הבלוג של תמר מהגולן

מה בראש שלי

אדריכלית, יועצת זוגית, אמא, בת, רעיה, אחות - לא דווקא בסדר הזה. קוראת אובססיבית, כותבת את עצמי לדעת ואוהבת לייקים (סוג של מחיאת כפיים)

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיולי 2010

מה הקשר בין נח, ההוא מהתיבה, ללונדון? וגם סלט תובנות ניו אייג’יות ברוטב ויניגרט אימוני. כי אימון זה חומץ, כמו חומצת חלב מהשריר וכמו מלפפון חמוץ שצריך לכבוש אותו כדי שיהיה טעים.

05/06/2014

בלונדון הייאוש יותר נוח. אמר חנוך לוין. גם ברמת הגולן, הייתי כותבת לוֹ לוּ היה מקבל אי-מיילים. בעסקים קטנים: העסק הוא אני. לכן לא ניתן להפיק לבעלים תלוש משכורת (על כל ההטבות הסוציאליות הנובעות מכך) ולכן מספר העוסק פטור/מורשה הוא מספר הזהות של הבעלים. אני עומדת בפרונט, ואין לי גב, ואין עם מי לחלוק אחריות, ואני גם מרוויחה את כל הכסף. במידה ויש, כמובן…

במפגשים הראשונים עם מיכל עשינו “יישור קו” על כמה מושגים שיהוו נקודות התייחסות בהמשך. הכוונה הייתה להבין אותם, את המושגים מתחום האימון, ולהפוך אותם לכלי עבודה בניתוח התנהלות והתווית דרכים להתקדמות.

למשל “תחום הידיעה” – ישנם דברים שאני יודעת על עצמי שאותם אני יודעת (כמו לכתוב, לדוגמא) ודברים שאני יודעת שאני לא יודעת (כמו ניתוחים כירורגיים) ויש דברים שאין לי מושג כי לא נפגשתי איתם, או כי לא התנסיתי. ישנם גם דברים שאני אומרת על עצמי, כמו: עבודות יצירה עם ילדים זה לא בשבילי, כי אין לי סבלנות. המשפטים בסגנון הזה מקבעים אותי ולא מאפשרים התפתחות או למידה, כי הם תקועים בראש בגלל חוויה מהעבר, ויכול להיות שהיום אתנהל אחרת בסיטואציה. כי השתניתי, כי הילדים אחרים, כי היצירה יותר מגוונת וכו’. כאשר מדובר במשפטים מהסוג “אני לא יודעת לעשות כסף” או “אני לא מסודרת” או “אני תמיד טיפוס של הרגע האחרון” אלו משפטים שממש עוצרים התפתחות עסקית, ואותם יש לזהות. כדי להירפא מהם צריך להעמיד סימני שאלה, ולנסות למצוא תשובות אחרות. הדיבור הפנימי הזה משפיע על ההנעה להצלחה.

במקום “או-או” להיות “גם-וגם” – אני מצהירה על עצמי שאני לא אוהבת לעבוד בגינה. ברגע זה חילקתי את בני האדם שאלה שעובדים בגינה ולאחרים שלא, ומיקמתי את עצמי בקבוצה השנייה. למעשה, את העציצים אני דווקא אוהבת, ובהם אני מטפלת במסירות, כך שאני גם וגם. גם לא עובדת בגינה (קבוצה ב’) וגם משקיעה בעציצים (קבוצה א’). הרעיון למצוא “גם וגם” בתחומים של התנהלות יומיומית כמו “אני לא מסודרת” או “הנהלת חשבונות זה גדול עלי” ובמשפטים האלה לראות שבנישות מסוימות אני ההיפך מההצהרה הבומבסטית שלי. כלומר, עלי להוציא את עצמי מהפינות המקובעות אליהן נכנסתי עם הרגשת הכישלון שחוויתי. התקבעות במקומות האלה לא מקדמת אותי לשום מקום, הרי.

“הצטדקות” – הנקודה בה אני מתחפרת בדעתי גם אם היא לא משרתת את המטרות שלי. מכירים את הפוזיציה של התעקשות על משהו גם ברגע שכבר חודרת ההכרה לתודעה שאני לא ממש צודק? אם לא אז תעברו לסעיף הבא. אם כן, המשיכו – הנקודה בה הבנתי שפעלתי לא נכון, או שהעמדה שלי שגויה, אבל בגלל שכבר השקעתי כסף אני לא רוצה להרפות, או שכבר חשקתי בתוצאה, או רק אגו. יש לזהות את הנקודה הזאת, שחוסמת, לנשום עמוק וללמוד משהו חדש. אם השארתי חצי מסכום העבודה הכולל לתשלום בסוף העבודה, ואני מבינה שזה לא מתאים למציאות, אז אפנה ללקוח ואסביר ואבקש לחלק את התשלומים אחרת. לא להתחפר בצידוקים רק כי “לא נעים לי”. או שאוותר בפרוייקט הזה וגם אוותר על המירמור.

הבעיה היא שאני יכולה למפות בקלות את ההתנהלות השגויה שלי ולהבין למה העסק לא ממריא לשום מקום, ולהבנה הזאת שני צדדים: אפשר ללמוד ממנה, לשנות דרכים ולהמריא (וזה מצריך עבודה ומאמץ), ואפשר להבין כמה סטיתי מהדרך את ההצלחה ולשקוע בייאוש מול כמויות העבודה שמצפה לי (מה שקוראים ” אזור הנוחות” רק שהוא לא נח בכלל)

BYR92351B

יש ימים כאלה וימים כאלה, אבל הכי חשוב, בעיני כרגע, הוא לא להרים ידיים. ולו רק בגלל שיש לי לקוחות שהבטחתי להם משהו והם שילמו תמורתו (את מה שביקשתי!) ולו רק בגלל שלתהליך הזה אני מחויבת עד תומו (וגם עליו שילמתי, לא מעט) ולו רק בגלל שמהמקום בו אני מצאת אפשר רק לצמוח, והגיע הזמן!

בפעם הבאה אספר שקשה אין רק בלחם… לא תבואו?

למי שפספס את תחילת המסע, הרי הוא כאן.

תודה על שהצטרפת אלי בדרך, אם יש לך מה להגיב או לשתף אשמח לשמוע.

תמר

עוד מהבלוג של תמר מהגולן

תצוגה מקדימה

הרשימה - על מה כל המהומה?

מה שהספר אומר, בהרבה מילים זה: רשמו את החלומות שלכם, ורוצו להגשים. לא מסובך. נכון? אז למה לא עשיתם את זה עד עכשיו? ולמה יש לכם המון תירוצים וסיבות הגיוניות שזה עוד לא קרה? ואולי אף פעם לא הגדרתם את החלומות שלכם? אז ככה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

כשיוצאים מאזורי הנוחות מגיעים למקומות נפלאים

    יום אחד הבנתי שהפכתי להיות כזאת פונקציונאלית ומחושבת, שאם שומטים לה את הראציו מהיום יום היא הולכת לאיבוד. מהנשים התכליתיות המתוזמנות הללו, שמבשלות עם סינר,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

רשימת חוקי הבית לחופש הגדול

היום מסתיימת שנת הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים. היום מקבלים תעודות וחוגגים, מחר הם בטח ישנו עד הצהריים, ואחרי הסופשבוע יתחיל, באופן מעשי, החופש הגדול. נגמר הסדר הישן שכולם קמים בבוקר, הולכים מהבית, חוזרים רעבים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה