הבלוג של תמר מהגולן

מה בראש שלי

אדריכלית, יועצת זוגית, אמא, בת, רעיה, אחות - לא דווקא בסדר הזה. קוראת אובססיבית, כותבת את עצמי לדעת ואוהבת לייקים (סוג של מחיאת כפיים)

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיולי 2010

ישנם ספרים אוטוביוגרפיים המספרים על חייו של אדם, ולעיתים מלווים בקטעי עיתונות או תמונות הממחישות את המסופר. ישנם ספרים בדיוניים לגמרי כמו שר הטבעות שבו נבראו ארץ ודמויות. וישנם סיפורים מומצאים המתרחשים במציאות אמיתית, בזמנים ומקומות שניתן להכיר.

הספר הבא מתיימר להיות מהסוג הראשון, על סיפור שקרה באמת לאישה צעירה ואמיתית מאוד שמבקשת להשאר בזהות בדויה מחשש לפגיעה בחייה כיום.

יש אנשים שאוהבים פנטזיה ויש שלא מסוגלים לקרוא סיפור שלא קרה באמת, הכרתי כאלה וכאלה. לגבי הספר הזה אני לא בטוחה בכלל.

cover3

ריבקי, נערה אמריקאית חרדית,  היא גיבורת הספר “הצדפה”. היא חוטאת בחטא נורא ואיום שמאלץ את משפחתה לשלוח אותה הרחק מהבית למוסד שבו תלמד לתקן את מידותיה, וגם לא תהווה כתם משפחתי שיעיב על  שידוכי אחיה. כך היא מגיעה למוסד חרדי בירושלים, ואת כל הקורות אותה שם ואיך התגלגלה משם תוכלו למצוא בספר. תמצאו בו הרבה התנסויות מיניות, וגילוי עולם ע”י מי שהייתה סגורה ממנו במשך 16 שנותיה. ומאחורי הספר כתוב שיש גם העצמה נשית.

את הספר כתבה הגיבורה בשם בדוי “אן ג’ייקובסון”, מאחר והיא מנהלת היום אורח חיים דתי ולא רוצה להיחשף. תרגם, מן הסתם מאנגלית, וערך, אמנון ז’קונט.

בעיני זה טריק שיווקי מעולה. הבאזז הגדול סביב הוצאת הספר ה”נעמי-רגן-סטייל” שמספר על הכביסה המלוכלכת של החברה החרדית, זו שהם אוהבים לקבור ולא לכבס, שלא ידעו השכנים ויפריע לשידוך. יש פרופיל בפייסבוק של אן-ג’ייקובסון-שם-בדוי, ויש בלוג בסלונה, ונראה ששניהם הופעלו לצורך מכירת הספר. והתפירה ההדוקה של העניין הזה מעלה בי תהיות בנוגע לקיומה של אותה ילדה חרדית אמריקאית.

הקטעים המיניים בספר הם לא מסוג הרומן הרומנטי אלא גסים וקשים. יש בהם אונס, ויש אכזריות ויש גם כמיהה אמיתית לאהבה שמתבטאת באופן לא נעים וענוג כמו שהיינו מצפים מנערה בת 16, ולכן אולי נוח לכל המעורבים בכתיבתו להישאר חסויים.

לי, באופן אישי, יש סימני שאלה גדולים ביחס לאמיתות הסיפור ולקיומה של זו המתכנה אן ג’ייקובסון.

אתם מוזמנים לקרוא ולשפוט בעצמיכים, בעיקר אם אתם חובבים ספרים אירוטיים.

 

עוד מהבלוג של תמר מהגולן

תצוגה מקדימה

הרשימה - על מה כל המהומה?

מה שהספר אומר, בהרבה מילים זה: רשמו את החלומות שלכם, ורוצו להגשים. לא מסובך. נכון? אז למה לא עשיתם את זה עד עכשיו? ולמה יש לכם המון תירוצים וסיבות הגיוניות שזה עוד לא קרה? ואולי אף פעם לא הגדרתם את החלומות שלכם? אז ככה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

כשיוצאים מאזורי הנוחות מגיעים למקומות נפלאים

    יום אחד הבנתי שהפכתי להיות כזאת פונקציונאלית ומחושבת, שאם שומטים לה את הראציו מהיום יום היא הולכת לאיבוד. מהנשים התכליתיות המתוזמנות הללו, שמבשלות עם סינר,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

רשימת חוקי הבית לחופש הגדול

היום מסתיימת שנת הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים. היום מקבלים תעודות וחוגגים, מחר הם בטח ישנו עד הצהריים, ואחרי הסופשבוע יתחיל, באופן מעשי, החופש הגדול. נגמר הסדר הישן שכולם קמים בבוקר, הולכים מהבית, חוזרים רעבים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה