הבלוג של תמר מהגולן

מה בראש שלי

אדריכלית, יועצת זוגית, אמא, בת, רעיה, אחות - לא דווקא בסדר הזה. קוראת אובססיבית, כותבת את עצמי לדעת ואוהבת לייקים (סוג של מחיאת כפיים)

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיולי 2010

מישהו היה ולפתע איננו, ואם אפשר להשאיר ניצוצות ממנו שיפיחו בריאות וחיים אצל אחרים, זה רק ישאיר קצת מהאור שלו בעולם.

18/12/2016

אף פעם לא יצא לי לחשוב על זה לעומק, גם לא לדבר על זה עם האיש אפילו שהיו לנו שיחות מה-יקרה-אם-חלילה. וחוץ מהפעמים האלה שמחדשים רישיון נהיגה ומגיע רגע החתימה על כרטיס א.ד.י, לא יצא לי לחשוב על זה. בטח לא לשוחח על העניין עם ההורים או האחים שלי.

ביומיים המסוייטים בהם הסתובבנו חסרי אונים סביב מיטתו ודלת טיפול-נמרץ-כללי בבלינסון, לא דיברנו על זה. מה יש לדבר כשהמחשבה היחידה שדבקנו בה הייתה ש-י-ת-ע-ו-ר-ר.

ועם זאת, אחרי שהרופא הודיע לנו, בפורום משפחתי מורחב, שנקבע מוות מוחי, ואחרי דקותיים שתיקה להפוגה מתודית, ועוד דקה להסברים על השתלות איברים, כולנו, הבענו הסכמה לאפשר לאחרים איכות חיים במקום שלנו כבר לא.

לאליחי, אחי ז”ל, היה כרטיס א.ד.י, ובכל זאת נדרשים השארים לחתום על הסכמה לפרוצדורה הזאת. חתימה על הכרטיס היא בעיקרה הצהרת כוונות, לא אישור סופי למהלך.

*         *         *

הוא היה בחור צעיר ובריא וחלקים ממנו ממשיכים לחיות אצל אנשים אחרים שקיבלו בריאות קצת יותר טובה בזכות המהלך הזה.

*         *         *

לא טרחתי להיעזר בקבוצות התמיכה שמרכז ההשתלות מפעיל לטובת משפחות התורמים. ודבר לא הכין אותי לדמעות שזלגו בלי התחשבות כששלושה חודשים מאוחר יותר, פתאום קיבלתי SMS מאמא שלי “מושתל הכבד, כבן 60, מרגיש מצויין”. והיו עוד הודעות על מושתלי הכליות, הקרנית והריאות. אנשים שנגאלו משנים של חולי ואישפוז.

ניצוצות מהחיוניות של אחי מפזזים בעולם, הוא לא נעלם.

*         *         *

לא מרגישה אצילית, ואפילו משוכנעת שאנחנו משפחה די רגילה. עם מריבות ואכזבות, ואהבות והתחשבות, וחיבוקים ופשטידות ורעש של ילדים והתעייפות מלשטוף כלים. היה לנו אח צעיר ושמח ועכשיו הוא זיכרון כי ככה קרה, ולעזור לאנשים שזקוקים זה לא משהו מיוחד. מבחינתי, זה היה המהלך המתבקש.

 

עוד מהבלוג של תמר מהגולן

תצוגה מקדימה

הרשימה - על מה כל המהומה?

מה שהספר אומר, בהרבה מילים זה: רשמו את החלומות שלכם, ורוצו להגשים. לא מסובך. נכון? אז למה לא עשיתם את זה עד עכשיו? ולמה יש לכם המון תירוצים וסיבות הגיוניות שזה עוד לא קרה? ואולי אף פעם לא הגדרתם את החלומות שלכם? אז ככה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

כשיוצאים מאזורי הנוחות מגיעים למקומות נפלאים

    יום אחד הבנתי שהפכתי להיות כזאת פונקציונאלית ומחושבת, שאם שומטים לה את הראציו מהיום יום היא הולכת לאיבוד. מהנשים התכליתיות המתוזמנות הללו, שמבשלות עם סינר,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

רשימת חוקי הבית לחופש הגדול

היום מסתיימת שנת הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים. היום מקבלים תעודות וחוגגים, מחר הם בטח ישנו עד הצהריים, ואחרי הסופשבוע יתחיל, באופן מעשי, החופש הגדול. נגמר הסדר הישן שכולם קמים בבוקר, הולכים מהבית, חוזרים רעבים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה