הבלוג של תמר מהגולן

מה בראש שלי

אדריכלית, יועצת זוגית, אמא, בת, רעיה, אחות - לא דווקא בסדר הזה. קוראת אובססיבית, כותבת את עצמי לדעת ואוהבת לייקים (סוג של מחיאת כפיים)

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיולי 2010

ניו יורק היא אבן שואבת ללבבות בודדים, שם בין הרחובות הכי סואנים אפשר להטביע צער וללכת לאיבוד. ואפשר גם למצוא אחרים, ואת צערם הנוגע.

29/02/2016

7777

בספר בית הקפה של נורה אפרון, בהוצאת כנרת זמורה ביתן, לוקחת הסופרת ורד שנבל את הקורא לרחובות ניו יורק הסואנים.

לשלוש הדמויות המובילות את הסיפור יש סיבות טובות לברוח מישראל, מקרוביהם ומהעבר הנוראי שלהם (בעיניהם, כמובן), וניו יורק היא עיר נהדרת שאפשר להיטמע בה, ולקוות שאולי אולי, ממש במקרה, איזו דמות מהעבר כן תופיע פתאום ותושיע אותם מהכאוס שהושאר מאחור.

שלושה אנשים לא צעירים, שלכל אחד מהם סיפור חיים, נפגשים בבית  הקפה המפורסם של נורה אפרון, שבו צולם גם הסרט ,”יש לך הודעה”, וכמו שאפשר להבין זה לא במקרה, וסרט שהוזכר בפרק א’ עוד יירה עד סוף הסיפור.  בחורה אחת שרודפת אחרי לוקיישנים בעיר בהם מצולמים סרטים, גבר אחד עם כלב גדול שאוהב נאומים, וגבר אחד שלובש רק חולצות לה-קוסט שחורות.

ורד מצליחה לדלג בין הדמויות באופן ששוזר סיפור אחד המחבר את הקורא אליו, ומייצרת סגנון כתיבה ייחודי, קצבי, שמניע את העלילה על אף חוסר ההנעה העצמית של הדמויות המובילות אותה. ולא שוקע למלנכוליה על אף הגיבורים השלא ממש שמחים בחייהם. אני נהניתי ממנו מאוד.

לא צריך להכיר את ניו יורק כדי להינות מהספר, מספיק רק לדמיין עיר סואנת שכוכבים צצים בה מעת לעת, אבל אותו אבק כוכבים שהם מפזרים, משאיר זהרורים קטנים של קסם על הסיפור כולו.

לסיכום: סיפור קסום על אנשים ששום קסם לא האיר להם בחייהם, אולי אפילו הפוך, ובכל זאת, משהו מתעורר מהמפגש ביניהם.

עוד מהבלוג של תמר מהגולן

תצוגה מקדימה

הרשימה - על מה כל המהומה?

מה שהספר אומר, בהרבה מילים זה: רשמו את החלומות שלכם, ורוצו להגשים. לא מסובך. נכון? אז למה לא עשיתם את זה עד עכשיו? ולמה יש לכם המון תירוצים וסיבות הגיוניות שזה עוד לא קרה? ואולי אף פעם לא הגדרתם את החלומות שלכם? אז ככה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

כשיוצאים מאזורי הנוחות מגיעים למקומות נפלאים

    יום אחד הבנתי שהפכתי להיות כזאת פונקציונאלית ומחושבת, שאם שומטים לה את הראציו מהיום יום היא הולכת לאיבוד. מהנשים התכליתיות המתוזמנות הללו, שמבשלות עם סינר,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

רשימת חוקי הבית לחופש הגדול

היום מסתיימת שנת הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים. היום מקבלים תעודות וחוגגים, מחר הם בטח ישנו עד הצהריים, ואחרי הסופשבוע יתחיל, באופן מעשי, החופש הגדול. נגמר הסדר הישן שכולם קמים בבוקר, הולכים מהבית, חוזרים רעבים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה