הבלוג של תמר מהגולן

מה בראש שלי

אדריכלית, יועצת זוגית, אמא, בת, רעיה, אחות - לא דווקא בסדר הזה. קוראת אובססיבית, כותבת את עצמי לדעת ואוהבת לייקים (סוג של מחיאת כפיים)

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיולי 2010

כל אחד מכיר מישהו קצת כמו אובה, אולי בגלל זה הספר הזה מצליח לגעת, להצחיק, לרגש ולסקרן כל כך הרבה אנשים. ממליצה, כבר אמרתי?

10/10/2014

777

 

אובה היא השכן הזקן והנרגן שיש לכם. הוא האיש מהדור הישן שיש בו בבית ארגז עם דברים-שכדאי-שיהיו-בבית ורצון שהחוקים יישמרו והכל יסתדר לפי הכללים. אבל, כמו שאתם יכולים להבין, החיים לא מתנהלים בדיוק כך. גם אם לא מבינים, וגם אם לא מדברים יפה, בכל זאת דברים טובים מתרחשים ומסתבר שלאנשים יש לב רחב יותר ממה שאולי היה נדמה בהתחלה.

זה באמת מעליב כשמפטרים אותך מהעבודה בגיל 59 אחרי שעבדת שם 35 שנים, ועוד משתמשים בתירוץ עלוב ש:לא רוצים להרוס לך את הסופשבוע. אז אובה  מחליט לעשות משהו בנדון, ובאמת מתכנן הכל, כי אובה הוא איש שיודע לתכנן, ויודע לארגן דברים. ואבל אז מגיעים השכנים החדשים ו-תקראו בעצמכם.

פטריק בקמן בספר איש ושמו אובה בהוצאת ידיעות ספרים גרם לי לצחוק, לדמוע, להתרגש, ולצטט בקול משפטים. ובמילים אחרות: לאהוב.

כשסיימתי את הספר הבנתי שחלק מלהיות שכן, זה לשמור על ניקיון וכללי נהיגה בשכונה, אבל גם לדפוק בדלת, לשלוח עוגיות עם הילדות, לבקש סולם או מפתח אלן רק כדי ליצור קשר, להחליף חיוך ומותר גם לבקש טובות. כי לב טוב יש גם לכאלה שלא יודעים לחייך.

כי יש אנשים שיודעים להיות חברים גם בלי לדבר יותר מידי. ויש אנשים שאפשר להבין אותם לפי המכוניות שהם מחליפים, ויש אשים כמו אובה.

תקראו, בחיי. לא רוצה להרוס לכם את החוויה.

 

עוד מהבלוג של תמר מהגולן

תצוגה מקדימה

הרשימה - על מה כל המהומה?

מה שהספר אומר, בהרבה מילים זה: רשמו את החלומות שלכם, ורוצו להגשים. לא מסובך. נכון? אז למה לא עשיתם את זה עד עכשיו? ולמה יש לכם המון תירוצים וסיבות הגיוניות שזה עוד לא קרה? ואולי אף פעם לא הגדרתם את החלומות שלכם? אז ככה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

כשיוצאים מאזורי הנוחות מגיעים למקומות נפלאים

    יום אחד הבנתי שהפכתי להיות כזאת פונקציונאלית ומחושבת, שאם שומטים לה את הראציו מהיום יום היא הולכת לאיבוד. מהנשים התכליתיות המתוזמנות הללו, שמבשלות עם סינר,...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

רשימת חוקי הבית לחופש הגדול

היום מסתיימת שנת הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים. היום מקבלים תעודות וחוגגים, מחר הם בטח ישנו עד הצהריים, ואחרי הסופשבוע יתחיל, באופן מעשי, החופש הגדול. נגמר הסדר הישן שכולם קמים בבוקר, הולכים מהבית, חוזרים רעבים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה