הבלוג של תמר מהגולן

מה בראש שלי

אדריכלית, יועצת זוגית, אמא, בת, רעיה, אחות - לא דווקא בסדר הזה. קוראת אובססיבית, כותבת את עצמי לדעת ואוהבת לייקים (סוג של מחיאת כפיים)

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיולי 2010

בשנת 2016 גברים דנים בשאלת קיום או היעדר בתולין כהוכחה לאופייה של נערה. כי “ככה זה אצל דתיים”. ת-ע-י-ר-ו- אותי!!!

08/12/2016

“ידוע שדתיות שמתחתנות בגיל צעיר מוצאות דרך לתרץ את איבוד בתוליהן. במגזר הדתי הן ייחשבו פסולות” אמר עו”ד יהודה שושן, פרקליטו של דוד הריסון בן ה-60 שחשוד באונס שאירע לפני שש שנים למי שהייתה תלמידה באולפנה בה לימד.

זה קו ההגנה של הפרקליט המלומד: הבחורה שנישאה מוקדם, ולא הייתה בתולה (אבוי) צריכה לתרץ איכשהו את העניין, ולכן תולה אשמת שווא על מורה שלכאורה תקף אותה. והעניין הזה, לדעתו המלומדת, ידוע.

כמו שידוע שילד שמאחר לחזור הביתה בערב מתרץ זאת באיבוד השעון, כמו שידוע שתפוח הולך נהדר עם קינמון. דברים שידועים לכולם.

ולמי שיאמר שזה ידוע ב”מגזר”, אני יכולה לומר מארבעים וחמש שנות חיי במגזר, כולל תיכון באולפנה שנתיים שירות בעיירת פיתוח ומגורים ביישוב דתי-לאומי, כולל שליחת ילדים לישיבות תיכוניות ונערה לאולפנית בטבריה, שאני לא יודעת דברים כאלה.

לא יודעת שקיום או היעדר בתולין הן עניין למישהו מחוץ לאינטימיות הזוגית, לא יודעת שדתיות שמתחתנות בגיל צעיר (כמוני, 19) צריכות לתרץ משהו למישהו, ולא שמעתי מעולם על מישהי “פסולה”.

חשבתי שאולי אני כבר מבוגרת ולא נמצאת בפורומים המתאימים לידיעות כאלה, אז שאלתי את ביתי שבלתה ארבע שנים באולפנית ועוד שנה במדרשה בצפת, ממנה יוצאות הרבה “דתיות שמתחתנות מוקדם” וגם לה לא ידוע על סימון בנות כפסולות, על בתולין כנושא לשיחה ולאפיון בנות, ועל תירוצים שצריך להמציא.

אתה מבין עו”ד יהודה שושן, העובדה שבחורה נישאה בתולה או לא אינה הוכחה לקיום הוא היעדר עלילה, אולי במקרה הזה זו אפילו הוכחה מרשיעה. והאמירות האלה על מה שידוע או לא ידוע הן מקוממות מרושעות, חסרות בסיס ומיותרות.

 

מה שכן ידוע, כבר המון שנים, ואני מאמינה, גם לך, הוא שהפוסל במומו פוסל.

עוד מהבלוג של תמר מהגולן

תצוגה מקדימה

הרשימה - על מה כל המהומה?

מה שהספר אומר, בהרבה מילים זה: רשמו את החלומות שלכם, ורוצו להגשים. לא מסובך. נכון? אז למה לא עשיתם את זה עד עכשיו? ולמה יש לכם המון תירוצים וסיבות הגיוניות שזה עוד לא קרה? ואולי אף פעם לא הגדרתם את החלומות שלכם? אז ככה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

כשיוצאים מאזורי הנוחות מגיעים למקומות נפלאים

    יום אחד הבנתי שהפכתי להיות כזאת פונקציונאלית ומחושבת, שאם שומטים לה את הראציו מהיום יום היא הולכת לאיבוד. מהנשים התכליתיות המתוזמנות הללו, שמבשלות עם סינר,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

רשימת חוקי הבית לחופש הגדול

היום מסתיימת שנת הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים. היום מקבלים תעודות וחוגגים, מחר הם בטח ישנו עד הצהריים, ואחרי הסופשבוע יתחיל, באופן מעשי, החופש הגדול. נגמר הסדר הישן שכולם קמים בבוקר, הולכים מהבית, חוזרים רעבים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה