה הנוראית הזו הייתה כעוד הייתי רק נערה מתבגרת ,המחלה הנוראית הזו התגלתה אצל סבתי האישה המשמעותית הראשונה בחיי ואז בשנות התשעים נשים רבות היו נפטרות מהמחלה הזו בעיקר אלה שהמחלה אצלן הייתה גרורתית והתפשטה להן לשאר חלקי הגוף וזאת למרות שהיו אמיצות נורא וכרתו שד על מנת להמשיך לחיות,ולהציל את עצמן אך הרפואה אז לא הייתה מתקדמת מספיק לכן לא הצליחו להציל את חייהן של נשים רבות שחלו במחלה , סיפורה של סבתי לצערי נגמר בפטירתה בגיל 71 , אישה מדהימה שגידלה אותי ונתנה לי כל כך הרבה בחיי אך מחלתה רק חישלה אותי בחיי והכינה אותי לקראת הבאות .

האישה המשמעותית השנייה בחיי שחלתה במחלה הייתה אימי היקרה בשנת 2002 , יד המקרה גרמה לי להבחין בכך שמשהו אינו תקין בשד שמאל שלה , חיצונית ניתן היה לראות כי העור הפך להיות מקומט בצורה מוזרה ובעזרת מימוש ניתן היה להרגיש בגוש חשוד.

ייעצתי לה באותה העת לגשת לרופא על מנת לבדוק את העניין ולמחרת החלה סערת חיינו הגדולה  בדיקת ביופסיה , הבשורה המרה ,שני ניתוחים : כריתה חלקית וכריתה מלאה חודש לפני שהיא מחתנת את ביתה השנייה , טיפול כימותרפי וטיפול קרינתי בקיצור סיוט , תקופה לא קלה של החלמה בערך שנתיים ללא עבודה , קשה מאוד לחיות כך במיוחד אישה שמצבה הכלכלי איננו מזהיר בלשון המעטה ובכלל לפגוש במחלה הארורה הזו במצב כלכלי לא טוב  זה לא המצב האדיאלי אך עם עזרה ותמיכה של משפחה קרובה התגברנו על הכל , והיום לאחר שתיים עשרה שנים אימי חיה ונראית טפו טפו טפו ...

חשוב לי לספר לכן נשים יקרות שהלקח החשוב ביותר שלמדנו אחיותיי ואני מהסיפור הזה הוא כמובן שגילוי מוקדם מציל חיים ולכן אנחנו מקפידות להיבדק באופן קבוע אצל רופא כירורג ובדיקת אולטרסאונד .

כעבור מספר שנים לאחר מחלתה של אימי אצלי התגלה גוש חשוד בבדיקת אולטרסאונד שגרתית והמלצתו של הרופא שלי הייתה רק לעקוב אחריו אך אני לא הייתי שקטה וכל מה שרציתי היה להוציאו מגופי , לאחר חצי שנה בערך עברתי שני ניתוחים להוצאת הגוש והרחבה בכדי שלא יהיה מצב שנשאר מהגוש רקמות בגופי .

אצלי הסיפור היה שונה מפני שלשמחתי הגוש שהתגלה אצלי לא ניתן היה לקבוע חד משמעית בביופסיה שהוא סרטני ,ולכן המשמעות של גילוי מוקדם הוכיחה את חשיבותה וכל שנשאר לי לעשות היה המשך מעקב צמוד חצי שנתי .

ישנם עוד סיפורי החלמה ממחלת סרטן השד במשפחתי הקרובה והרחוקה אך בגלל צנעת הפרט לא אפרסם אותם אך בכולם יש סוף טוב ונשים אלו הבריאו וניצחו את המחלה .

היום לשמחתי יותר ויותר אני שומעת על נשים רבות אשר הבריאו מסרטן השד וממשיכות את חייהן עשרות שנים לאחר המחלה כאילו מעולם לא חלו בה , נשים שזכו בחייהן בשנית וחיות חיים מלאים ומאושרים.

אני מאחלת לכל אחת ואחת מאיתנו  חיים מלאים ומאושרים וחשוב שתדענה שגם אם חלינו עלינו להמשיך ולהיות איתנות ברוחנו על מנת לנצח את המחלה , הנפש והחוזק הרוחני של האדם הוא גורם החשוב ביותר שיכריע את כף המאזניים לטובתנו .

כולי תקווה שנמשיך רק לשמוע רק סיפורי החלמה טבולים בסוף טוב תמיד.