הבלוג של תמר מהגולן

מה בראש שלי

אדריכלית, יועצת זוגית, אמא, בת, רעיה, אחות - לא דווקא בסדר הזה. קוראת אובססיבית, כותבת את עצמי לדעת ואוהבת לייקים (סוג של מחיאת כפיים)

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיולי 2010

בלי פילוסופיות “מוארות” או חדשניות אלא בגובה העיניים ובשפה עדינה, כנה ונוגעת, מגיש לנו שחר בן פורת דרכים מעשיות להתמודדות יום יומים עם רגשות שונים שעולים בנו דרך קבע.

01/06/2014

“הסיבה שאתם כאן היא משום שאתם מחפשים דרך חדשה להתייחס לרגשות שלכם”  כך פותח שחר בן פורת את ספרו המדריך למרגיש המתחיל.

אני לא מחזיקה מעצמי “מרגישה מתחילה” אבל כן חיפשתי התייחסות שונה לרגשות. התייחסות אחרת לרגשות שונים שלימדו אותנו לנתב אותם בדרך אחת, וכבר זמן מה שאני חושבת שצריך בדרך אחרת אחרת. למשל על היחס לקושי וכאב.

זה זמן אני רוצה לכתוב הצעה אלטרנטיבית להתייחסות הרווחת לכאב. בתרבות שלנו מגנים כאב, מנסים להדחיק אותו, לבטל אותו, להעלים. כי כאב הוא לא נעים ולכן הוא רע. מצד שני, יש כאבים שאנחנו יודעים לקדם בברכה כמו כאבי שרירים כשעוסקים בספורט (וזה כואב!) או דברים שקשורים לאסטטיקה (בשביל היופי צריך לסבול) כלומר, באיזה מקום בתודעה שלנו אנחנו מבינים שכאב קשור לשיפור, לצמיחה (כאבי גדילה) ולהתפתחות. אז למה אנחנו שוכחים את זה כשמדובר בכאב של הנפש? ובמקום לברך על כך שהכאב מביא לנו הזדמנות להתפתח וללמוד משהו חדש על עצמינו, אנחנו מתאמצים לטשטש אותו בדרכים שונות (אלכוהול, שופינג, כדורים, וורקוהוליזם).

ואז בא שחר בן-פורת וכתב את המדריך הנהדר שלו, שמתמצת המון פילוסופיות למדריך מעשי ושימושי להתמודדות עם רגשות. עם כולם: רגשות של פחד ורגשות של אהבה, שגם הם מפחידים כי אנחנו לעיתים חוששים להיסחף, או מהססים לפתוח את הלב (כדי לא להיות חשופים לפגיעה).

margi

 

מצאתי את עצמי מהנהנת בהסכמה על תיאורי הגשות שלו בפרקים הראשונים, ושמחה ומופתעת מול העצות המעשיות שלו בהתמודדויות על כל רגש ורגש. בעדינות וחמלה מצד אחד ובאופן לא מתפשר, מאידך.

בניגוד לספרים אחרים שאותם אני משאילה בשמחה ונהנית כשהם נודדים, את הספר הזה אני שומרת במקום נגיש, אז בבקשה תדאגו לכם לעותק משלכם.

הספר יוצא לאור בשיתוף פעולה עם “מנדלי מוכר ספרים ברשת” ולא נמכר בחנויות.

לגרסה האלקטרונית, להשיג ב- http://mendele.co.il וב- www.freedomtofeel.co.il.

 לינקים לעמודי המכירה:

http://mendele.co.il/?wpsc-product=hamadrihlamargish

http://www.freedomtofeel.co.il/#!feelings101/c1v25

אני מודה לשחר על שתמצת באופן נהיר ונגיש את המסע הארוך שעבר בהתמודדות עם הרגשות השונים, שלעיתים מציפים ולעיתים סוגרים. ואני בטוחה שיהיה לכולנו נעים קצת יותר על הכדור הזה כשנדע להרגיש, ולא נפחד להתרגש.

עוד מהבלוג של תמר מהגולן

תצוגה מקדימה

הרשימה - על מה כל המהומה?

מה שהספר אומר, בהרבה מילים זה: רשמו את החלומות שלכם, ורוצו להגשים. לא מסובך. נכון? אז למה לא עשיתם את זה עד עכשיו? ולמה יש לכם המון תירוצים וסיבות הגיוניות שזה עוד לא קרה? ואולי אף פעם לא הגדרתם את החלומות שלכם? אז ככה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

כשיוצאים מאזורי הנוחות מגיעים למקומות נפלאים

    יום אחד הבנתי שהפכתי להיות כזאת פונקציונאלית ומחושבת, שאם שומטים לה את הראציו מהיום יום היא הולכת לאיבוד. מהנשים התכליתיות המתוזמנות הללו, שמבשלות עם סינר,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

רשימת חוקי הבית לחופש הגדול

היום מסתיימת שנת הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים. היום מקבלים תעודות וחוגגים, מחר הם בטח ישנו עד הצהריים, ואחרי הסופשבוע יתחיל, באופן מעשי, החופש הגדול. נגמר הסדר הישן שכולם קמים בבוקר, הולכים מהבית, חוזרים רעבים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה