הבלוג של תמר מהגולן

מה בראש שלי

אדריכלית, יועצת זוגית, אמא, בת, רעיה, אחות - לא דווקא בסדר הזה. קוראת אובססיבית, כותבת את עצמי לדעת ואוהבת לייקים (סוג של מחיאת כפיים)

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיולי 2010

אם הידיעה שהחיים לא נגמרים ברגע שהגוף מפסיק לפעול מרגיעה אתכם, אז קחו את ספר הזה. בנגע לגן עדן, אני לא בטוחה שתשמחו לשמוע מה שיש לו לומר, אבל זה מרתק.

02/12/2014

1309083

הספר “הוכחה לגן עדן” מאת ד”ר אבן אלכסנדר, בהוצאת ידיעות ספרים מתיימר להוכיח כי יש קיום ל”אני” לאחר שהגוף מפסיק לפעול.

ד”ר אבן חלה בדלקת קרום המוח חיידקית באופן מאוד מפתיע, ומאוד חמור, ושקע בתרדמת למשך שבעה ימים, ואז התעורר בחזרה לחיים. על המסע שערך בזמן שבו בכדור הארץ נלחמו על חייו הוא מספר בספר הזה. לדבריו, הוא מרגיש צורך עז, שליחות ממש, להפיץ את המסר.

העובדה שהוא נוירוכירורג ידוע ומוערך, שעסק ברפואה ומחקר, כלומר – שקוע בעולם המדע (העובדות, ההוכחות, המחקרים) מציבה אותו בעמדה אובייקטיבית, כביכול, ולא מוטה בהנחות מיסטיות או רוחניות בנוגע לסיפור. הוא מעיד על עצמו שאינו דתי במיוחד, ולמרות ששמע ממטופליו בעבר סיפורים דומים, מעולם לא חשב שיש בהם אמת, אלא רק הלוצינציות של המוח. הוא הרי מכיר מוח…

הספר כתוב כסיפור אוטוביוגרפי, ומתאר את החוויות שלו מרגע שהרגיש חלה, אושפז, ממשיך לעזיבת הגוף, לכל הקורות אותו בספֵרות האחרות, ובחזרה לחיים בעולם הזה וכל תהליך השיקום. הוא פגש את אלוהים, או מקור האנרגיה או מקור החיים או איך שתעדיפו לקרוא לזה, הוא כינה אותו “אום”. במפגש הזה הבין את מסר האהבה, שנשלח לכל הברואים. גם אתם, קוראי הנאמנים, אהובים על הבורא, בכל רגע נתון. הוא הבין למה קיים רוע בעולם, וסגר לעצמו כמה פינות פרומות שהיו בביוגרפיה האישית שלו. לפי התיאור שלו – זו מתנה, והלוואי עלי. לפי התיאור של מה שעבר על משפחתו – שלא נדע מצרות. כלומר, מוותרת מראש.

באופן אישי, קראתי את הספר – מרותקת!

אבל אני, מראש, מאמינה בנצחיות הנשמה, בגלגול נשמות, וכל המושגים שהוא מזכיר בסיפורו. בספרייה שלי מונחים ספרים כמו “מסע הנשמות” ו”שורשים ושיעורים בזמן”. אני לא נזקקתי להוכחה שיש קיום ל”עצמי” אחרי החיים כפי שאנו מכירים אותם, שהוא מנסה להפיץ בעולם.

קשה לי להאמין שהספקנים ישנו את דעתם אחרי קריאה בספר הזה. שהעובדה שהוא רופא ואיש מדע תעשה רושם על מי ש”לא מאמין בקשקוש הזה”. אשמח להיווכח שטעיתי.

עוד מהבלוג של תמר מהגולן

תצוגה מקדימה

הרשימה - על מה כל המהומה?

מה שהספר אומר, בהרבה מילים זה: רשמו את החלומות שלכם, ורוצו להגשים. לא מסובך. נכון? אז למה לא עשיתם את זה עד עכשיו? ולמה יש לכם המון תירוצים וסיבות הגיוניות שזה עוד לא קרה? ואולי אף פעם לא הגדרתם את החלומות שלכם? אז ככה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

כשיוצאים מאזורי הנוחות מגיעים למקומות נפלאים

    יום אחד הבנתי שהפכתי להיות כזאת פונקציונאלית ומחושבת, שאם שומטים לה את הראציו מהיום יום היא הולכת לאיבוד. מהנשים התכליתיות המתוזמנות הללו, שמבשלות עם סינר,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

רשימת חוקי הבית לחופש הגדול

היום מסתיימת שנת הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים. היום מקבלים תעודות וחוגגים, מחר הם בטח ישנו עד הצהריים, ואחרי הסופשבוע יתחיל, באופן מעשי, החופש הגדול. נגמר הסדר הישן שכולם קמים בבוקר, הולכים מהבית, חוזרים רעבים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה