הבלוג של תמר מהגולן

מה בראש שלי

אדריכלית, יועצת זוגית, אמא, בת, רעיה, אחות - לא דווקא בסדר הזה. קוראת אובססיבית, כותבת את עצמי לדעת ואוהבת לייקים (סוג של מחיאת כפיים)

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיולי 2010

ההתחלה הייתה מבטיחה: איש צבא קבע שהחליט לעזוב את הקריירה כדי לא לפרק את המשפחה, וכשהוא מגיע הביתה, מסתבר לו שקצת מאוחר מידי, ואולי לא? אבל אחרי ההתחלה משהו משתבש בעיני… וחבל.

18/04/2013

ההתחלה הייתה מבטיחה: איש צבא קבע שהחליט לעזוב את הקריירה כדי לא לפרק את המשפחה, וכשהוא מגיע הביתה, מסתבר לו שקצת מאוחר מידי, ואולי לא?

אהבתי לקרוא ספר על זוגיות מנקודת מבטו של הבן (זוג). אולי כי בתקופה האחרונה יצא שקראתי המון ספרות נשית, ואולי כי אני אשה ומכירה יותר את הצד שלנו בסיפור הזוגי. בכל מקרה  ”סוף המירוץ” הוא סיפור מאוד ישראלי ומאוד דיבר אלי.

הדילמות מוכרות, ניתן לחוש כמעט שם, בסיטואציות של אבק צה”ל החודר לכל בית, האלהת ה”שליחות” בצבא שמוחקת נורמליזציה של הוויה משפחתית, ונקודת מבטו של הגיבור (הטראגי?) הייתה מרעננת עבורי. אני מכירה את הסיפור מהצד השני, הרי…

אבל אחרי ההתחלה, הסופר מגיע לקביעות פילוסופיות על החיים, פעם מנקודת המבט המדעית ו(גן) פעם מכיוון הרוחניות (זן), שמגיעם כוויכוח בין הגיבור לאחיו שבילה במזרח וחזר. אבל אז הסיפור נחלש לטובת הפילוסופיה-בשלושה-משפטים, ומבחינתי זה כבר לא סיפור וגם לא פילוסופיה. זה מיש-מש של סיכומי השקפות עולם, ומבחינת “תפסת מרובה – לא תפסת”.

הסיפור נגמר מוזר, כשלא ממש מובנת הבחירה של הגיבור באחת מן הנשים בחייו. והפילוסופיה נשארת על קצה המזלג. סתמית, לא ממצה ולא מגרה להמשיך ולחקור (אותי, בכל אופן)

הייתי מעדיפה שאת כל ענייני הגן והזן יעבירו לספר השני (שיצא במקביל) והפרק האחרון יורחב פי שלושה. כשאני קוראת פרוזה אני מצפה לקבל סיפור.

מבחינתי סוף המירוץ הוחמץ, ולא ברור על מה.

עוד מהבלוג של תמר מהגולן

תצוגה מקדימה

הרשימה - על מה כל המהומה?

מה שהספר אומר, בהרבה מילים זה: רשמו את החלומות שלכם, ורוצו להגשים. לא מסובך. נכון? אז למה לא עשיתם את זה עד עכשיו? ולמה יש לכם המון תירוצים וסיבות הגיוניות שזה עוד לא קרה? ואולי אף פעם לא הגדרתם את החלומות שלכם? אז ככה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

כשיוצאים מאזורי הנוחות מגיעים למקומות נפלאים

    יום אחד הבנתי שהפכתי להיות כזאת פונקציונאלית ומחושבת, שאם שומטים לה את הראציו מהיום יום היא הולכת לאיבוד. מהנשים התכליתיות המתוזמנות הללו, שמבשלות עם סינר,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

רשימת חוקי הבית לחופש הגדול

היום מסתיימת שנת הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים. היום מקבלים תעודות וחוגגים, מחר הם בטח ישנו עד הצהריים, ואחרי הסופשבוע יתחיל, באופן מעשי, החופש הגדול. נגמר הסדר הישן שכולם קמים בבוקר, הולכים מהבית, חוזרים רעבים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה