הבלוג של תמר מהגולן

מה בראש שלי

אדריכלית, יועצת זוגית, אמא, בת, רעיה, אחות - לא דווקא בסדר הזה. קוראת אובססיבית, כותבת את עצמי לדעת ואוהבת לייקים (סוג של מחיאת כפיים)

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיולי 2010

אירועים שמתרחשים לעלמה בת ה-25 שופכים אור על דברים שקרו לה עשור וחצי קודם בקיבוץ, והואור מלוכלך מתמיד.

01/12/2016

ילדים

 

זהו ספרה השני של גל שגיא, למרות שהיא צעירה מאוד, אבל אל תתנו לגיל הכרונולוגי שלה להטעות אתכם. זה ספר של אישה, על נשים ועל ילדות ועל העולם הפוגעני הזה שאנו חיות בו.

עלמה, גיבורת הסיפור היא סטודנטית לקולנוע, והיא גרה עם החבר שלה בעיר הגדולה. מצבם הכלכלי לא משהו, וגם הזוגיות שלהם לא משגשגת. נכון, זה בדרך כלל הולך ביחד אבל עלמה חושדת שיש עוד משהו ברקע, ובכל מקרה צריך לשלם שכר דירה. הצעה מפתה מתגלגלת אליה, שיש בה הבטחה לכסף אבל גם דרישות עמומות שעוברות ליד גבול המותר/אסור.

עלמה גם עובדת על פרוייקט הגמר שלה והוא סרט שמראיין ילדים, ותוך כדי הראיון עם הילדה נפלטים לילדה משפטים שגורמים לעלמה להיזכר בילדותה שלה, ולהדליק נורות אדומות שלא בדיוק נדלקו כשהיא הייתה ילדה, ונשלחה לגור כמה חודשים אצל סבא שלה בקיבוץ בערבה.

העלילות בני הזמנים (ילדות והווה) מתקדמות במקביל ושופכות אור על עלילות משנה בסיפור כמו הראיונות עם הילדים, מוסריותו של בעל ההצעה, התנהלותו של ראש הקורס שלה ועוד.

לאור ההתרחשויות במדינתינו השבוע, אפשר לומר שהספר רלוונטי מתמיד. גברים שחושקים בחופן של ילדות, נערות ונשים, קיימים בכל מקום ובמגוון גילאים ותפקידים. והם לא מפסיקים, מסתבר.

 

הכתיבה מצויינת, העלילה קוהרנטית, והנושא פוצע. אל תפספסו.

עוד מהבלוג של תמר מהגולן

תצוגה מקדימה

הרשימה - על מה כל המהומה?

מה שהספר אומר, בהרבה מילים זה: רשמו את החלומות שלכם, ורוצו להגשים. לא מסובך. נכון? אז למה לא עשיתם את זה עד עכשיו? ולמה יש לכם המון תירוצים וסיבות הגיוניות שזה עוד לא קרה? ואולי אף פעם לא הגדרתם את החלומות שלכם? אז ככה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

כשיוצאים מאזורי הנוחות מגיעים למקומות נפלאים

    יום אחד הבנתי שהפכתי להיות כזאת פונקציונאלית ומחושבת, שאם שומטים לה את הראציו מהיום יום היא הולכת לאיבוד. מהנשים התכליתיות המתוזמנות הללו, שמבשלות עם סינר,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

רשימת חוקי הבית לחופש הגדול

היום מסתיימת שנת הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים. היום מקבלים תעודות וחוגגים, מחר הם בטח ישנו עד הצהריים, ואחרי הסופשבוע יתחיל, באופן מעשי, החופש הגדול. נגמר הסדר הישן שכולם קמים בבוקר, הולכים מהבית, חוזרים רעבים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה