הבלוג של תמר מהגולן

מה בראש שלי

אדריכלית, יועצת זוגית, אמא, בת, רעיה, אחות - לא דווקא בסדר הזה. קוראת אובססיבית, כותבת את עצמי לדעת ואוהבת לייקים (סוג של מחיאת כפיים)

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיולי 2010

בול ליום הולדת 45 קיבלתי ספר שמתחיל ביום הולדת 45 של הגיבורה. הייתי חייבת לקרוא.

16/01/2016

הורד

הספר הגיע לידי בדיוק כשמלאו לי 45, כמו למיה הגיבורה של הסיפור הזה. גם לי יש בעל בן 48 (פחות כמה חודשים, אל תתקטננו לי) כמו לגיבורה, וגם לנו מעל שני עשורים של נישואים. אז הרגשתי קצת מחוברת לסיטואציה.

שלא כמו הגיבורה, בעלי לא סנט בי שהוא סחורה לוהטת בשוק, ולנשים בנות 45 אין הרבה סיכויים בחוץ, כיום, ואולי בגלל זה לא התפתינו להתערבות כמו גיבורי הסיפור. מה גם שמראש חשבתי שההתערבות הזאת מיותרת ומסוכנת ואם יש משהו טוב אין צורך לנסות לחבל בו בכוונה תחילה. אבל אני לא הגיבורה ולכן קראתי בשקיקה את הספר הזה.

תיארתי לי שני סופים אופציונליים לסיפור שמתחיל בהתערבות על מי יצליח להיות סחורה חמה בשוק הפנויים פנויות למשך שלושה חודשים. חשבתי שיש סיכוי שאחד מהם לפחות ימצא אהבה חדשה ויזנח את הישנה, ויש סיכוי שהם ינטשו את ההתערבות באמצע בלי לממש את החופש שנתנו לעצמם בכלל. אבל אף אחד מאלה לא קרה. קרו דברים אחרים שההתערבות רק התחילה לגלגל אותם. לא אספר לכם מה.

רק אומר שהספר נוגע בהבטים שונים של נישואים לאורך זמן, ברבדים של חברות בין בני זוג ובינם לבין חברים ומשפחה. זה נוגע גם בילדים שלמרות שיצאו מהבית ולכאורה הם כבר לא מעורבים, למעשה הם מאוד מחוברים. ואהבתי שהסיפור ממשיך גם אחרי שההתערבות נגמרה ולכאורה החיים שבו למסלולם. לכאורה, כמובן.

אני לא יודעת אם באמת יש מי שינסו שטות כזאת כי רב הסיכון על הסיכוי. ובכלל, אם אנחנו ביחד, מה אכפת לי כמה המניות שלי שוות לחוד? מה זה יתן לי לדעת אם אני “שווה” או לא כשלמעשה יש רק אחד שבעיניו אני רוצה להיות שווה. אני בעצמי.

ספר שרץ מהר, ידע כל זוג ויזהר.

עוד מהבלוג של תמר מהגולן

תצוגה מקדימה

הרשימה - על מה כל המהומה?

מה שהספר אומר, בהרבה מילים זה: רשמו את החלומות שלכם, ורוצו להגשים. לא מסובך. נכון? אז למה לא עשיתם את זה עד עכשיו? ולמה יש לכם המון תירוצים וסיבות הגיוניות שזה עוד לא קרה? ואולי אף פעם לא הגדרתם את החלומות שלכם? אז ככה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

כשיוצאים מאזורי הנוחות מגיעים למקומות נפלאים

    יום אחד הבנתי שהפכתי להיות כזאת פונקציונאלית ומחושבת, שאם שומטים לה את הראציו מהיום יום היא הולכת לאיבוד. מהנשים התכליתיות המתוזמנות הללו, שמבשלות עם סינר,...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

רשימת חוקי הבית לחופש הגדול

היום מסתיימת שנת הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים. היום מקבלים תעודות וחוגגים, מחר הם בטח ישנו עד הצהריים, ואחרי הסופשבוע יתחיל, באופן מעשי, החופש הגדול. נגמר הסדר הישן שכולם קמים בבוקר, הולכים מהבית, חוזרים רעבים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה