הבלוג של תמר מהגולן

מה בראש שלי

אדריכלית, יועצת זוגית, אמא, בת, רעיה, אחות - לא דווקא בסדר הזה. קוראת אובססיבית, כותבת את עצמי לדעת ואוהבת לייקים (סוג של מחיאת כפיים)

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיולי 2010

לספר קוראים “נמר מעופף” לא בגלל שהבעל הוא נמר בבית, כמו מהבדיחה ההיא, אלא בגלל סיירת גולני. זה סיפור מאוד ישראלי, שמאוד נגע לליבי שלי.

07/12/2013

כשהמלצתי פעם לחברה על איזה ספר, שהוא “נורא ישראלי, על משפחת אחת ביישוב כמו שלנו, שמתמודדת עם אבדן, וקל להזדהות כי זה כל כך כאן ועכשיו” היא ענתה שבשביל להתמודד עם אובדן, וכאן ועכשיו יש לה את החיים, היא לא צריכה ספר בשביל זה. עם ספר היא רוצה לעוף למקומות אחרים, לחוויות שהמציאות שלה לא נוגעת בהן.

לכן, אם אתן מהאסכולה שלה אז הספר הזה לא בשבילכן.

אבל אם אתן רוצות להיפגש עם מציאות ישראלית, שיכולה להתרחש אצלכן בבניין, אצל מכרים רחוקים, או מישהו שהכרתן פעם, אתן מוזמנות לספר הבא של יעל טבת קלגסבלד בהוצאת “כנרת-זמורה-ביתן”

כתוב עליו מאחור שזהו ספר שאי אפשר להניחו מהיד, ובמקרה שלי זה די נכון.

מאוד הזדהיתי עם הגיבורה מיקי מילוא.

הבעל שלה היה קצין בגולני שפרש מהצבא והפך לאיש עסקים, ובשתי הקריירות נעדר מהבית המון. היא למדה להיות עצמאית ולהסתגל לחיים האלה, ואף להנות מהם תוך גדול שני בניהם, שהבכור כרגע בקורס קצינים, והשני לומד לבחינות הבגרות עם חבריו.

ועל הפרק הראשון (כך שאני לא עושה פה ספוילר) הבן שלה מתקשר שתבוא בדחיפות הביתה, כי הוא ירה למוות בחברו הטוב. עכשיו מתחילה הסחרחרת להסתובב בלי לעצור.

איך הגיע לנשק? למה ירה? מי השאיר את האקדח טעון? איך מתפתחת מערכת היחסים שלה עם בעלה? עם החברות שלה מהמושב? מה עושים עם התקשורת?

הסיפור אמין בעיני. הרגשות אותנטיים. התיאורים של טבת-קלגסבלד קולעים לתחושות שלי, למשל על הרצון להיות תמיד נחמדה, על הקנאה לנשים האלה שאומנות הפלרטוט נשפכת מהן בקלות ובחן. על התסכול מול הגברים השותקים האלה שהעבודה שלהם תמיד נורא חשובה, על הרצון לגונן על הילדים גם כשהם כבר ממש גברים צעירים. ועל עוד המון צורות של חיים במדינת ישראל הקטנה והמעורערת שלנו.

זה לא ספר גדול מהחיים. זה ספר על החיים עצמם. מאוד אנושי ונגע לליבי.

כשקראתי את שם הספר “נמר מעופף” ואת התיאורים על הבעל-אי-צבא-לשעבר, מייד חשבתי על הבדיחה ההיא שהבעל אומר שהוא בבית כמו נמר – בשקט ועל ארבע. רק בספר גיליתי שנמר זו החיה שעל הסמל של סיירת גולני.  אם תרצו לדעת למה דווקא נמר, תצטרכו לקרוא את הספר. או לשאול אותי :)

עוד מהבלוג של תמר מהגולן

Thumbnail

הרשימה - על מה כל המהומה?

מה שהספר אומר, בהרבה מילים זה: רשמו את החלומות שלכם, ורוצו להגשים. לא מסובך. נכון? אז למה לא עשיתם את זה עד עכשיו? ולמה יש לכם המון תירוצים וסיבות הגיוניות שזה עוד לא קרה? ואולי אף פעם לא הגדרתם את החלומות שלכם? אז ככה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

כשיוצאים מאזורי הנוחות מגיעים למקומות נפלאים

    יום אחד הבנתי שהפכתי להיות כזאת פונקציונאלית ומחושבת, שאם שומטים לה את הראציו מהיום יום היא הולכת לאיבוד. מהנשים התכליתיות המתוזמנות הללו, שמבשלות עם סינר,...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

רשימת חוקי הבית לחופש הגדול

היום מסתיימת שנת הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים. היום מקבלים תעודות וחוגגים, מחר הם בטח ישנו עד הצהריים, ואחרי הסופשבוע יתחיל, באופן מעשי, החופש הגדול. נגמר הסדר הישן שכולם קמים בבוקר, הולכים מהבית, חוזרים רעבים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות