הבלוג של תמר מהגולן

מה בראש שלי

אדריכלית, יועצת זוגית, אמא, בת, רעיה, אחות - לא דווקא בסדר הזה. קוראת אובססיבית, כותבת את עצמי לדעת ואוהבת לייקים (סוג של מחיאת כפיים)

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיולי 2010

המשכו של המסע שלי להקמת חלום חיי ובו יסופר איך הבנתי בעצם מהו החלום הזה. יש לי הרגשה שתוכלו למצוא פה ושם נקודות השקה ביני לבינכם. בין אם אתם שכירים או עצמאיים. מצטרפים?

20/05/2014

כשסיימתי תיכון ידעתי שאני לא רוצה להיות מורה או רופאה אבל לא היה לי מושג מה אני כן רוצה. בייעוץ מקצועי (שהורי שילמו) נתנו לי את הרעיון לאדריכלות, וכך מצאתי עצמי שם. למדתי, השתלמתי, ואני יודעת את המלאכה רק שאף פעם לא החזקתי מעצמי מתכננת דגולה, בעיקר עבדתי כשרטטת והייתי שכירה. או במילים אחרות: הקטנתי את עצמי. עוד נחזור לזה בהמשך.

עסקתי במהלך השנים, בהיבטים שונים של תכנון, ואחרי שפרוייקט שיווק המגרשים ביישוב הסתיים, חיפשתי עבודה ומצאתי אותה במט”י. הייתי מזכירה/עוזרת מנכ”ל/מנהלת לישכה/יו ניים איט ובעבודתי שם הייתי החוליה הראשונה שנפגשת עם אנשים/לקוחות שבאים לבקש סיוע ממט”י. או אז  גיליתי על עצמי דבר שלא היה ידוע לי קודם: שאני אוהבת לתת שירות לאנשים. ממש אהבתי להדריך אותם בתהליך, לעזור להם למצוא את הנתיב סיוע המתאים להם כדי שיוכלו לפנות וגם להיענות. הרגשתי שאני יוצרת תקשורת טובה במהירות, ושזה לא מובן מאליו. מצאתי בעצמי משהו ייחודי, ייתרון יחסי, חוזקה (עוד נחזור לזה). וגם הבנתי איך מט”י עובד, מה שמאוד יעזור לי בקבלת החלטות בהמשך. עם הזמן, אחרי שהעבודה הזאת הסתיימה מצאתי שוב עבודה באדריכלות, כי בזה התפרנסתי טוב יותר. אבל הזרע נבט, והמחשבות על הסבה מקצועית התחילו ללבוש צורה.

ידעתי שאני רוצה לעזור לאנשים להתפתח. חשבתי על תרפיות למיניהן, ומאחר ולימודי התרפיה הם תואר שני, התחלתי ללמוד תואר ראשון במדעי החברה באונ’ הפתוחה. בשאיפה ללמוד תוך כדי העבודה והמשפחה בנחת ובכייף שלי, ואחרי זה דרמה תרפיה, הנחיית הורים או משהו בסגנון, אבל זה רחוק… גם לעיכובים בצורת לימודים עוד נחזור בהמשך.

ואז, אחרי שהחלטתי לפתוח את העסק שלי, שבו אעשה מה שאני יודעת – אדריכלות, פגשתי את גל.

גל הוא חבר ישראלי שחי בלונדון, וסיפרתי לו בהתלהבות על העסק שאני פותחת. “וזה מה שאת הכי אוהבת לעשות?” הוא שאל “מה פתאום” עניתי “אני אוהבת אנשים. אדריכלות זה לפרנסה” “ולמה את לא עוסקת במה שאת אוהבת?” גל שאל, וזה פתח שיחה ארוכה שבסופה הבנתי שאני צריכה לעסוק במה שאני אוהבת, ויפה שעה אחת קודם. אז פתחתי את הבלוג כי אני אוהבת לכתוב, ונרשמתי ללימודי ייעוץ זוגי כי אני רוצה ללוות אנשים בתהליכי צמיחה וריפוי.

שנה אחרי השיחה הזאת הייתי בסוף הלימודים (ותחילת עבודה?) של ייעוץ זוגי, ובעלת עסק לאדריכלות, שיש בו עבודה, ולקוחות אבל שלא מאוד משמח אותי וגם לא ממש מניב תוצאות עסקיות משמחות. משהו פה היה ממש לא בסדר ולא ידעתי מה.

כל הקורסים המהירים לבעלי עסק קטן מלמדים דברים מאוד ממוקדים: איך לשווק ברשת, איך להגדיל לקוחות, איך להקטין הוצאות ולא אלה היו הבעיות שלי. הבנתי שאני לא יודעת להתנהל. היו לי את כל אבני הנגף של עבודה בבית: לעבוד בפיג’מה, המטבח קורא לי, הפייסבוק שואב אותי, הילדות באות לצהריים וכו’ (לא מקורי בכלל) והייאוש התחיל להזדחל בעיקר מול התוצאות העסקיות הנמוכות. לא ידעתי לומר אם אני עובדת גרוע או מתמחרת גרוע או גובה גרוע. סביר להניח ששלושתם. והנה מסיימת ללמוד משהו אחר לגמרי ומה? לעזוב את הראשון ולהתמסר לשני? להמשיך בראשון כי כבר השקעתי את כל ההתחלה (ותוכנה וכרטיסי ביקור) להפעיל אותם ביחד? בעל הבית אמר: תחשבי מה את רוצה ובזה תתמקדי. יההה רייט!

file_0_big

בנקודה הזאת התגבשה ההחלטה לקבל ייעוץ עסקי. לחפש פורמט שיהיה מנוי לפי מידותיי וצרכיי. לא עוד “קורס לבעלי העסק הקטן” בסגנון מט”י, ולא כי הם לא טובים, אלא כי זה לא יתן לי תשובה, ואני זקוקה לה נואשות. חשבון הבנק צועק, הביטחון העצמי על הג’אנט, ושמחת החיים הלכה לאיבוד בין הקוצים המתייבשים בגינה.

אבל זה יהיה בפרק הבא.

למי שפספס הנה הפרק הראשון.

תודה על שהצטרפת אלי בדרך, אם יש לך מה להגיב או לשתף אשמח לשמוע.

תמר

עוד מהבלוג של תמר מהגולן

Thumbnail

הרשימה - על מה כל המהומה?

מה שהספר אומר, בהרבה מילים זה: רשמו את החלומות שלכם, ורוצו להגשים. לא מסובך. נכון? אז למה לא עשיתם את זה עד עכשיו? ולמה יש לכם המון תירוצים וסיבות הגיוניות שזה עוד לא קרה? ואולי אף פעם לא הגדרתם את החלומות שלכם? אז ככה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

כשיוצאים מאזורי הנוחות מגיעים למקומות נפלאים

    יום אחד הבנתי שהפכתי להיות כזאת פונקציונאלית ומחושבת, שאם שומטים לה את הראציו מהיום יום היא הולכת לאיבוד. מהנשים התכליתיות המתוזמנות הללו, שמבשלות עם סינר,...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

רשימת חוקי הבית לחופש הגדול

היום מסתיימת שנת הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים. היום מקבלים תעודות וחוגגים, מחר הם בטח ישנו עד הצהריים, ואחרי הסופשבוע יתחיל, באופן מעשי, החופש הגדול. נגמר הסדר הישן שכולם קמים בבוקר, הולכים מהבית, חוזרים רעבים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות