הבלוג של תמר מהגולן

מה בראש שלי

אדריכלית, יועצת זוגית, אמא, בת, רעיה, אחות - לא דווקא בסדר הזה. קוראת אובססיבית, כותבת את עצמי לדעת ואוהבת לייקים (סוג של מחיאת כפיים)

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיולי 2010

טוב שיש לנו על מי לסמוך. על ההנהגה שלנו, על צה”ל והערכות המודיעין שלו, על האו”ם ששומר עז זכויות האזרח, על האמריקאים ששולחים לנו את קרי, על באן קי מון שבא לעשות סדר. כי הם בטח מבינים. ממש.

29/07/2014

האמריקאים לא מבינים שבהתנהלות המגושמת שלהם הם רק מקלקלים? מה הם מבינים בדינמיקה מזרח תיכונית? איך הם לא למדו כלום מעירק ואפגניסטן? הם לא מבינים שהם לא מבינים?

ואירופה? הם לא מבינים שהם לא היו מסכימים לטילים על פריז או ברלין או אמסטרדם? הם לא מבינים שאין לנו ברירה? הם לא מבינים שאנחנו מתמודדים מול ארגון טרור שאין לו מחוייבות לשום חוקים, הסכמות או אמנות?

ובאן קי מון? הוא לא מבין שלא סופרים אותו?

וביבי? הוא מבין למה הוא מכניס אותנו?הוא מבין שמ”מבצע” אנחנו כבר מזמן במלחמה גם אם לא קוראים לזה כך? הוא מבין שהלחץ של האמריקאים רק ערער את ההבנה השברירית שהחלה להירקם עם סיסי? הוא מבין מה אנחנו עושים בעזה ולמה?

והכתבים? הם מבינים בכלל או סתם שופכים מלל כי משלמים להם להעביר את הזמן? הם מבינים שכל ההערכות שלהם על החמס והמניעים שלו והצעד הבא שלו מתנפצים שוב ושוב מול המציאות?

כי אם כולם מבינים אז איך זה שאנחנו מופתעים שוב ושוב? איך זה שאנחנו מדברים על שליטה בשטח ומי שמרים תמונות ניצחון זה החמס? איך זה שאנחנו מבינים שיש הפסקת אש (הומניטרית?) והם מבינים שהם יכולים לירות לאן ומתי שבא להם?

אתם מבינים את זה???

כי אני לא מבינה כלום. זה מה שאני מבינה.

אני לא מבינה שלמה העם הנפלא שלנו, שיודע להרים משלוחים לחיילים עד להתפקע, גם מצליח לחרב לאנשים את החיים בהינף מקלדת.

אני לא מבינה למה כל אחד חושב שהוא מבין גדול ויודע מה הפתרון אבל מעטים מידי לוקחים אחריות על יישום הדברים.

אני לא מבינה למה אנשים שגרים בחלק אחד של המדינה לא מבינים שדברים שמתרחשים גיאוגרפית רחוק מהם, הם עדיין חלק מהמדינה ומשפיע עליהם ישירות.

אני לא מבינה למה אנשים מישראל נוסעים לנופש בטורקיה.

אני לא מבינה איך אפשר להמשיך לדאוג כל כך הרבה.

אני לא מבינה איך אנשים עומדים בזה.

לא מבינה איך לא השאירו לי חלב לקפה של הבוקר.

אני לא מבינה למה בעל הבית גוייס בצו שמונה.

 

 

אבל ככה אני. מה אני מבינה?

גיבור על שאסף המציא, שתמיד מנסה להציל אבל כל הזמן גברים מתחרבשים לו.

גיבור על שאסף המציא, שתמיד מנסה להציל אבל כל הזמן דברים מתחרבשים לו.

עוד מהבלוג של תמר מהגולן

תצוגה מקדימה

הרשימה - על מה כל המהומה?

מה שהספר אומר, בהרבה מילים זה: רשמו את החלומות שלכם, ורוצו להגשים. לא מסובך. נכון? אז למה לא עשיתם את זה עד עכשיו? ולמה יש לכם המון תירוצים וסיבות הגיוניות שזה עוד לא קרה? ואולי אף פעם לא הגדרתם את החלומות שלכם? אז ככה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

כשיוצאים מאזורי הנוחות מגיעים למקומות נפלאים

    יום אחד הבנתי שהפכתי להיות כזאת פונקציונאלית ומחושבת, שאם שומטים לה את הראציו מהיום יום היא הולכת לאיבוד. מהנשים התכליתיות המתוזמנות הללו, שמבשלות עם סינר,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

רשימת חוקי הבית לחופש הגדול

היום מסתיימת שנת הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים. היום מקבלים תעודות וחוגגים, מחר הם בטח ישנו עד הצהריים, ואחרי הסופשבוע יתחיל, באופן מעשי, החופש הגדול. נגמר הסדר הישן שכולם קמים בבוקר, הולכים מהבית, חוזרים רעבים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה