הבלוג של תמר מהגולן

מה בראש שלי

אדריכלית, יועצת זוגית, אמא, בת, רעיה, אחות - לא דווקא בסדר הזה. קוראת אובססיבית, כותבת את עצמי לדעת ואוהבת לייקים (סוג של מחיאת כפיים)

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיולי 2010

לכאורה ספרי מתח נכללים בקטגוריה מובחנת. למעשה מדובר בקטגוריה מגוונת מאוד שזרמים שונים מפעפעים בה. לא כל הסיפורים שמתחילים בגופה ונמשכים באימה עד הסוף המטלטל דומים זה לזה. אתם במתח? כנסו כנסו

27/10/2014

DSC_0055 (1)

יו נסבו לוקח אתנו בסדרת ספריו, שהאחרון בהם המושיע בהוצאת בבל  לאוסלו הקרה.

המושיע

הגיבור שלו הוא השוטר הארי הולה, שגם יש לו בעיות אישיות בנוסף על הפשעים שהוא אמור לפתור, וגם עניינים בפוליטיקה הפנימית במחלק המשטרה בו הוא עובד.

אמנם בכל הספרים מככב אותו גיבור, ויש גם עלילה שנבנית מספר לספר, אבל למי שלא קרא את הקודמים זה לא יפריע. כל ספר הוא סיפור בפני עצמו.

מדובר בצד האפל יותר של ספרי המתח. הפשעים פה נתעבים, הגיבורים כמעט פסיכופתים. הכתיבה מצויינת ונכנסת למניעים פסיכולוגיים, וזירות הסטוריות, ובשלב מסויים נעשית קצבית כמעט כמו תסריט לסרט מתח. המניעים הם כרגיל: כוח, כסף, הברחות נשק, מין. והשחיתות פושה בכל רבדי החברה. מחסרי הבית ועד לרשויות השלטון והחוק. העלילה נראית פרומה בהתחלה אבל מתהדקת לקראת הסוף ומתהפכת שוב ושוב.

אני ממליצה בכל פה.

 

הרלן קובן, בספרו החדש שש שנים, בהוצאת ידיעות ספרים לוקח אותנו למדשאות האוניברסיטה.

972818

מדובר על פרופסור צעיר ומוכשר (ורווק, וחזק) שמתאהב במישהי שמבריזה לו בתירוץ מסתורי. שש שנים אחרי הפרשייה מופיעה מודעה באתר האוניברסיטה שגורמת לו לחזור בו מההבטחה שנתן לה לו לחפש אחריה לעולם.  אז הוא מתחיל לשאול שאלות, ודברים משונים מתרחשים בסביבתו, והוא ממשיך לחקור עד הסוף המותח.

מדובר בספר מתח אבל סיפור אהבה רומנטי מלווה את העלילה, ומרכך קצת את המכות והאיומים שהגיבור חוטף. הכתיבה בהחלט נגררת גם לכיוון הרונטי קיטשי, למרות שהיא סוחפת ומעניינת עד הסיום שפותר את כל התעלומות בדרך.

זה סיפור מתח עם פן קליל יותר. כמו בירה של בנות. ממליצה מאוד.

 

שאול בצר, בספרו בלש זמני, בהוצאת ידיעות ספרים כותב על מיכאל מתל אביב שרוצה להיות סופר.

362-4983b

מיכאל, הנ”ל, רוצה להיות סופר אבל בנתיים, כדי להכניס כמה גרושים לחשבון הבנק שלו, עד שהספר ייכתב ויודפס וכו’ וכו’, הוא עושה עבודות בלשות קטנות למכר ישן שלו. כך הוא נסחף לעלילה מוזרה ומסועפת שדמויות מעניינות משתלבות בה.

הפשעים לא נתעבים כמו בנורווגיה, והמתח לא עוצר נשימה, אבל העלילה מסתורית, והסיפור נחמד.

מומלץ כספר טיסה.

 

גלנקיל של לאוני סוואן בהוצאת עם עובד הוא מותחן כבשים.

316861

זהו ספר מתח, עם גופה בהתחלה, וחשודים ומניע, ויש גם פתרון בסוף. רק שבספר הזה הרועה של הכבשים נרצח, ומי שמתחקה אחרי הרמזים הם הכבשים.

כן, זה הקטץ’ של הספר, שהעלילה כתובה מבעד עיניהם של ההולכים על ארבע. לוקח זמן להתרגל, אבל זה מגניב ממש ואפילו מצחיק.

לכל מי שיש לו ראש פתוח לספר בסגנון אחר – ממליצה בחום!

 

אז כמו שהבנתם, דרגתי פה כמה דוגמאות לספרי מתח, מהכבד אל הקל, מהמפחיד למצחיק.

תקראו, תהנו, ואל תגלו לאחרים את הסוף…

עוד מהבלוג של תמר מהגולן

תצוגה מקדימה

הרשימה - על מה כל המהומה?

מה שהספר אומר, בהרבה מילים זה: רשמו את החלומות שלכם, ורוצו להגשים. לא מסובך. נכון? אז למה לא עשיתם את זה עד עכשיו? ולמה יש לכם המון תירוצים וסיבות הגיוניות שזה עוד לא קרה? ואולי אף פעם לא הגדרתם את החלומות שלכם? אז ככה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

כשיוצאים מאזורי הנוחות מגיעים למקומות נפלאים

    יום אחד הבנתי שהפכתי להיות כזאת פונקציונאלית ומחושבת, שאם שומטים לה את הראציו מהיום יום היא הולכת לאיבוד. מהנשים התכליתיות המתוזמנות הללו, שמבשלות עם סינר,...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

רשימת חוקי הבית לחופש הגדול

היום מסתיימת שנת הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים. היום מקבלים תעודות וחוגגים, מחר הם בטח ישנו עד הצהריים, ואחרי הסופשבוע יתחיל, באופן מעשי, החופש הגדול. נגמר הסדר הישן שכולם קמים בבוקר, הולכים מהבית, חוזרים רעבים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה