הבלוג של תמר מהגולן

מה בראש שלי

אדריכלית, יועצת זוגית, אמא, בת, רעיה, אחות - לא דווקא בסדר הזה. קוראת אובססיבית, כותבת את עצמי לדעת ואוהבת לייקים (סוג של מחיאת כפיים)

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיולי 2010

לרואי בן ה-5 יש כישרון לצחוק ולהצחיק ולפזר שמחה וקסם מסביבו. ויש לו גם לוקמיה. בני משפחתו צילמו סרטון כדי לעודד את רואי ולהודות לעמותת עזר מציון, והם מבקשים שתצפו ותשתפו אותו

11/12/2014

הילדים בגן חובה ברמת מגשימים, שאנחנו קוראים לו “גן אגס”, יודעים שכשרואי מגיע כולם יוצאים לחצר. הם מבינים שמערכת החיסון של רואי חלשה ולכן בחוץ הסיכוי שידבק מהם במחלות קטן יותר. רואי בן חמש ולא מגיע לגן בכל יום כי כבר כמה חודשים הוא מאושפז לסירוגין בבית חולים במחלקה האונקולוגית.

DSC_5217-217 copy

זה התחיל בכאבים במקומות מוזרים שילדים לא אמורים להתלונן עליהם, ואחרי כמה סדרות של בדיקות הגיע האבחון: לוקמיה.

הייתה התגייסות מהמושב, ויש גם אחים וסבאסבתא שגרים בשכנות, ועוזרים לשמור לשני הבנים הגדולים את שגרת בית הספר כשההורים נוסעים עם רואי לטיפולים ולאישפוזים כשהחום עולה או הפורט מזדהם או כל תקלה אחרת שעלולה להשתבש במצב הרגיש הזה. רמת הגולן רחוקה ממרכז הארץ. אבל הגיבורים בסיפור הזה הם רואי וההורים אוהד ומרים.

אין ספק שרואי החמוד קיבל מאביו, דרך הגנים ודרך ההתנהלות בבית את הכישרון לצחוק ולהצחיק, להיות תמיד “מסמר הערב” ולפזר שמחה וקסם מסביבו. את הכישרון המוזיקלי של אוהד אני מכירה מילדות, כשאביו החזן היה מעמיד את בניו לידו שינעימו בקולות ליווי את תפילת הימים הנוראים. וכשאני שומעת את השיר שהוקלט, אני יכולה לדמיין את רואי עומד ליד אביו החזן עם אֶחיו, והם מלווים אותו בקולות שני ושלישי.

בנתיים, עד שהימים אלו יגיעו, רואי צריך להירפא וזה נעשה בעזרת תרופות, בתמיכת השמחה והאופטימיות של המשפחה הנפלאה שלו ובסיוע עזר מציון.

embedded by Embedded Video

תקשיבו למילים של השיר, לזמרים הנפלאים, ותפתחו את הלב. אנשי עזר מציון יודעים את העבודה, ואנחנו רק צריכים לתת להם את המשאבים כדי שימשיכו לסייע לכל החולים והמשפחות.

מאחלת, מייחלת ומתפללת לרפואת רואי בן מרים בתוך שאר חולי ישראל.

צילום: יהודה וינברג

עוד מהבלוג של תמר מהגולן

תצוגה מקדימה

הרשימה - על מה כל המהומה?

מה שהספר אומר, בהרבה מילים זה: רשמו את החלומות שלכם, ורוצו להגשים. לא מסובך. נכון? אז למה לא עשיתם את זה עד עכשיו? ולמה יש לכם המון תירוצים וסיבות הגיוניות שזה עוד לא קרה? ואולי אף פעם לא הגדרתם את החלומות שלכם? אז ככה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

כשיוצאים מאזורי הנוחות מגיעים למקומות נפלאים

    יום אחד הבנתי שהפכתי להיות כזאת פונקציונאלית ומחושבת, שאם שומטים לה את הראציו מהיום יום היא הולכת לאיבוד. מהנשים התכליתיות המתוזמנות הללו, שמבשלות עם סינר,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

רשימת חוקי הבית לחופש הגדול

היום מסתיימת שנת הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים. היום מקבלים תעודות וחוגגים, מחר הם בטח ישנו עד הצהריים, ואחרי הסופשבוע יתחיל, באופן מעשי, החופש הגדול. נגמר הסדר הישן שכולם קמים בבוקר, הולכים מהבית, חוזרים רעבים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה