הבלוג של תמר מהגולן

מה בראש שלי

אדריכלית, יועצת זוגית, אמא, בת, רעיה, אחות - לא דווקא בסדר הזה. קוראת אובססיבית, כותבת את עצמי לדעת ואוהבת לייקים (סוג של מחיאת כפיים)

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיולי 2010

לשמיניסטית הזאת, שנמצאת בפתח החיים, על המדרגה הזאת ממנה פורשים כנפיים, אני מבקשת לומר, שתמשיך להקשיב ללב.

14/06/2015

sium

השמיניסטית שלי מסיימת תריסר שנות לימוד וח”י שנות צמיחה ובניה בעולם הזה.

השמיניסטית שלימדה אותי כל כך הרבה דברים על החיים, וניפצה לי כל כך הרבה משפטים שגדלתי איתם כאבני דרך והתבררו כאבק פורח ולא כלום. למשל כשאמרתי לה שהיא יכלה להשיג במבחן מסויים ציון גבוה יותר (הילדה הרי אובחנה כמחוננת) אז היא אמרה שאם זה מה שהיא השיגה אז זה בדיוק מה שיכלה באותו הרגע ובאותה הסיטואציה. ואם היא הייתה יכולה יותר, רק היא יכולה להעיד על עצמה.

שהתווכחה איתי על כל סנטימטר בחצאית, צבע בשיער, שעת חזרה הביתה, ניקוב באוזן ובאף, מה שהרשיתי ומה שלא הרשיתי. ועם זאת קיבלה מרות ולא נכנסה בנו רק כדי להכעיס.

השמיניסטית שמאז הגן עמדה על דעתה, המקורית לעיתים, ותמיד היה לה אכפת לדעת שאנחנו תומכים בה כאילו זאת אבן או משקולת שמאזנת אותה מבפנים.

השמיניסטית שהפכה מילדה חמודה בעלת אף סולד ושפתיים אדומות, לאישה צעירה ומרשימה. חריפת שכל וברוכת כישרונות (טוב, אני האמא, הייתי חייבת לדחוף את זה)

לשמיניסטית הזאת, שנמצאת בפתח החיים, אני מבקשת לומר, שתמשיך להקשיב ללב.

שלא תתפתה למסלול שמונופול החיים מציע, בשלוש משבצות צבא, שתיים טיול בחו”ל, שמונה באוניברסיטה עם דילוג לכרטיס חתונה ומשם הפיתוי למשרה “נוחה” ולרכישת בית בפרוורי פרוור כל שהוא. כי אין באמת סדר “נכון” לחיות את החיים האלה. לכל אחד המסלול שלו ואין סיבה לקצר שלבים או להתרים מהלכים בגלל הגיל, בגלל ה”מצב” או הבחור שהגיע או עדיין לא הגיע.

את כבר בת 18 וחצי, ומרשה לעצמך שנה לימודים לפני הצבא, כי זה מה שאת מרגישה שנחוץ לך בשלב הזה. וזה בסדר גמור. ואם תצא לקצונה ותתחייב לקבע? שואלות אותי הדודות, כאילו שיש איזה קו  סיום בגיל  26 או 30 שאליו חייבים להגיע עם סימון “עובר” על כל אחד מהסעיפים בטופס הטיולים של החיים.

אין קווים כאלה. אין ציונים גבוהים יותר למי שמספיק הכל מהר יותר, ואין פרסים יקרים יותר למי שמשקיע יותר זיעה ומאמץ. הצלחות בחיים או אושר לא נמדדים בכמות הכאב שהתבזבזה בדרך אליהם, ולכן אין סיבה להאדיר את אלה.

תעשי מה שטוב לך, מה שאת טובה בו, מה שגורם לך לקום בשמחה בבוקר, ומה שאת תתגאי שיהיה רשום על שמך. וכמו שאני מכירה אותך, את יודעת איך לעשות את זה.

את כל כך הרבה יותר טובה ממה שדמיינתי שילדתי יכולה להיות, ואני שמחה ומתרגשת שנפל בחלקי להיות אמא שלך.

צאי לעולם, והפיצי את הבשורה שלך. אנחנו תמיד נהיה כאן בשבילך.

אוהבת.

אמא.

10361446_956399147711359_8431255651453947905_n

עוד מהבלוג של תמר מהגולן

תצוגה מקדימה

הרשימה - על מה כל המהומה?

מה שהספר אומר, בהרבה מילים זה: רשמו את החלומות שלכם, ורוצו להגשים. לא מסובך. נכון? אז למה לא עשיתם את זה עד עכשיו? ולמה יש לכם המון תירוצים וסיבות הגיוניות שזה עוד לא קרה? ואולי אף פעם לא הגדרתם את החלומות שלכם? אז ככה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

כשיוצאים מאזורי הנוחות מגיעים למקומות נפלאים

    יום אחד הבנתי שהפכתי להיות כזאת פונקציונאלית ומחושבת, שאם שומטים לה את הראציו מהיום יום היא הולכת לאיבוד. מהנשים התכליתיות המתוזמנות הללו, שמבשלות עם סינר,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

רשימת חוקי הבית לחופש הגדול

היום מסתיימת שנת הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים. היום מקבלים תעודות וחוגגים, מחר הם בטח ישנו עד הצהריים, ואחרי הסופשבוע יתחיל, באופן מעשי, החופש הגדול. נגמר הסדר הישן שכולם קמים בבוקר, הולכים מהבית, חוזרים רעבים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה