הבלוג של תמר מהגולן

מה בראש שלי

אדריכלית, יועצת זוגית, אמא, בת, רעיה, אחות - לא דווקא בסדר הזה. קוראת אובססיבית, כותבת את עצמי לדעת ואוהבת לייקים (סוג של מחיאת כפיים)

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיולי 2010

אנחנו רוצים להיות מאושרים אבל בפועל, מה שקורה הוא ,שאנחנו פועלים לתחזק את כל הדברים שאמורים לגרום לנו אושר, ונורא מתעייפים מלעשות אותם, והאושר (בחוצפתו! יש לומר) מסרב לשרות עלינו באופן תמידי על אף שעשינו את כל האמור לעיל. ומכן יצאתי לחשיבה אחרת על האושר. הוא לא מטרה אלא תוצר לוואי.

29/12/2013

כולם רוצים להיות מאושרים.

כולם גם רוצים להיות בריאים ושמחים, ונטולי דאגות, ומצליחים.

אם השגת אושר היא המטרה בחיים, הרי שיש לעשות רשימה של דברים שגורמים לנו אושר, ולפעול כדי להגשימם.

אם אוכל טעים ו/או בריא גורם לי אושר, אז אני אפעל כדי לאכול בפורמט הזה. אם ילדים או משפחה גורים לי אושר, אז זה מה שאעשה. אם ביטחון כלכלי… וכו’

אבל בפועל, מה שקורה הוא שאנחנו פועלים לתחזק את כל הדברים שאמורים לגרום לנו אושר, ונורא מתעייפים מלעשות אותם, והאושר (בחוצפתו! יש לומר) מסרב לשרות עלינו באופן תמידי על אף שעשינו את כל האמור לעיל.

היה שלב בחיי שהרגשתי ממש כעס, הרגשתי מרומה שהמשוואה הזאת לא פעלה אצלי.  למדתי מקצוע, ועבדתי בו + התחתנתי עם אלוף נעוריי וגידלנו ילדים + רכשנו בית במחיר סביר במקום שנכון לנו לחיות בו + לא סבלנו מטרגדיות בריאותיות ואחרות = כל זה צריך היה להושיב את האושר בליבי באופן קבוע, כי עשיתי כל מה ש”צריך”. וזה לא קרה. האושר הופיע לעיתים, מתי שראה לנכון, ורוב הזמן – לא. וזה לא בסדר כי אני “עבדתי” קשה בשבילו.

וזה הביא אותי לחשיבה הבאה. קצת מהפכנית, אולי.

האושר הוא לא מטרה בחיים. אנחנו לא חיים כדי להיות מאושרים. אנחנו בהחלט רוצים להיות מאושרים, וגם אפשר לעשות את זה.  אבל זו לא מטרה.

כמו שטעם ערב לחיך הוא לא מטרת הארוחה. מטרת הארוחה, האכילה, היא להזין את הגוף, לשבוע. ההנאה מטעמו הטוב של האוכל הוא תוצר נלווה של אכילה נכונה. אכילה שמתאימה לגוף שלנו במוצרים ובכמות. יותר מידי אוכל טעים משאיר הרגשה לא טובה בסוף הארוחה. או במקרה שאכלתי משהו שהגוף רגיש אליו, למרות טעמו הערב, זה לא ישאיר רישום טוב בגוף.

כך גם האושר – הוא התוצר הנלווה לעשייה הנכונה בחיים.

כשאנחנו עושים משהו נכון לנו, כמו מימוש עצמי בעבודה, משפחה, התנדבות או כל פורמט אחר, תתלווה הרגשה טובה לעשייה הזאת. למרות שמדובר לעיתים בעבודה קשה פיזית, או טרחה מנטלית רבה או אחריות כבדה וכו’ כי האושר הוא כמו אנרגיה שנפלטת ממנוע שעובד טוב ומניע מכונה שלמה. החום שמתפזר ליד המנוע בזמן הפעילות הוא האושר הזה החמקמק שאנחנו כל כך נכספים אליו.

כשאני עושה משהו שאני טובה בו, ומרגישה טוב עם התרומה שלי לעולם במשהו שלא היה שם לפני כן, או שאף אחד אחר כרגע לא יכול לעשות, אז אני מאושרת. אז אני מרגישה סיפוק.

ולכם, המסקנה מכל המלל הזה, היא, שצריך למצוא את הפן האישי במה שעושים, וצריך לעשות זאת מכל הלב, וזה יניע את גלגל האושר להזרים אוויר חמים לכיוון בו מצפים לו.

אני הפסקתי לרדוף אחרי האושר. עכשיו אני מנסה להבין מה הייעוד שלי, כדי שאעשה זאת ואוכל להרוויח קצת אושר.

מה? לא מגיע לי???

עוד מהבלוג של תמר מהגולן

תצוגה מקדימה

הרשימה - על מה כל המהומה?

מה שהספר אומר, בהרבה מילים זה: רשמו את החלומות שלכם, ורוצו להגשים. לא מסובך. נכון? אז למה לא עשיתם את זה עד עכשיו? ולמה יש לכם המון תירוצים וסיבות הגיוניות שזה עוד לא קרה? ואולי אף פעם לא הגדרתם את החלומות שלכם? אז ככה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

כשיוצאים מאזורי הנוחות מגיעים למקומות נפלאים

    יום אחד הבנתי שהפכתי להיות כזאת פונקציונאלית ומחושבת, שאם שומטים לה את הראציו מהיום יום היא הולכת לאיבוד. מהנשים התכליתיות המתוזמנות הללו, שמבשלות עם סינר,...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

רשימת חוקי הבית לחופש הגדול

היום מסתיימת שנת הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים. היום מקבלים תעודות וחוגגים, מחר הם בטח ישנו עד הצהריים, ואחרי הסופשבוע יתחיל, באופן מעשי, החופש הגדול. נגמר הסדר הישן שכולם קמים בבוקר, הולכים מהבית, חוזרים רעבים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה