הבלוג של תמר מהגולן

מה בראש שלי

אדריכלית, יועצת זוגית, אמא, בת, רעיה, אחות - לא דווקא בסדר הזה. קוראת אובססיבית, כותבת את עצמי לדעת ואוהבת לייקים (סוג של מחיאת כפיים)

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיולי 2010

השבתת הדואר נע פוגעת באופן חריף בתושבי הפריפריה. כמו שבמלחמה היינו כולנו דרום, עכשיו נהיה כולנו פריפריה כי אנחנו בני ערובה במאבק שניטש בין עובדי הדואר לאוצר.

12/09/2014

פעם, כשאמרתי שאני מרמת הגולן, מיד הייתי מקבלת את ה”פששש” שנלווה ל”אתם – כל הכבוד לכם”

לא שהבנתי למה מגיע לי כבוד כי בסך הכל זה היה הבית שלי והיה לי טוב שם. לא הכרתי משהו אחר ולא היו לי תלונות. גם היום זה הבית, אבל אני מבינה על מה מדברים, ובכל זאת לא מרגישה שמגיע לי כבוד גדול על זה שאני גרה שם. לגור בגולן זו בחירה שלי ואני שלמה איתה, על היתרונות והחסרונות שבה.

פעם ציונות ואידיאולוגיה משכו אנשים לגור קרוב לגבול. לפני כמה שנים ראשי האזור הבינו שזה כבר לא קורא לאף אחד ומ”העיניים של המדינה” הפכנו ל”ארץ המים והיין”. פה מוכרים איכות חיים. תרצה? תקנה!  זה קשור באופן ישיר לכל השינוי התרבותי בעשורים האחרונים בישראל. כי אם פעם כשהיו הפגזות על ילדי הצפון, ארגנו ארגזי ספרים ומשחקים לשלוח להם למקלטים (הנחת עבודה: פה נשארים, ובואו נקל על החיים), הרי שהיום כשמראיינים ילדים בישובים שמופגזים, שואלים אותם אם לא ירצו לגור במקום אחר (הנחת עבודה: חיים איפה שנוח. לא נוח – עוזבים).

זו בדיוק ההרגשה שלי בעניין שביתת הדואר. כבר שבועיים שהדואר שובת. אין שירותי דואר נע לישובים שאין בהם סוכניות דואר. ישובים שגם ככה לא מקבלים שירותים בימי שישי וערבי חג, שהדואר מגיע רק פעם ביום וניתן לשלם רק במזומן ועוד כל מיני הגבלות. אפשר לשלוח דואר, ולשלם אגרות אם תסעו לסניף בעיר הקרובה. תודה.

בימים הראשונים עוד סקרו זאת בחדשות, בשבוע האחרון גם זה לא. השביתה הזאת לא מעניינת איש במדינה. לא ראיתי חברי כנסת מוחים על זה, לא שמעתי מחאה ציבורית.

וההרגשה שלי היא לא של “כולנו דרום” כמו שהיה במלחמה, אלא “אם לא נוח לכם, תעברו דירה” – ועל זה אני מתקוממת.

 

מדינת ישראל צריכה גוש עירוני מתפקד וחזק וגם פריפריה מתוחזקת. אי אפשר בלי זה. הפריפריה היא חלק אינטגרלי מהמדינה! גם בגוף האדם יש פצע באצבע הקטנה של הרגל, הזיהום יכול להגיע ללב וכל הגוף יקרוס. לא ניתן להתעלם כי זה באצבע הקטנה והיא רחוק מהאיברים החיוניים של הגוף כמו כבד ולב ומוח ועיניים.

השבתת הדואר נע מזה שבועיים פוגעת בתושבי הפריפריה שגם ככה רחוקים ממרכזי קניות ולכן הדואר מהווה חמצן עבורם. עבור מרשמים לתרופות, מסמכים ממשרדי ממשלה, תשלומים מלקוחות, מוצרים שקנו דרך הרשת, ועוד… – מי שלא מקבל את מה שתקוע כבר שבועיים במשרדי הדואר נפגע באופן ישיר! ולא תושבי הפריפריה פוגעים בעובדי הדואר אלא משרד האוצר, הנהלת הדואר, לא יודעת מי. אנשי הפריפריה לא אשמים ולא אחראים, הם בני ערובה במאבק הזה.

עכשיו אתם בטח מהנהנים באמפטיה ותוהים מה ניתן לעשות.

אז הנה: ניתן להפגיז את הפיד, למלא את הפייסבוק בשיתופים, את הווטסאפ, את הרשתות החברתיות. כמו שכולם שיתפו ו-30 אלף איש באו ללוויה של חייל שאינם מכירים, כמו שכולם שיתפו להתרים מנות דם, כמו שכולם רצו לעזור לאבא של חלל המלחמה למצוא עבודה כמאייר, כך אפשר גם ללחוץ על ועד עובדי הדואר להפסיק את השביתה שפוגעת באופן חריף בפריפריה.

כי כולנו עם אחד!

777

עוד מהבלוג של תמר מהגולן

תצוגה מקדימה

הרשימה - על מה כל המהומה?

מה שהספר אומר, בהרבה מילים זה: רשמו את החלומות שלכם, ורוצו להגשים. לא מסובך. נכון? אז למה לא עשיתם את זה עד עכשיו? ולמה יש לכם המון תירוצים וסיבות הגיוניות שזה עוד לא קרה? ואולי אף פעם לא הגדרתם את החלומות שלכם? אז ככה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

כשיוצאים מאזורי הנוחות מגיעים למקומות נפלאים

    יום אחד הבנתי שהפכתי להיות כזאת פונקציונאלית ומחושבת, שאם שומטים לה את הראציו מהיום יום היא הולכת לאיבוד. מהנשים התכליתיות המתוזמנות הללו, שמבשלות עם סינר,...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

רשימת חוקי הבית לחופש הגדול

היום מסתיימת שנת הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים. היום מקבלים תעודות וחוגגים, מחר הם בטח ישנו עד הצהריים, ואחרי הסופשבוע יתחיל, באופן מעשי, החופש הגדול. נגמר הסדר הישן שכולם קמים בבוקר, הולכים מהבית, חוזרים רעבים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה